Lusti RCT vs. Fischer RX Hot Fire vs. Ostrá slalomka - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Lusti RCT vs. Fischer RX Hot Fire vs. Ostrá slalomka

15.02.2009 16:19:40 #1 

administrator

(TomáS, ok7171.seznam.cz) Ahoj, protože jsem trochu ujetej, jako většina, co chodí na tohle fórum, chtěl jsem se podělit o DILEMA, který právě řeším. Už jsem překonal psychologickou bariéru jedněch lyží a mám už troje a nejraději bych kupoval další a další…:-). Mám slalomku 165 cm (r14) od Vistu, Obřačku a Freečko vše od stejné značky. Freečko je super lyže, když jsou rozbitý sjezdovky, dělá super kratší a středí oblouk, ale krátkej bez smýkání při 182cm už moc nedá. Proto mne láká mít ještě měkčí lyži než slalomku, co bude díky větší šířce dobrá i na rozbytým svahu a co uleví mým stehnům. Lusti (124,71,113,r12) má pod botou 71mm, což je asi značka ideál pro menší oraniště, Fišerka (123,66,102,r11) jenom 66mm. Obě mají ve předu lopaty, obě jsou na trochu extrémnější carving. Obě uvažuji v dálce 165 při 187cm/90kg. Ani nedoufám, že se najde někdo, kdo jezdil obě, ale třeba bude někdo, kdo se bude cítit na poreferování jedný z těch lyží oproti slalomce. Jde mi o to, jestli má VŮBEC CENU, se tím zabývat a jestli by taková lyže byla v něčem přínosem, když už mám pěknou zamilovanou slalomku… Lusti bych osedlal deskou speedlock od Vistu, kde je výběr minimálně ze dvou možností, který navíc umožní lyži trochu přitvrdit v případě desky Speedlock Pro, nebo nechat měkčí s deskou Speedlock TT. Slalomka od Lusti mi připadla fajn, ale oproti Vistu trochu mdlá při výjezdu, zase ale malinko lépe šla do oblouku. Prostě o něco méně agresivní. Ale jel jsem na ní jenom pár jízd, což je málo. Tu slalomku od Lusti uvádím jenom proto, že třeba někdo jel Lusti SL i RCT a mohl by se tedy dobře vyjádřit k tomu, co potřebuju. Takže kdyby měl někdo nějaké postřehy, tak sem s nima…:-) Dík T.

17.02.2009 12:47:34 #2 

administrator

(Jiri, j.florcik@seznam.cz) Jestli můžu se svého pohledu, mám Nordicy Hot Rods, koupil jsem je z důvodu toho,že sjezdovky u nás jsou již po pár projetích spíše offroady, nicméně mi nedalo a chtěl jsem zkusit něco ostřejšího,tak jsem koupil od závodníka Atomicy Race SL12.Závodní slalomky. Je to opravdu nářez na promrzlé ledové pistě a upraveném svahu,jakmile mrazy trochu povolí a sjezdovka trošku povolí,nebo je hrbolatá tak už to takový požitek není a jdu do auta pro allmountainky. Takže kdybych si teď vybíral lyži, tak rozhodně širší pod botou,přeci jenom větší plocha lyže je kulomet. Doufám,že to aspoň trošku pomůže.

08.03.2009 19:13:31 #3 

administrator

(TomáS, ) Tak jsem dneska super pojezdil ráno na Medvědíně a pak na Mísečkách. Měl jsem svojí slalomku od Vistu a náhodou jsem narazil na týpka s Lusti RCT 160. Neváhal jsem ani vteřinu a už jsme si další jízdu měnili lyže. Celkem jsem na Lustičkách jezdil asi hodinu a pak se zase vrátil na slalomku. Ráno to bylo decela tvrdý a postupem to měklo, ale na testování prakticky ideální. Můj závěr na mou otázku zní. Ty lyže jsou opravdu od sebe docela daleko, takže se vyplatí uvažovat o Lusti RCT jako o měkčí lyži na krátký oblouk ke slalomce, když se vám nechce makat nebo když to začíná být rozbitý. Co se mi líbilo: jednoduché nasazení do oblouku, krásně drží na hraně i na tvrdším (led nikde nebyl), pěkně jede i na měkým hangu na medvědíně. Na výjezdu z oblouku bez reboundu (asi se ani neočekáválo). Jediné zklamání byla jízda na rovině, kdy je lyže skutečně až příliš neklidná. Vím, že má rádius 11 a 160cm, ale i přesto mi to přišlo hodně. Takže myslím, že se podívám do kasičky, pořídím 165ku a možná ještě stihnu jarní krupici :-) PS: člověku na takový měkčí lyži hned stoupne sebevědomí, jak mu to pěkně jde:-))))) T.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...

Diskuze o lyžování

Úplně nový typ lyží

dnes 08:30:47 od ˘Ö˘Krab

Malenovice: [Středisko]

včera 22:30:53 od PaloS

Ester Ledecká

včera 22:09:30 od oblouk

Obertauern: [Středisko]

včera 20:12:28 od Glemmi

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:29:41 od CzechSkier

Klínovec: [Středisko]