atomic Blackeye - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

atomic Blackeye

20.12.2008 22:11:18 #1 

administrator

(jv, jiri.voch@volny.cz) Pořízení nových lyží je díky nepřebernému výběru velký oříšek. To zjistil asi každý, kdo se rozhodl koupit si po 20letech nové lyže :-). Staré jsou leda do muzea a každoroční obcházení půjčoven už mi nebaví. 185 cm / 87 kg, slušný lyžař, prefernce razantnější jízdy středním a delším obloukem, většinou po sjezdovce, nicméně s preferencí méně upravených partií s oraništěm a nahrnutým sněhem. Na netu jsem strávil hodně času a výsledkem je Atomic Nomad Blackeye. Ta lyže mi prostě padla do oka, ale v ruce natož na nohou jsem ji neměl. A tak je tu stále spousty otázek před takovou investicí. Je tato volba vůbec srávná nebo je mimo mísu??? Lyže je poměrně dost široká (79mm ve středu) – v neupraveném terénu jistě výhoda, ale co na upravené tvrdé sjezdovce ??? Jak se bude lyže chovat? Další otázka je délka – 171 / 178cm – jaká je ta správná volba? A aby toho nebylo málo, tak Atomic letos vyrukoval ještě s modifikovaným modelem Blackeye Ti – mělo by se jednat o tvrdší odvozeninu s titanovými výztuhami. Jaká lyže má pro mne smysl – tvrdší nebo měkčí? Předem děkuji za názory zkušenějších či snad majitelů těchto lyží.

25.12.2008 01:16:56 #2 

administrator

(F, fanjana@email.cz) Jirko, ještě jednou tu půjčovnu vydrž :-) níže ti překopíruji mou odpověď z jiného fóra a na trochu jinou obecnější otázku. Ty v tom máš více jasněji než předchozí tazatel ale snad je možné si z mojí odpovědi něco taky vzít.

Nechci se nikoho dotknout, ale prosím neposlouchej nikoho, kdo se ti snaží poradit s výběrem lyží. Vím, že to myslí dobře ale prostě tě nezná, neví co chceš, neví jak lyžuješ a jak chceš lyžovat, takže ti poradit prostě dobře nemůže. Lyžování a vybírání lyží není věda ale radost, tak si zajeď do rakouska zalyžovat, prakticky ve všech střediscích jsou obchody s lyžemi. Najdi si takový, který je přímo u sjezdovky (např. v Zauchensee – Intersport přímo v budově s lanovkami) a lyže tam půjčují. Za asi 20–30 Euro si tam zaplať půjčovné na celý den, ujasni si obecně, co od lyží chceš, nech si připravit a po hodině vyzkoušej třeba ty crossy, ale taky slalomky, obřačky, prostě zkus co tě napadne, včetně allmountain. Od Atomicu, který se vyrábí vedle v Altenmarktu a taky od Fischeru tam budou mít zpravidla celou kolekci. Ber jen ty nejvyšší modely, tím se prakticky nespleteš v kvalitě, máš na to, nekoukej na cenovky. Mezi lyžemi jsou obrovské rozdíly, NEBOJ SE OPRAVDU JE POZNÁŠ!! Jedny z nich tě určitě uchvátí a ty budeš chtít. Pokud si vybereš z těch nejdražších, např. Slalomky Atomic Sl 12pb, , které jsou u nás těžko pod 20 tis. (pozor u nás se prodávají i odlehčené verze a jsou mnohdy vydávány za TOP modely) tak je tam budou mít na cenovce za 699 Euro.Stovku sundají, jen se zeptáš. Když budeš ještě trochu fňukat, tak to dostaneš na 550 a půjčovné samozřejmě odečtou. Když budeš mít štěstí a budou tam mít loňský model (je totožný) tak bude za 450Euro.Lyže si kupuji nové každou druhou sezónu rok a přesně takhle jsem tam loni koupil Atomic Metron B5, u nás byly tehdy většinou za 27 tis. po slevách za 22.

25.12.2008 19:06:59 #3 

administrator

(jv, jiri.voch@volny.cz) Díky za odpověď. Je mi jasný, že osobní zkušenost je osobní zkušenost. Bohužel letos se především díky rodinnému stavu :-)dostanu tak leda na Šumavu. Takže smůla. Budu se muset spolehnout na různé recenze a názory a hledat ten správný průnik. Snad nestřelím úplně mimo. Každopádně pokud by byl někdo schopen předat info ohledně Atomiců Blackeye, tak předem díky. Pěkný den.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Obertauern: [Středisko]

dnes 16:49:11 od hovadocb

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 15:59:10 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:15:39 od johnycek

Ester Ledecká

dnes 12:05:39 od oblouk

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie