Rekordně pozdní deflorace carvingové panny - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Rekordně pozdní deflorace carvingové panny

01.02.2009 21:32:27 #1 

administrator

(ivan, ) Tak jsem dneska zažil věc, která se už jen tak nenaskytne. Lyže si přišla vyzkoušet sportovní lyžařka, která zatím na CARVINGOVÝCH NIKDY NESTÁLA!!! Jestli se ptáte, jak se to možné, tak prý proto, že v inkriminovanou dobu carvingové revoluce s partnerem jezdili hlavně na prkně, takže jako doplňkové lyže sloužily staré rovné K2 KVC 180 cm (zavzpomínal jsem, že jsou nějak 1992, paní upřesnila, že 1993, musím se pochválit za „pamatováka“). Pro začátek vyfasovala 162cm Raisin´ Hell, což je vlastně trochu změkčená SX:11. Přijela vykulená, jak strašně moc a snadno to zatáčí a chtěla něco MÍŇ TOČIVÉHO! To jsem ji musel zklamat, protože nic takového šikovného skoro neexistuje (komerční GS jsou krojené jen o maličko méně). Dal jsem jí 169cm SX:11 a ta se jí líbila víc, právě proto, že k zatočení chtěla přece jenom trochu víc lyžařova inputu. Celá situace znovu ukázala, jak zhýčkaný dnešní lyžař je a jak snadno se dá samotočivostí rozmazlit a „zkazit“. Ne že bych tvrdil, že carvingové lyže jsou zlo, ale jako doplnění vedlejšího tématu Přísné učitelky Artis Compact mi to přijde výmluvné a zajímavé. Především datem 1. února 2009 je ta zkušenost unikátní, dobří lyžaři už carvingovou defloraci mívají dávno za sebou…

02.02.2009 09:39:19 #2 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) s větou „dobří lyžaři už carvingovou defloraci mívají dávno za sebou…“ – jakkoli tu nedeflorovanost nechápu :-) . Jako příklad svřepě svou panenskost zachovávajícího „PANA LYŽAŘE“ mohu uvést pamětníkům známého. už asi i legendárního Evžena Čermáka (na Sailerově olympiádě v roce 1956 tuším 8.místo ve sjezdu). Ve svých 87 letech jezdí stále stejně – jako mladík – nožky jak svázané, ruce elegantně roztažené a patky zběsile lítající zprava doleva (před padesáti lety i můj vzor dokonalosti :-)). Dlužno ještě podotkonout – rychlost nezanedbatelná (až cca 60km(hod.). Lyže rovné proto, že (když to trošku budu parafrázovat) „chce sportovat, lyžovat a ne se vozit bez vlastního přičinění :-)…“. Přijeďte se na něj (a na jiný jemu podobný) podívat a zazávodit si s nima – tuto sobotu 7.2. do Zásady u Jablonce nad Nisou :-).

03.02.2009 12:42:11 #3 

administrator

(vráťa, ) Ivane, mám čerstvý zážitek s kolegyní z práce. Táhne jí na čtyřicet, je to dokonce bývalá ( v žácích) závodnice.Jezdí na 20 let starý srandovních Dynastarech . Nedávno jsme byli na akci v Alpách a půjčil jsem jí své nevyužité ( čestvě nastrukturované a naúhlované – au au!) RC4 race SC 160cm. Pokus se přes polopatické vysvětlování nezdařil a pacientka málem zemřela.Výsledkem byla aspoň koupě helmy ( ona jezdí fakt rychle, takže aspoň že tak…). BTW, ty Dynastary jsem si půjčil a , světe div se, šlo to ! Přiznávám ale, že o tu regresi dlouhodobě nestojím a hlavně stabilita těch lyží na hraně je ve srovnání s dneškem děsná.

04.02.2009 20:18:58 #4 

administrator

(ivan, ) Tohle je přece známá situace od určitého věku, kdy už chybí motivace na vlastním zažitém umění něco měnit. A i to odmítání carvingových lyží nebylo u některých dobrých lyžařů v polovvině 90. let nijak vzácné. Většinou jim ale vydrželo jen do té doby, než se na nich POŘÁDNĚ svezli. A když vůči nim byli negativně naladění a při tom zkoušení číhali hlavně na to, co by jim vytkli, mohlo to přeorientování trvat i poněkud déle. To už vlastně reaguje na příspěvek vráťův. Asi nikdo nevyhmátl potřebnou techniku hned při první jízdě. Viděl jsem kdysi video dvou předních weltcupových lyžařů (Claudia Riegler a jeden Rakušák) poprvé na (tehdy ještě dost málo krojených, rok 1996) carvingových lyžích a ani oni to ideálně nezmákli napoprvé. Btw, literatura uvádí u Evžena 25/10/1932, takže jsi mu 11 let přidal. A ten 6. ve sjezdu byl Kurt Hennrich, Evžen tam byl mj. 7. v kombinaci.

04.02.2009 20:46:22 #5 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) chtěl jsem napsat a myslel jsem, že jsem napsal 78 let – to vím přesně (Evžene promiň) a to umístění holt nevím přesěn – vím jen, že to bylo jen o malounko horší než u Kurta… – s oběma se v Zásadě uvidíme :-).

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 09:27:13 od VojtěchV

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox