Head iSupershape vs. Fischer RC4Race SC Pro RF - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Head iSupershape vs. Fischer RC4Race SC Pro RF

29.01.2009 14:30:38 #1 

administrator

(halcyon, halcyon@email.cz) Vybírám nové lyže především na upravenou sjezdovku a spíš pro krátký oblouk, ale občas, když jsou podmínky, rád okupuju dlouhými oblouky celou sjezdovku. Jsem myslím docela dobrý lyžař, mám rád razantní jízdu a chci, ať lyže drží na tvrdém povrchu, ale kondice už není, co bývala, sjezdovky jsou odpoledne rozbité a taky už nemusím sjet sjezdovku v rekordním čase. Byl bych rád, kdyby lyže vydržela aspoň 3 sezóny. Doposud sem 4 roky jezdil na Head Worlcup iSL 165cm a byl jsem s nimi maximálně spokojený. Měřím 185/85kg. Vyhlédnul jsem si Head iSupershape vs. Fischer RC4Race SC Pro RF obě v délce165 cm. Obě by měly být sendvič, Head mají větší krojení (121–66–106), Fischer (117–67–99) jsou za lepší cenu a mají je přímo u nás ve Sportisimu. Rád bych věděl, jestli je to dobrá volba a pro, které se nakonec rozhodnout. Budu vděčný za každou radu, hlavně od toho kdo s nimi má zkušenost.

03.02.2009 16:30:43 #2 

administrator

(Jan, ) Já mám Fischerky v délce 155 cm a nemůžu si je vynachválit! Lyže perfektně ovladatelná, pro krátké i pohodové delší oblouky. Jedinné, co bych jí vytknul, je trochu neklidné chování ve vyšších rychlostech, ale to je u slalomky takových parametrů logické. Při délce 165 cm to ale bude asi trochu lepší. Není to lyže na vyloženě razantní jízdu, ale podle toho, co vyžaduješ, bys s ní byl určitě spokojen. V neposlední řadě hraje roli to, že se dá celkem snadno sehnat po Sportissimech loňský model za parádní cenu! Toť můj jednostranný názor (na Headech jsem se bohužel nesvezl). Snad ti k něčemu bude. Skol!

03.02.2009 22:18:22 #3 

administrator

(halcyon, halcyon@email.cz) za konkrétní zkušenost, ale začínám se spíš přiklánět k těm Headům. Ve 165cm mají Fischery radius 14m, Heady pod 12m a to už myslím bude znát. Kratší lyže sice bude hravější, ale zas na úkor stability a univezálnosti, takže bych chtěl u těch 165cm zůstat. Ty RC4 ve Sportisimu jsou loňský model? Sem myslel, že letošní i když nevim jestli je mezi loňskýma a letošníma nějaký zásadní rozdíl.

05.02.2009 06:58:55 #4 

administrator

(Magda Glemmi, glemmi@seznam.cz) lyze. Kazdy lyzar pristupuje k lyzim trochu jinak, proto ber muj nazor jako subjektivni: Head na me vetsinou lyzi pusobi jako neziva lyze, chybi mu zpetna vazba = schopnost zrychleni v konci oblouku. Pokud se chces na lyzich ale predevsim pohodove vozit, budes s nimi spokojen. Fischer je takovy tank – velmi stabilni, letos necekane ziva lyze – moc se mi libila, priklanela bych se tedy k ni. Asi bych ale lyze nekupovala ve Sportisimu – velke retezce typu Sportisimo, Hervis, Giga prodavaji lyze levne, cena je ale vykoupena tim, ze se vetsinou jedna o druhou jakost nebo specialne upravene (= materialove horsi) modely vyrobcu, ktere nejsou urceny do specializovanych lyzarskych obchodu. K trvanlivosti lyzi – travim na lyzich 60–80 dnu rocne a soucasne lyze vydrzi jednu sezonu – prvnich 10 dnu bezchybne, pote tak do 60 dnu (zalezi samozrejme na tom, zda jsou sjezdovky totalne tvdrde nebo mekkci) horsi, ale stale slusne. Hranice pouzitelnosti by dle vyrobcu mela koncit nekde u 90 odlyzovanych dnu (opet divny termin, udaje v hodinach by byly presnejsi, nekdo za den nalyzuje 7 hodin a nekdo 3), dle mych zkusenosti i sebelepsi „tvrda“ lyze po 80. dni prestava drzet na tvrdu a stava se z ni lyze vhodna pro jarni brecky (= pro me pro jarni a casne letni ledovec).

05.02.2009 22:54:50 #5 

administrator

(dan K., daniel.klotz@seznam.cz) pridam souji zkusenost.mam 180/83 a relativne agresivni styl :)- jsem 4 sezony jezdil Fischer worldcup slalom model 03/04 a worldcup GS 03/04. Musim rict, ze Fischery me nikdy nezklamaly a i se 14m radiusem pri 166cm se na nich daji delat kousky…Dle zkusenosti jinych jsou Heady mekci…pred sezonou jsem resil podobne, ale chtel jsem maly radius a hravou lyzi. Supershape byl varianta…mam Fischer RX hot fire ve 160cm/10m. Bomba, velice podobna konstrukce jako slalomky a paradne drzi! Ve ski-max.cz v olomouci mozna jeste nejake maji…Ale jednoznacne (a potvrzeno i od jinych) Fischery jsou drzaky(4 sezony aktivniho lyzovani) a nespletes se. Ale ze Sportissima NEEE :( Hodne zdaru a klidne napis…

08.02.2009 14:27:09 #6 

administrator

(halcyon, halcyon@email.cz) Vzhledem k tomu, že mají ty Fischerky menší krojení a jsou tvrdší bych možná mohl vzít i 160cm i když je chci jako jediné „univerzální“ lyže. Nevím, nejlepší by bylo je zkusit, ale to je tady na východě problém.

09.02.2009 09:06:08 #7 

administrator

(Jan, ) 14 metrů není zas tolik. A Fischerky jsou velmi poddajné lyže, takže když se do nich pěkně opřeš, nebudeš o 14-ti metrech vůbec vědět :-)!

10.02.2009 02:48:22 #8 

administrator

(Stano Rogos, stanislav.rogos@gmail.com) Ak nepočúvneš všetkých čo ti radia fischer, robíš velkú chybu a zbytočne sa pýtaš na názor ostatných, štandardne predávané HEAD sa nedjú porovnávať s FISCHER RC4, ja radím triedu WORLDCUP vo výpredajoch sú za nejakých 14000 v sete s viazanim RC Z12 až 14a radius majú jedenásť, najúžasnejšie je to zrýchlovanie v oblúkoch.

12.02.2009 21:18:26 #9 

administrator

(TomáS, ok7171@seznam.cz) Ahoj Dane, koukám že jezdíš obřačku a slalomku a k tomu RH Hot Fire. Já mám slalomku, obřačku a freečko od Vistu a pohrávám si, že bych šel ještě do 4 lyže a tak trochu uvažuju o tom Hot Firu. Je to zatím jenom ve stavu myšlenek. Mám 187/90 a zajímalo by mě, co mi ta lyže přinese oproti docela vostrý slalomce, což můžeš ty dobře posoudit. Poptom taky to jesli 165 nebo 160. Mám-li slalomku, tak si pohrávám se 160cm, je to přeci jeno 4tá lyže, tak chci aby v tom byl rozdíl. Ale na tu dýlku nemám ještě názor.Taky bych si od ní sliboval, že to bude trochu lepší na odpoledním změklým a rozježděným svahu, diky tomu že je měkkčí a ve předu má lopatu:-). Dík za Tvoje postřehy. T.

12.02.2009 21:37:20 #10 

administrator

(dan K., daniel.klotz@seznam.cz) Ahoj Tome. Jeste doplneni, obracku jsem zrusil pred mesicem na Tonale :( Najel jsem v rychlosti do diry po rolbe, vyplnula mi pata a nejak jsem zastavil a lyze pak pripominala ve spicce lyzi na vodu :( No pecka…Ted mam krasny 189cm Scott Crusade a ty jedou, nejsou tak ostry jako ty GS Fischery, ale i na sjezdovce jedoua drzi. Promin…ted k Hot Fire…Oproti 166cm slalomce jsou trosku narocnejsi na nohy. Dela to asi ten radius 10m, podle me, tvrdy jsou dost (okamzite srovnani tvrdosti nevim – slalomky uz byly 4 sezony jete), mam je brouseny na 87 a 0,5, a drzi velmi slusne. Co prinesou tobe nevim, ale me prinesly vetsi hravost, jak v kratkem, tak ve strednim oblouku. Hezky se to da klopit, ale na stehna je to mazec :). A ano, odpoledne to hrnou asi trosku vice v oranisti…Lopata je dobra. No a jakou delku…Jeden kamos ji jezdi ve 170 a je lehci nez ty a je moc spokojeny. Myslim vsak, ze bude problem je sehnat. V tvem pripade tu 170 doporucuju spis, ale zalezi, na co to chces. Na 160 klidne muzes jezdit i FUN :)

12.02.2009 21:58:51 #11 

administrator

(TomáS, ok7171@seznam.cz) Dík za postřehy, při takovým broušení aby nedržely, já mám všechny lyže 88, tak budu muset přiostřit:-) Jinak je dělaj i v 165 cm (11m) a to mi připadá teda optimální. Jestli je někde seženu, je věc jiná. A za jakou cenu, věc další. Škoda že už nemáš tu slalomku, to porovnání by mě zajímalo. Přeci jenom si nechci kupovat další lyži, která bude hodně podobná jedný, co už mám. No třeba si je někdy půjčím a zrovna budou ideální podmínky… T.

12.02.2009 22:10:05 #12 

administrator

(dan K., daniel.klotz@seznam.cz) Nejak jsi asi nenapsal, jake mas ty slalomky, ale predpokladam 165. Pokud je tam ten radius 14m, tak je to opravdu jen o tom mensim radiusu. Ja jsem chtel vetsi lopaty, pro vetsi zabavu, ale kdyby ty slalomky byly jeste OK, tak bych nemenil ani nekupoval jine. Ten 14m radius je v pohode na kratky i na stredni, to co rad jezdim.

12.02.2009 22:27:00 #13 

administrator

(TomáS, ok7171@seznam.cz) Jasně 165 a 14M. Proto sonduju informace, jestli to má cenu. Asi fakt někoho na sjezdovce budu muset přesvědčit k výměně. Jde prostě pouze o to, jak blízko jsou ty lyže od sebe. No uvidíme… jak to dopadne. Výhoda více lyží, je taky v tom, že člověk nemusí nic hned hrotit…a může čekat na znamení… nebo super cenu… Navíc bych musel kupovat lyže s dalším vázáním a to je pro mě velká potupa. Tohle má Vist fakt vychytaný .....:-) T.

25.02.2009 22:14:09 #14 

administrator

(halcyon, halcyon@email.cz) Tak nakonec sem preci jen koupil ty Supershapy. Ale uz sem mel objednane ty Fischery a pak sem se dozvedel, ze v delce co sem je mel slibene, je v den co sem je objednal prodali (omlouvali se a byli ochotni dat slevu na jine modely), dalsi shopy se mi vubec neobtezovali odpovedet. Ty Heady byly za slusnou cenu, vcetne montaze vazka a 2. den sem je mel doma. Zitra je vyzkousim. Jedine co me trochu prekvapuje, ze se mi ty lyze zdaji docela tenke, ale nemeril sem to. Jo a ve 165cm maji radius 11,4m

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo