chci se v lyžování zlepšit - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

chci se v lyžování zlepšit

Nalezené položky: 45 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

30.01.2009 15:27:26 #1 

administrator

(Stepanka, shadore@seznam.cz) Ahoj, poradíte mi někdo? Jezdím sice dobře, ale jsem samouk a tak mám pocit, že je pořád co zlepšovat. Existuje nějaký např. víkendový pobyt na českých horách, který by byl zaměřen na vylepšení carvingové techniky??? Díky, Štěpánka

30.01.2009 15:33:36 #2 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) hned sousední odkaz VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ? – vždyť tam máš nabídku přesně toho o co žádáš a navíc ještě s hodnocením už absolvovaného … :-)

31.01.2009 21:30:11 #3 

administrator

(Honza, ) A znovu připojím i odkaz přímo na diskusi o dalším termínu VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ.

02.02.2009 10:00:28 #4 

administrator

(Stepanka, shadore@seznam.cz) Honzo, díky, já to četla, ale duben je pro mne bohužel na nic :-( Mám tou dobou jiné, bohužel pracovní, plány. Proto jsem sem psala, v naději, že se vyskytne něco třeba teď v únoru, kdy mám čas. Přesto díky!

02.02.2009 10:07:25 #5 

administrator

(Stepanka, shadore@seznam.cz) Honzo, a teda nehledě na termín, teď jsem koukala na to video… Já nejsem žádný potenciální závodník! :-) Prostě normálně lyžuju, vcelku obstojně, ale např. slalom jsem nikdy nezkoušela ani mne to neláká. Jde mi jen o to, jak si co nejlíp užít carvingový oblouk a odstranit nějaké špatné návyky, které jistě mám. Nikdy jsem se neviděla ani na videu, možná bych se divila.. Myslíš, že by vůbec taková akce byla pro mne vhodná? Nejsem žádný přeborník..

02.02.2009 10:21:37 #6 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) z účastníků toho našeho setkání, který jsme nazvali „Vylepšovací lyžování“ nemá a dost možná ani nikdy neměl žádný závodnický ambice. To není setkání pro závodníky, ale přesně pro lidi jako jsi ty. Skutečnost, že se nějaká demonstrace provádí na závodníkovi je daná pouze tím, že ZÁKLADNÍ PRINCIPY ZATÁČENÍ NA LYŽÍCH JSOU PRO VŠECHNY STEJNÝ!!!! – a ti dobří závodníci to jenom v danou dobu nejlépe zvládají a tudíž se to na nich i dobře ukazuje :-).

02.02.2009 14:54:51 #7 

administrator

(Krab, ) od sebe oddělil závodní a rekreační techniku byl LUMP! Proč se jako amatér mám ochuzovat o bezva jízdu na lyžích (a třeba závodních) jenom proto, že někdo tvrdí, že závodní technika je: nahouby, složitá, rychlá… rač si doplnit. Je to především způsob, jak lyže dokonale kontrolovat. Hlavně si pečlivě vyber, jak a co a od koho se hodláš učit. Já jsem vloni u renomované školy prohloupil.

02.02.2009 15:01:01 #8 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) Krabe, že se se Štěpánkou sejdeme v sobotu 14.2. na Mísečkách – samozřejmě jsi zvanej se svejma dětma a všichni kdo mají zájem taky :-)… Jedou se tam stařecký slalomy a při tý příležitosti si zase společně pojezdíme… – po závodnicku rekreačně :-)

02.02.2009 15:27:51 #9 

administrator

(Milan, ) Krabe můžeš trochu přiblížit jak probíhá výuka u známého lyžařského všeuměla a odpůrce race(přirozené) techniky. Slyšel jsem toho už hodně dokonce i můj kamarád se zůčasnil oficiálního kurzu, ale všechny info jsou nelyžařského charakteru v podstatě jen společenského(někdy síla). Ani oficiální veb na tom není lépe. Docela by mě zajímalo jak připravuje své ovečky na ten obřák co je součástí zkoušek, když race néé.

02.02.2009 15:45:41 #10 

administrator

(Stepanka, shadore@seznam.cz) už jsme domluveni, Krabe přidej se, ať a v tom nejsem sama :-)))

02.02.2009 15:51:04 #11 

administrator

(Krab, ) panáček jede 14. na lyžařský tábor do Orlických hor, je to z Prahy, takže ho musím předat. Tím to bohužel asi padá, snad příště.

02.02.2009 16:02:53 #12 

administrator

(Krab, ) Pokud Ti učitel na kurzu, byť na prázdném svahu, přikáže sjíždět na slolomkách volnými dlouhými oblouky a není při tom vpodvečer pořádně vidět pod lyže, zaslouží si své. Vážím skoro metrák, výsledná rychlost podle toho. A když Tě přesvědčuje, že oblouk se zahajuje samotížným nadriftováním lyže na ploše do spádnice… jsi v podstatě půl oblouku mimo kontrolu. O pověstné lyžařské obuvi nemluvě. A rozjíždění skupiny odspoda, škoda mluvit. Po setkání s Milanem Trnkou mám důvod se oprávněně obávat, že větší část vysvětlovaného byly ony oblíbené „osobní libůstky propracované k dokonalosti“ a to ještě ne vlastní a navíc nepřesně demonstrované. Nebudu zde dále nasazovt psí hlavu a s radostí ten balast překryju lepšími zážitky. Zvláště, když jsem vyzkoušel novou metodiku úspěšně na manželce (tu nelze rozhodně nařknout ze závodních ambicí), která se jinak veškerému pokroku dosavad bránila. Pokrok během pár hodin velevýrazný.

02.02.2009 22:00:27 #13 

administrator

(tuty, marttoni@post.cz) zrovna uvažoval o nějakém vhodném kurzu pro moje zlepšení a i dle tvého příspěvku výše soudím, že to je asi zbytečné. Pokud tedy nemá člověk o konkrétní lyžařské škole(spíše konkrétním učiteli) slušné reference:-(

02.02.2009 22:18:33 #14 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) slušné reference? – záleží přece na tom od koho? – s Járovými kursy je celá řada lidí nepochybně spokojena :-)… Myslím, že tady proběhla docela dlouhá diskuse o vylepšovacím lyžování – dokonce i co se rekordní délky vlákna týká :-)… Z té diskuse by se, myslím, dalo vyčíst něco o přínosu pro účastníky… :-) – docela dobré reference, řekl bych :-)…i

03.02.2009 10:12:29 #15 

administrator

(Krab, ) jenom je potřeba si zjistit, co kdo pod jakým termínem myslí, co říká a co učí. Jestli někdo nekáže víno a netopí se ve vodě. Pokud se řekne sportovní jízda, tak si pod tím představím něco jako slalom bez tyčí, nikoliv polokontrolované klouzání dolů svahem, hlavně žádnou námahu. V tomto ohledu je i pojem „vylepšovací lyžování“ trochu matoucí, je ale nepochybná pravda, že měl každý z nás příležitost se vylepšit, ovšem bez papíru a oficiálního uznání. Zvláštní bylo, že pokud se Milanovi T. řeklo něco, co bylo v rozporu s jeho tvrzením, ihned se zeptal: Proč si to myslíš? Co tě k tomu vede? I on se stále učí, hledá další vylepšení a důkazy pro svá tvrzení, není to určitě dogmatik, jakkoliv si za některými věcmi oprávněně stojí.

03.02.2009 20:52:33 #16 

administrator

(tuty, marttoni@post.cz) jsou opravdu relativní pojem. Myslím,že vaše „vylepšovací lyžování“ bylo naprosto bezkonkurenční,ale za 1. jsem ho zaregistroval až 2 dny před jejím konáním a za 2. bych se tam ani neodvážil přihlásit, protože by mi to má nízká sebedúvěra v lyžařské schopnosti ani nedovolila. Teď vím,že jsem neskutečně prohloupil a to jsem v té době opravdu pročítal nabídky různých lyžařských škol. Pozdě bycha honit, ale teď už pozorně sleduji, jak se rýsuje možné pokračování „vylepšovacího lyžování“ a to si rozhodně ujít nenechám:-)

03.02.2009 21:56:50 #17 

administrator

(tuty, marttoni@post.cz) pravdu,že se najde někdo, kdo učí a v podstatě nemá co.Pokud učitel naopak umí, ale neumí to své know-how prodat(předat) dále, je to také v podstatě o ničem-vlastě se můžu alespoň snažit „odezírat“.Ano já toužím po sportovní jízdě a v současné době se polokontrolovaně kloužu dolů svahem, akorát se hrozně nadřu. Sestava „vedoucích“ na vylepšovacím lyžování byla TOP soudě podle ohlasů na vlákně a vázně mě moc mrzí,že jsem tu šanci promarnil:-(

03.02.2009 22:35:17 #18 

administrator

(arsi, ) Ak máš šancu pozorovať niekoho,kto techniku naozaj ovláda,tak pozoruj,„odezí­rej“,snaž sa očami načerpať čím viac informácií.Skúšaj zopakovať pohyby,nenechaj sa odradiť neúspechom.Ideálne sa nechaj natočiť na kameru a opravuj chyby.Možno si na to ten pravý,ale to nezistíš pokiaľ to nevyskúšaš.Ak to zlyhá,vyhladaj si vhodného učiteľa.

04.02.2009 16:56:51 #19 

administrator

(tuty, marttoni@post.cz) je člověk v jakékoliv činnosti fakt dobrý,tak to pro okolí vypadá na pohled táááák jednoduše,dokud si to nezkusí sám a nakonec zjistí, že za tím jsou roky zdokonalování. Určitě máš pravdu,ty základy které jsem v carvingu nabyl,jsou pouze z videí,které jsem našel na netu(do zblbnutí opakovaně přehrávané v PC).

04.02.2009 21:43:13 #20 

administrator

(ivan, ) Krabe, nechci tě programově tlačit do toho, abys někomu „nasazoval psí hlavu“, ale na tvoje bystré analytické postřehy by jistě více lidí bylo zvědavo. Nechceš zauvažovat o tom něco sepsat a umístit to tady třeba jako článek nebo do blogů? Jsi dostatečně inteligentní a rozumný na to, aby z toho nevzniklo kopání do onoho akreditovaného zařízení a jeho guru, nýbrž věcné porovnání toho, co jsi zažil při obou akcích a přístupech. Tím spíše, že (nepohodlná) diskuse na Carveru byla z moci webmasterovské vlastně zaříznutá. A třeba se sem ozve i Jára. Proč by se mělo diskutovat jen tam, kde je on pánem, ať se klidně pokračuje na neutrální půdě. Jistě se na ni nebojí. Jak chceš, je to na tobě.

05.02.2009 13:48:38 #21 

administrator

(Honza, ) Tohle bude trochu delší, ale nedá mi to nezareagovat na tvoje příspěvky s Járovou tvrdou kritikou z poslední doby (ať už tady a nebo na Skiplusu).
Krabe, každá akce měla naprosto jiné cíle, a ty bys to měl vědět. Když jsme spolu vloni byli u Járy na kurzu, šlo o akci jejímž cílem bylo proškolit Instruktora lyžování podle metodiky ČSL a naučit ho na svahu kvalitně demonstrovat 3 oblouky, ze kterých skládal zkoušky (oblouk v pluhu, v přívratu vyšší lyží a základní paralelní oblouk). Myslím že je tu pár bodů, které je třeba zdůraznit: <ul>
<li>Metodika: Česká škola lyžování (ČSL – viz web Interski.cz). Jde o jedinou metodiku schválenou Ministerstvem Školství (MŠMT) pro výuku lyžování v ČR a tím i také o jedinou metodiku na kterou může někdo v ČR obdržet akreditaci na tzv. Akreditované Zařízení, které je pak oprávněno školit pedagogy pro výuku lyžování. A pouze člověk s kvalifikací podle této metodiky (Cvičitel) může podnikat ve výuce lyžování v ČR.</li>
<li>Kvalifikace instruktora je ta nejnižší ze všech lyžařských (když vynechám např. praktikanta apod) a v podstatě učí výhradně naprosté začátečníky – proto jen základní oblouk</li>
<li>Hned na začátku bylo jasně řečeno že cílem není zlepšit osobní techniku, ale naopak naučit se právě ty sterilní oblouky ve kterých budou jasně pro začátečníky vidět POUZE ty pohyby které tam podle metodiky patří. Prostě vycvičit Instruktora jako demonstrátora správného provedení 3 oblouků podle ČSL pro naprosté začátečníky, kteří často nebudou ani nijak zvlášť pohybově nadaní.</li>
<li>Akce měla jasně dané omezení časem ale taky programem, který byl hodně nabitý aby se vše stihlo.</li> </ul> Vím že už v průběhu jsi byl hodně nespokojený a zklamaný, ale podle mně to bylo hlavně tím že jsi očekával něco naprosto jiného. To se občas stává každému z nás, že chvíli musíme hledat než najdeme to co nám vyhovuje. A o to víc si to pak dokážeme vychutnat ;-).

Na druhou stranu, „Vylepšovací lyžování“, které začal Honza Verl organizovat po té první podzimní akci na Kaunertalu (kam jsem se s ním bohužel nedostal, stejně tak na lednovou akci), měla cíle úplně jiné. Jen pro připomenutí jeden z HOnzových příspěvků:
„Díky za příspěvky-zareaguju obecně: tak jak si tu akci představuju, je to především pohoda, žádný nucení-takže nevidím důvod,proč by s sebou nemohlo bejt dítě (pokud se alespoň základním způsobem na lyžích pohybuje), není třeba vjíždět do klacků, když se na to necejtím atd.atd… Důvod je hlavně možnost sdílení pocitů z lyžování, z oblouku v určitým a měnícím se postavením a zatížením lyží, v různejch situacích, v nekompromisním zakrojení i s citlivým driftingem…= diskuse nad tím, čemu říkám Intensive feedback :-) (teda Ivan to tak pojmenoval :-))…“
To je ale úplně něco jiného! Cíle jsou jiné, cílová skupina jiná. To přeci nemůžeš srovnávat! A prostě to buď nevidíš a nebo nechceš vidět, já nevím. VL ti sedlo, bylo to co jsi hledal – bavili jsme se o tom hned když jsi se z VL vrátil.

Já s tebou naprosto nesouhlasím s tím že Járou pořádané školení Instruktorů a Cvičitelů je špatné. Naopak, mám dojem že v porovnání s ostatními patří rozhodně k těm nejlepším u nás. Mně například akce s Járou vyhovovala a současně se chystám i na VL začátkem dubna. Prostě obě věci mají své místo. A ještě ke Skiplusu – od loňského školení si hodně na kopci všímám toho jak instruktoři jezdí, a to jak ukázky pro klienty a tak i volně, a jak učí a občas je mi při tom všelijak. Jasně vidím že ve Skiplusu to bylo opravdu hodně náročný – teď to sice vypadá že si honím triko a vychvaluju svojí kvalifikaci, ale prostě to tak vidím.

Myslím že tvá tvrdá kritika Járy a Skiplusu tady v diskusi a i v diskusi na Skiplusu rozhodně není fér, protože každá akce byla zaměřená na úplně něco jiného. A asi by bylo dobrý aby ses na to z tohohle pohledu podíval.
Jinak to prosímtě neber jako kritiku tvojí osoby – tak to rozhodně nemyslím. Já si s tebou vždycky rád pokecám a zajezdím.

05.02.2009 13:59:39 #22 

administrator

(Honza, ) Ivane, nechci se do toho moct plést – ale jen „My 2 cents…“. Rád bych upozornil na jednu zásadní věc – jde o 2 naprosto rozdílné akce s naprosto rozdílným cílem. Nevím proč, ale Krab tenhle, pro hodnocení a kritiku akce dost podstatný, rozdíl nebere v úvahu a nebo nechápe.

05.02.2009 18:01:36 #23 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – je to člověk, kterej umí nadchnout pro lyžování lidi kolem sebe (což je patrný na jeho nadšeně lyžařský rodině :-)). Proto se vůbec nedivím, že na něj VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ muselo působit jako zjevení. U nás se totiž neškolí cvičitelé, ale cílem je, zcela podle individuálních dovedností a potřeb, pomoci milovníkům sjíždění na lyžích k dosažení maxima požitku!!! – co nejefektivněji, co nejrychleji dovést k lyžařskýmu orgasmu :-). Kombinace téměř dokonalýho praktickýho předvedení s propracovaným, jednoduše a jasně podaným teoretickým zdůvodněním (metodě říkáme INTENSIVE FEEDBACK), umožní skutečně „on-line“ konfrontaci vlastních poicitů z lyžování. Tenhle způsob, zejména když je vedenej někým, koho já stavím nad všechny lyžařský metodiky, který jsem kdy poznal = Milanem Trnkou, musí fungovat!!!! Tudíž dávám úplně za pravdu Honzovi = srovnáváme nesrovnatelné!!! Co ale porovnat u těchto, jinak cílově zcela odlišných akcí lze, je přístup k frekventantům. Trnka, bezkonkurenčně nejlepší novátor, ten, kdo je vždy o nějakej ten krok napřed a vejš (vyfutrován dokonale zvládnutou teorií aplikované fyziky, biomechaniky atd. i osobní praktickou dovedností) používá plno návodných dotazů a jasně logickejch zdůvodnění k dialogu shrnutýmu do modelu: „proč si to myslíš… a není to náhodou spíš takhle?, protože …“ – a hned na to to obhájí konkrétně – a velmi individuálně nabídne svou verzi… Na rozdíl od image, kterou o něm šíří „konkurenční“ trenéři působí v praxi velmi skromně = velmi partnersky, vede dialog z něhož přímo čiší jednoznačná znalost a dovednost… Právě tenhle přístup nám u většiny „autoritativních“ škol a školitelů chybí…

05.02.2009 18:14:00 #24 

administrator

(Krab, ) o sestupování z podstavců, jsem myslel vážně. Nejde vůbec o rozdílné zaměření akcí, ani o to, jak učit. Jak všichni VL účastní vědí, Milanovy metody jsou nekompromisní (leč účelné). Jde pouze o to: CO učit. A kór učitele, kteří to potenciálně budou přenášet dál. Má kritika se týká rozporu slov a činů, protože sportovně-rekreační lyžování si představuji bohužel naprosto jinak, než prezentuje Jára. Ale to je věc pojetí. Myslím, že jako někdo, kdo učí na jakékoliv úrovni lyžovat další, bych měl dostat to momentálně absolutně nejlepší vzdělání a pak to přenést dál. Samozřejmě se to mým osobním provedením modifikuje a trochu zkreslí. Je ale i věcí „blbuvzdornosti“ techniky, nakolik je tomuto individuálnímu zásahu odolná. Jakkoliv je můj niterný vztah k Milanovi nekritický, při každém lyžování se pokouším najít další aspekty jeho postupů. Rád bych se někdy dopracoval k tomu, abych našel nějakou chybu, nebo aspoň něco, co by se dalo vylepšit. Ale bojím se bojím… Jeho prostředky jsou pekelně samokorekční, skoro všechno nebo nic. Nejsem ten, kdo by měl právo vykládat Milanovy záměry a postupy. Řeknu tolik – nebude to přesné, ale je to rozdíl asi jako mezi pouličním rváčem s triky odkoukanými z Hong-Kongských filmů a bojovníkem, který v klášterech a na bojištích urazil za svým Mistrem dlouhou cestu a stále nevidí její cíl. (Tím nemyslím sebe, jsem kdesi úplně na začátku). Milan totiž k tomu všemu dal, ať vědomky nebo nevědomky, ještě obrovský filozofický a psychologický základ, který mi u Járy schází.A vím (víme), že polovina na svahu se odlyžuje hlavou. O skutečné biomechanice nemluvě. Jako dokumentace nechť stačí, že já, zapřisáhlý odpůrce pluhu, jsem s ním dobrovolně a RÁD dva dny plužil. Ty dva světy jsou zcela odlišné, ale nevylučují se. Jen mám konečně pocit, že mě Někdo postavil na lyže a já doufám, v rámci svých chabých zkušeností a schopností, že někdy v budoucnu najdu cestu jak to poslat dál, s vědomím, že to je to vůbec nejlepší. Teď to budu praktikovat na sobě a svých dětech.

05.02.2009 18:22:25 #25 

administrator

(Pavel_Elan_SLX, ) to zní jako špatný vtip: Instruktor lyžování podle metodiky ČSL skládá zkoušky z oblouku v pluhu, v přívratu vyšší lyží a základní paralelní oblouk. A pouze člověk s kvalifikací podle této metodiky (Cvičitel) může podnikat ve výuce lyžování v ČR. Napadá mě jen jediné přirovnání. Jako by v autoškole pořád učili řadit s meziplynem a používat sytič. Jako první auto by musel adept zvládnout jízdu ve Škodě 105 bez posilovače řízení i brzd (jako alternativa pro odvážné Wartburg) a pak by plynule přešel do Favoritu a nakonec Fabie. Mělo by to svoje plus, mladí řidiči by si opravdu naučili poprat s řízením a při přesednutí do Fabie by měli pocit neskutečného zlepšení svého řidičského umění. Ale z neznámých důvodů tuto metodiku nepoužívají.

05.02.2009 18:25:02 #26 

administrator

(Krab, ) nejdřív poprosit Milana Trnku, aby svolil s publikováním popisu stěžejních částí techniky, jak výuky, tak vlastního pohybu na lyžích. Beru to od něj jako dar, se kterým nemám až tak úplně právo a chuť svévolně nakládat. Když své postupy nezveřejnil on, jaký kredit k tomu mám já? Milan, myslím, nemá ani chuť ani potřebu se příliš v tomto ohledu prezentovat, natož zprostředkovaně. Jako jedinou vhodnou půdu pro pokračování diskuze vidím bílý svah a lyžaři na něm. O to tady od začátku jde. Lze se bohužel oprávněně domnívat, že výsledek by byl tristní.

05.02.2009 18:31:18 #27 

administrator

(Krab, ) a teď si představ ten rozdíl, kdy Tě po prvním týdnu v obyčejné Fabii vezme KVALIFIKOVANÝ učitel, ukáže Ti co a jak, posadí Tě do WRC a Ty projedeš bez škrábanců RZetou, sice ne jako závodník, ale stylem a rychlostí mimo hranice nejdivočejších snů. Anebo taky pomalu, podle vlastní libovůle.

05.02.2009 19:06:21 #28 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – bohužel. Ale fakt je, že takhle se to v podstatě praktikuje i v Rakousku, Švýcarsku … – oficielně… Tím nechci říct, že ten kdo učí by neměl zvládat meziplyn a jízdu Warburgem… Ale když má učit lidi, co budou jezdit se současným auťákem, tak nevím, proč jim to má hned na začátku zošklivovat a děsně komplikovat… No a ještě horší je to s tím, co všechno a jak učej i naši profesionální trenéři děti, jejichž rodiče do jejich lyžování vrážej statisíce!!!! – a přesto – NAVZDORY TOMU – z některejch dětí vyrostou dobrý lyžaři… Ach jo :-)

05.02.2009 19:49:29 #29 

administrator

(arsi, ) Povodne som chcel založiť nový topic,v ktorom by som chcel vedieť názor na problematiku.Ale veľmi rýchlo som pochopil,že by som ešte viac rozčeril hladinu.Nemám dôvod neveriť trénerským schopnostiam Milana Trnku.Má od vás tie najlepšie odporúčania.A po­vedzme,že vám dôverujem.Zaujala ma ale jedna vec,tie ohlasy na neho boli až moc oslavné.Bohužial každodenná realita nás učí,že častokrát ide o hype.Samozrejme to nezistím pokiaľ osobne neprídem na VL.Tým sa nechcem nikoho osobne dotknúť,ani náhodou.Poznal som za svoj krátky lyžiarský život dosť ľudí,trénerov nielen lyžovania a neviem o nikom na koho by som dokázal napísať takú ódu.Nemám vo zvyku pristupovať k takýmto veciam negativisticky a keby som prišiel na VL,nešiel by som si dokazovať,že „som si to myslel“ a hľadať na Milanovi chyby.Práveže k takýmto veciam pristupujem pozitívne a nazvyme to so „športovou pokorou“.O to častejšie bývam neskôr sklamaný…

05.02.2009 20:49:53 #30 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – to je naprosto správnej přístup. Milan taky není jen a jen superideál – dokáže bejt arogantní, výsměšnej, je prchlivej a rychlenasírací atd… – ale, pokud jsem se s tím setkal, pak jen vůči lidem který „z pozice své pozice“ odmítají jakejkoli jinej-literaturou nebo jinou autoritou dosud nepotvrzenej názor… Na řadu lyžařskejch věcí jsem měl jinej názor než Milan, ale on mě vždycky věcně a logicky přeargumentoval – jasně vždycky i praktickým ověřením platnosti jeho poznání…

Nalezené položky: 45 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 08:07:56 od Vvladimir

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo