k2 extreme nebo podobne - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

k2 extreme nebo podobne

20.01.2009 13:48:01 #1 

administrator

(pavel, ) Poprosil bych o radu. Koukam se po nejakych all-mountainech, chci je predevsim mimo sjezdovku, ale nechci primo siroky freeridy. Delka do 170, okolo 85 pod patou a pokud mozno twintip. K2 extreme sice asi nejsou typicke all-mountainy, ale presto se mi libi a daji se sehnat za rozumne ceny. Mate s nima nekdo zkusenosti, pripadne s jejich predchudcem public enemy? Ptam se hlavne proto ze jsem slysel, ze kvalita k2 neni nic moc. Pripadne poradily byste nejakou srovnatelnou alternativu? Diky za odpovedi

20.01.2009 14:12:42 #2 

administrator

(Luboš/Freeski, ) Ahoj, na K2 Extreme jsem nejezdil, můžu ti ale doporučit ty, které jsem jezdil a líbily se mi pro svou univerzálnost. Určitě Line Prophet 90 nebo Line Blend, Pak Scott Punisher, Armada ARV, Salomon Gun (ale ty jsou už širší), Nithward Firstblood, Vyloženě all mountain jsou pak třeba Scott Neo, mají ale semi-twintip nebo jak to nazvat, patk aje zvedlá, ale ne moc. Na switch na upraveném naprosto stačí. To jsou plnohodnotné sjezdovkové lyže. Kromě těchto je celá řda modelů, které ti můžou vyhovovat. Na závěr jediná smysluplná rada: najdi si, kde je možné si lyže vyzkoušet a udělej to, jinak nepoznáš, jestli právě tyto jsou právě tvé oblíbené. Naslepo je to vždy riziko.

21.01.2009 20:03:49 #3 

administrator

(pavel, ) Dik za tipy. Zkouset to pujcovat v tuzemsku nema cenu, ani v alpach v pujcovnach jsem tento druh lyzi moc nevidel. Ale treba se nekde zadari.

21.01.2009 21:23:10 #4 

administrator

(Magda Glemmi, glemmi@seznam.cz) je vyborna lyze, doporucuji ji taky. Podivej se na nabidku Scottu, jako spravni Americani miri svou nabidkou predevsim mimo sjezdovky a jako velkemu vyrobci se jim dari drzet cenu v mezich. Kolik meris, i ja pri svych 163 cm a 55 kg jezdim tlustochy o 5–7 cm delsi nez je Tvych 170cm. Pokud maji ve stredu kolem 85cm, zaslouzi se delku minimalne +5, lepe ale +10cm oproti Tve postave, tedy pokud nejsi lyzar zacatecnik, ale ten si ale sirokou lyzi nekupuje. A – zvednutou patku uz ma dnes kazda sirsi lyze.

22.01.2009 10:34:55 #5 

administrator

(Luboš/Freeski, ) Cenu to má. Jen nesmíš spoléhat na to, že je budou mít v každé půjčovně. Testcentrum maji v Harachově Levnelyze.cz, v Peci Salomon (Nova Škola Lyžování/Happy Hil), Myslím, že Line je ve Špindlu nebo v prodejně Base Camp v Praze na Florenci. Scott ve svém obchodě na Dlouhé třídě v Praze ti asi taky bude schopný lyže půjčit. Chce to trochu zapátrat, ale půjčit jdou naprosto lehce. Přinejhorším kontaktuj dovozce/výrobce a on ti řekne kde/kdy nebo jak jdou jeho lyže vyzkoušet. A v Alpách je v půjčovnách vídám zcela běžně ;-)

22.01.2009 14:11:22 #6 

administrator

(pavel, ) Dik za nazory.S tim ze to nema cenu u nas pujcovat jsem to myslel spis tak, ze nevim kde se napr. v Krkonosich da dobre jezdit za beznych podminek mimo sjezdovky. Takze nevim jak zde prasanovku ozkousim. Merim cca 180, vaha 75. S tou delkou nevim, prave jsem koukal na youtube na nejake review k2 extreme a public enemy a zdalo se mi ze ti chlapci je meli priblizne o 5–10 cm kratsi nez jsou sami vysoky. Nechci cistokrevny freeridy. Na heliskiing nemam a podminky s hlubokym prasanem se neobjevuji az tak casto. Takze bych je rad i do bouli a vubec na rozmlacenou sjezdovku. A to bych se s dlouhejma prknama asi trochu trapil. V prosinci jsem byl lyzovat v Italii, napadla fura snehu, mel jsem tam pujcene volkle AC30, do 170cm a docela mi sedly.

22.01.2009 19:08:42 #7 

administrator

(Luboš/Freeski, ) No, K2 Extreme ani public enemy rozhodně nejsou prašanovky, jsou to lyže do parku. Obecně do 90 mm jsou ty lyže spíš víc na tvrdý povrch než do hlubokého sněhu. Samozřejmě i na nich se dá v prašanu, ale není to jejich určení. Pokud lyže nechceš na triky, bral bych délka=tvé výšce. na triky o těch řekněme 5–10 cm kratší. S tím souvisí i to, že má cenu ty lyže zkoušet. Sám říkáš, že je chceš na všechny podmínky, takže třeba z půlky budeš jezdit po tvrdém nebo aspoň ne v prašanu. Přístup, že je nemá cenu zkoušet protože je nevyzkoušíš v prašanu bych bral, kdyby šlo o prašanové lyže (110 nebo spíš 115 mm a víc s reverse camber/reverse sideut), ale lyže v podstatě určené z velké části na upravenou trať (park) rozhodně má cenu zkoušet na sjezdovce, odpoledne v rozježděném sněhu a když se ti podaří vyjet mimo, tak i tam, nehledě na to, jestli je prašan nebo není.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]