Sporten 09/10 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Sporten 09/10

08.02.2009 17:50:25 #1 

administrator

(Pavlos, ) O víkendu jsem měl možnost vidět in natura a projet se na novém modelu značky Sporten. Jedná se o typ RAPTOR.
v hierarchii značky patří do sportovních sjezdových lyží nad model TECTOR. Jedná se o moderní lyži (sportovní univerzálka) s mírami 120–72–102/159 R=12,7 a 120–72–102/168 R=14,8. Takže je to lyže geometrií podobná Nordice Speedmachine 3 nebo a href=„http://­www.fischer-ski.com/en/pro­ducts_ski.php?show=de­tail&id_produc­t=17920“ target=„_blan­k“>Fischer PROGRESSOR 8+ RF SP. V délce 159 cm je to hravá lyže na blbnutí s lehkým přechodem do oblouku. Lehce se točí jak v krátkých tak i středních oblucích. V délce 168 na kratší oblouk vyžaduje sílu ( nebo techniku a tu nemám :-( ). V kolekci s objevují a další nové lyže, ale nechci tady prozrazovat těsně po výstavě ISPO všechny novinky. Na to jsou povolanější lidé.
Jinak se mi dostal doruky i nový katalog Sporten pro příští sezónu a můžu prozradit, že designem se lyže opět posouvají o notný kus dopředu. I katalog je ve srovnání s tím letošník o kus dál. Na první pohled AHVčka vypadají jak nejvyšší modely Stockli a lyže pro dámy jsou elegantní i designově odvážné. Jestliže nekonkurenčí design byl jediným vážnějším nedostatkem Sportenu v minulých kolekcích, tak si toufám říct, že lyže na příští sezónu jsou na špičce v designu. Zajímavý je i nový prvek v corporate identity, který se objevuje jak na lyžích, tak i v katalogu. Část křivky EKG, která vypadá jako hory. Zřejmě se dočkáme změny loga pro nadcházející sezóny. Nový je i slogan " SPEED YOUR PULSE " a font použitý pro nápis SPORTEN.

08.02.2009 19:38:40 #2 

administrator

(Honza, ) Dík za info Pavlosi, v jakých délkách je RAPTOR? Spíš mi jde o maximální délku. Mají titanal a nebo je to jen dř. jádro s laminátem jako TECTOR?

08.02.2009 20:32:25 #3 

administrator

(Pavlos, ) A to 159 cm s R= 12,7 m a 168 cm s R = 14,8 m. Titanal nemají , ale poptvé se u Sportenu objevuje karbonové vyztužení nazvané ULTIMATE CARBON. Je i součástí designu lyže ( v přední části lyže je průhledem vrchní fólie vidět karbonová tkanina ). Jinak je jádro stejné jako u Tectoru – tedy dřevo v kombinaci s laminátem. Nejprogresivnější je na této lyži použití karbonu a progresivní tvar a krojení lyží podle současného trendu širších sjezdovkových univerzálek.
Naopak zklamání je to, že nejdelší varianta je jen 168 cm.

08.02.2009 20:43:43 #4 

administrator

(arsi, ) Aj Lange budú mať od budúcej sezóny nové logo.Oživujú logo z 1960-teho,samozrejme v modernom dizajne.Fonty sú tiež nové.Nový slogan je: The ultimate control. Feel it

08.02.2009 22:03:56 #5 

administrator

(Honza, ) Díky za podrobnosti.
„Naopak zklamání je to, že nejdelší varianta je jen 168 cm.“ – naprostý souhlas! Taková lyže ve 175 a nebo 180cm by byla asi zajímavá. Na druhou stranu v trendech posledních let, kdy si lidi začali pomalu zvykat na krátké slalomkové délky, by to asi bylo marketingově nezajímavé…

08.02.2009 22:56:41 #6 

administrator

(ivan, ) I když by třetí vyšší délka jistě nebyla nejprodávanější, k lyži, jež je prezentována jako „sportovní“, jednoznačně patří!!! Nějakých 175 cm chybělo podle mne už Tectoru a lyži nad ním chybí ještě víc. Jen dvě délky také působí nezvykle „chudě“

08.02.2009 23:49:36 #7 

administrator

(arsi, ) Zatial som videl komplet kolekciu HEAD a LANGE a príde mi divné,že mnohý výrobcovia aj v čase krízy majú potrebu inovovať inovované a aspoň meniť dizajn každú sezónu.Teda nechápem to konkrétne v závodnej rade.Akoby nemôhli byť závodné lyže aj lyžiarky rovnaké aj 3 sezóny po sebe.Komu by to vadilo?:-)

09.02.2009 00:25:47 #8 

administrator

(ivan, ) Nezapomeň na předstih, s nímž se kolekce připravují. Konkrétně přímo u Headu. Na ISPO jsem se potkal s vývojářem Alexem, skoro kamarádem, a na dotaz, jak je, konstatoval, že právě dodělali kolekci 10/11, tedy tu na PŘESpříští sezonu. (Trochu mi to připomíná situaci, kdy mi lidé komentují článek, který právě vyšel a oni přečetli, zatímco já si ho už třeba ani přesně nepamatuju, protože od jeho odevzdání utekly klidně dva měsíce, od napsání někdy i mnohem více, a mezitím už jsem udělal plno dalších věcí.) Nicméně souhlasím s tím, že inovační obžerství bylo vždycky přehnané a nyní o to horší. Jenže inovace pro nenasytného spotřebitele – kterého si takto firmy spolu s obchodem vychovaly – prostě musí být, i kdyby na chleba nebylo. A mám dojem, že se nikdo nechce stát tím, kdo vypadá, že je v koncích, když už ani neinovuje – a tak v tomhle rozjetým kolotoči lítají peníze zbytečně. I závodní řada je spřažená s komerčními modely. Racestock přece dostává designy komerčních modelů a vzpomeňme na komické rychlovýměny lyží u závodníků WC v cíli. Neboli, řekl bych, by to vadilo byznysu… (A taky by se blbě rozpoznával rok výroby, což je zase pomůcka pro obchod, bazar, servis, rádce na webu.) Možná, jestli krize opravdu dopadne – a bojí se toho v příští sezoně všichni -, inovací ubyde. (Viz např. Sporten, který po zlé zimě 06/07 rozumně ponechal celou kolekci tak, jak byla.) Třeba i tím, že to, co už je připravené (nějaké prý nové konstrukce u toho Headu, jak pravil Alex), se nakonec do výroby nedostane. Uvidíme. Nám, co víme, že sendvičový racestock je, pokud by nebylo šachů FIS s předepsanými rozměry, už roky víceméně stejný, by to jistě vadilo nejmíň.

09.02.2009 10:50:09 #9 

administrator

(arsi, ) Teraz si ma nachytal:-)Na ten predstih vo vývoji som úplne zabudol.Máš samozrejme pravdu,škoda že nikto z „velkých“ nechce byť prvý ktorý začne so škrtaním zbytočných inovací.Som konkrétne zvedavý na Rossi-Lange.Identické boty/helmy/do­plnky.Rossignol boty nemajú takú dlhú históriu,aby nemôhli byť obetované.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

24.04.2017

SNOW tour 2016/17: Sölden – „Jako Bond, James Bond!“

Söldenský ledovec i jeho „neledovcové příslušenství...
24.04.2017

Máte ho rádi? Něco vás naštvalo? Ohvězdičkujte střediska!

Záplava sněhu na horách přišly coby symbolická rozl...
21.04.2017

Česká horská střediska zažila po třech letech normální sezónu

Tři zimy po sobě nebyly pro provozovatele lyžařskýc...
20.04.2017

SNOW tour: Hannibal v Söldenu – show s vrtulníkem nad hlavou

Po pravidelné dvouleté pauze se Hannibal opět vydá ...
19.04.2017

Tři údolí krok za krokem (8. díl): Zase o pár (k)roků dále - Le Menuires a Val Thorens

Když jsem před třemi lety psal sérii článků o Třech...
18.04.2017

FreerideFest 2017 aneb oslava českého freeridingu

První dubnový víkend se v rakouském Hochfügenu kona...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:23:27 od johnycek

Strojove vs. rucni voskovani

dnes 11:44:55 od toast

Vyplnění skeletu

dnes 09:15:23 od t603

Jaké boty k Rossignol Hero E-ST Ti?

dnes 08:33:09 od johnycek

Rozteč Tyrolia Raceplate

včera 08:10:32 od opc

broušení hran -> vlastnosti