Sporten 09/10 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Sporten 09/10

08.02.2009 17:50:25 #1 

administrator

(Pavlos, ) O víkendu jsem měl možnost vidět in natura a projet se na novém modelu značky Sporten. Jedná se o typ RAPTOR.
v hierarchii značky patří do sportovních sjezdových lyží nad model TECTOR. Jedná se o moderní lyži (sportovní univerzálka) s mírami 120–72–102/159 R=12,7 a 120–72–102/168 R=14,8. Takže je to lyže geometrií podobná Nordice Speedmachine 3 nebo a href=„http://­www.fischer-ski.com/en/pro­ducts_ski.php?show=de­tail&id_produc­t=17920“ target=„_blan­k“>Fischer PROGRESSOR 8+ RF SP. V délce 159 cm je to hravá lyže na blbnutí s lehkým přechodem do oblouku. Lehce se točí jak v krátkých tak i středních oblucích. V délce 168 na kratší oblouk vyžaduje sílu ( nebo techniku a tu nemám :-( ). V kolekci s objevují a další nové lyže, ale nechci tady prozrazovat těsně po výstavě ISPO všechny novinky. Na to jsou povolanější lidé.
Jinak se mi dostal doruky i nový katalog Sporten pro příští sezónu a můžu prozradit, že designem se lyže opět posouvají o notný kus dopředu. I katalog je ve srovnání s tím letošník o kus dál. Na první pohled AHVčka vypadají jak nejvyšší modely Stockli a lyže pro dámy jsou elegantní i designově odvážné. Jestliže nekonkurenčí design byl jediným vážnějším nedostatkem Sportenu v minulých kolekcích, tak si toufám říct, že lyže na příští sezónu jsou na špičce v designu. Zajímavý je i nový prvek v corporate identity, který se objevuje jak na lyžích, tak i v katalogu. Část křivky EKG, která vypadá jako hory. Zřejmě se dočkáme změny loga pro nadcházející sezóny. Nový je i slogan " SPEED YOUR PULSE " a font použitý pro nápis SPORTEN.

08.02.2009 19:38:40 #2 

administrator

(Honza, ) Dík za info Pavlosi, v jakých délkách je RAPTOR? Spíš mi jde o maximální délku. Mají titanal a nebo je to jen dř. jádro s laminátem jako TECTOR?

08.02.2009 20:32:25 #3 

administrator

(Pavlos, ) A to 159 cm s R= 12,7 m a 168 cm s R = 14,8 m. Titanal nemají , ale poptvé se u Sportenu objevuje karbonové vyztužení nazvané ULTIMATE CARBON. Je i součástí designu lyže ( v přední části lyže je průhledem vrchní fólie vidět karbonová tkanina ). Jinak je jádro stejné jako u Tectoru – tedy dřevo v kombinaci s laminátem. Nejprogresivnější je na této lyži použití karbonu a progresivní tvar a krojení lyží podle současného trendu širších sjezdovkových univerzálek.
Naopak zklamání je to, že nejdelší varianta je jen 168 cm.

08.02.2009 20:43:43 #4 

administrator

(arsi, ) Aj Lange budú mať od budúcej sezóny nové logo.Oživujú logo z 1960-teho,samozrejme v modernom dizajne.Fonty sú tiež nové.Nový slogan je: The ultimate control. Feel it

08.02.2009 22:03:56 #5 

administrator

(Honza, ) Díky za podrobnosti.
„Naopak zklamání je to, že nejdelší varianta je jen 168 cm.“ – naprostý souhlas! Taková lyže ve 175 a nebo 180cm by byla asi zajímavá. Na druhou stranu v trendech posledních let, kdy si lidi začali pomalu zvykat na krátké slalomkové délky, by to asi bylo marketingově nezajímavé…

08.02.2009 22:56:41 #6 

administrator

(ivan, ) I když by třetí vyšší délka jistě nebyla nejprodávanější, k lyži, jež je prezentována jako „sportovní“, jednoznačně patří!!! Nějakých 175 cm chybělo podle mne už Tectoru a lyži nad ním chybí ještě víc. Jen dvě délky také působí nezvykle „chudě“

08.02.2009 23:49:36 #7 

administrator

(arsi, ) Zatial som videl komplet kolekciu HEAD a LANGE a príde mi divné,že mnohý výrobcovia aj v čase krízy majú potrebu inovovať inovované a aspoň meniť dizajn každú sezónu.Teda nechápem to konkrétne v závodnej rade.Akoby nemôhli byť závodné lyže aj lyžiarky rovnaké aj 3 sezóny po sebe.Komu by to vadilo?:-)

09.02.2009 00:25:47 #8 

administrator

(ivan, ) Nezapomeň na předstih, s nímž se kolekce připravují. Konkrétně přímo u Headu. Na ISPO jsem se potkal s vývojářem Alexem, skoro kamarádem, a na dotaz, jak je, konstatoval, že právě dodělali kolekci 10/11, tedy tu na PŘESpříští sezonu. (Trochu mi to připomíná situaci, kdy mi lidé komentují článek, který právě vyšel a oni přečetli, zatímco já si ho už třeba ani přesně nepamatuju, protože od jeho odevzdání utekly klidně dva měsíce, od napsání někdy i mnohem více, a mezitím už jsem udělal plno dalších věcí.) Nicméně souhlasím s tím, že inovační obžerství bylo vždycky přehnané a nyní o to horší. Jenže inovace pro nenasytného spotřebitele – kterého si takto firmy spolu s obchodem vychovaly – prostě musí být, i kdyby na chleba nebylo. A mám dojem, že se nikdo nechce stát tím, kdo vypadá, že je v koncích, když už ani neinovuje – a tak v tomhle rozjetým kolotoči lítají peníze zbytečně. I závodní řada je spřažená s komerčními modely. Racestock přece dostává designy komerčních modelů a vzpomeňme na komické rychlovýměny lyží u závodníků WC v cíli. Neboli, řekl bych, by to vadilo byznysu… (A taky by se blbě rozpoznával rok výroby, což je zase pomůcka pro obchod, bazar, servis, rádce na webu.) Možná, jestli krize opravdu dopadne – a bojí se toho v příští sezoně všichni -, inovací ubyde. (Viz např. Sporten, který po zlé zimě 06/07 rozumně ponechal celou kolekci tak, jak byla.) Třeba i tím, že to, co už je připravené (nějaké prý nové konstrukce u toho Headu, jak pravil Alex), se nakonec do výroby nedostane. Uvidíme. Nám, co víme, že sendvičový racestock je, pokud by nebylo šachů FIS s předepsanými rozměry, už roky víceméně stejný, by to jistě vadilo nejmíň.

09.02.2009 10:50:09 #9 

administrator

(arsi, ) Teraz si ma nachytal:-)Na ten predstih vo vývoji som úplne zabudol.Máš samozrejme pravdu,škoda že nikto z „velkých“ nechce byť prvý ktorý začne so škrtaním zbytočných inovací.Som konkrétne zvedavý na Rossi-Lange.Identické boty/helmy/do­plnky.Rossignol boty nemajú takú dlhú históriu,aby nemôhli byť obetované.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek