Taky nevím co si vybrat? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Taky nevím co si vybrat?

16.02.2009 18:35:43 #1 

administrator

(Petr, petrkdyr@volny.cz) Ahoj lidi, mám stejný problém jako řada z Vás. S tím že už vím alespoň tři typy mezi kterými se rozhodne. Předkládám Vám je k posouzení a případnému odbornému zhodnocení :-))) Fischer – RC4 WC SC Flowflex, Atomic SL 11 ib + Neox 412 AF, Salomon Equipe 3V Race + Z12 . Délka cca 164 – 165 cm Radius 12,5 m, typická slalomka. Tak kdyby někdo z Vás měl nějaké zkušenosti tak moc prosím o radu. Dík Petr

16.02.2009 22:04:27 #2 

administrator

(TomáS, ok7171@seznam.cz) Ahoj, k tomu se bude dát těžko vyjádřit, protože bys nejlépe potřeboval někoho, kdo na těch všech lyžích jezdil, nebo je mít v jeden den na sjezdovce. Ten první případ asi nenastane a ten druhý asi taky ne a stejně bys možná nebyl schopen vyhodnotit, která je lepší, … nebo spíš lepší v čem. V tom případě bys asi zvolil dle pocitu…

Poďme to zkusit jinak. Všechny to jsou srovnatelné lyže od srovnatelných TOP značek. A v prvních dnech budou všechny super. Otázka pro mě by spíše byla, jak ty lyže pojedou po jedné sezóně!

Tady si myslím, že už nějaké rozdíly budou a to především, protože konstruknčně to jsou lyže jiné. Dříve jsem byl zarputilý zastánce značky Atomic a jezdil na hodně lyžích od nich. Nejdříve mi nevadilo, že lyže po sezóně odejdou (tolik jsem je miloval), potom jsem ale začal psát hodiny odježděné na jednotlivých párech a když jsem zjistil, že SX12 po 55 hodinách ztratily spoustu svých fantastických vlastností, které měli na začátku, tak jsem sem si řekl dost a přešel jsem výhradně na sandwichové lyže. Pro doplnění, měl jsem od Atomicu postupně 10.26, GS11, SL11, GS9, SX11, SX12 – kromě GS9 všechno nejvyšší modely.

Dle tohoto přístupu by tedy zvítězily Fisherky, protože jako jediné jsou sandwichové a tvrdí se o nich, že dlouho vydrží. Druhé místo by byl asi Salomon, ten má aspoň nějaké dřevo v jádru, ale se Salomonem nemám žádné zkušenosti.

Jiným přístupem a rozhodovacím faktorem může být aktuální cena setu a to musíš vědět ty.

Posledním MÝM přístupem by bylo zařadit do výběru ještě jiné slalomky. A to lyže od menších výrobců (Core, Stockli, Vist, Blade…), kde bude kavlita sandwiche ještě lepší, než u masového produktu (malosériová ruční výroba, kvalitní materiály). Samozřejmě je nepořídíš za cenu těch uvedených, i když na nějaké slevy slalomek od Stockli jsem teď narazil. Výhodou sandwichů je i to, že ti pak zůstane deska s vázáním, kterou pak dáš na další lyži. Není-li cena tím rozhodujícím faktorem, rozhodně bych o takové možnosti uvažoval. Já teď jezdím druhý rok troje lyže od Vistu a jsem fak strašně spokojenej. Ještě bych taky zařadil Dynastar, který pořídíš v setu celkem dobře.

Takže jsem přesvědčenej, že každý kdo jezdí jednu z uvedených 3 slalomek řekne, že je super. A ty, co jezdí Elánku, nebo jinou…taky řeknou, že je super a to ti moc nepomůže

Vím, že jsem teď možná trochu píchnul do vosího hnízda s tím Atomicem, ale od příštího roku začínají dělat pro lidi sandwitch, tak možná bylo moc lidí co je milovalo a uteklo jinam :-)

Mám-li si ale vybrat pouze ze tří uvedených, říkám FISCHER. T.

16.02.2009 22:17:14 #3 

administrator

(Pavlos, ) Já nevím. Rozpoznat rozdíly v naladění TOP slalomek dokáží opravdu jen nejlepší lyžaři. Takže bych šel určitě do sendviče ( FISCHER ) nebo bych sháněl top modely od Blizzardu ( třeba Blizzard SL Magnezium Plate ), Dynastaru nebo Headu. Někdo tady nabízel i závodní Volkly Racetiger a tvrdil, že jsou příjemně naladěné. Vyzkoušel bych určitě i Lusti RT SL a poptal bych se po Sportenu AHV 07 SL. Rozhodně bych ale šel do sendviče. Už kvůli trvanlivosti lyže.

17.02.2009 15:08:34 #4 

administrator

(Petr, petrkdyr@volny.cz) Ahoj, já v podstatě na těhle lyžích nikdy nestál…nicméně ráno jsem brouzdal na netu a našel jsem jeden krámek kde tyhle všechny pro mě neznámé značky mají a jel jsem si je osahat! Dostalo se mi opravdu neobvyklé péče, v krámku jsem strávil asi hodinu a odcházel jsem s tím, že jedině sendviče a už nikdy žádné jiné :-))) Ještě si to nechám přes noc uležet v hlavě a uvidí se. Přece jen je to dost peněz (skoro nic není pod dvacet) tak uvidíme. Ještě pro zajímavost vyhrála Vist SL Pro 164 cm radius tuším 14 m. Tak zatím Petr

17.02.2009 15:52:35 #5 

administrator

(TomáS, ok7171@seznam.cz) Ahoj, to bude krámek na Letné, tak ode mne (Tomáš Sedláček) pozdravuj Láďu Vondráška. Loni jsem u něj koupil čtvery, tak nebreč :-). Je pravda, že je to darda. Teď je prodávají tak kolem dvaceti asi, co? Mylím, že za tu cenu už to není zase tak strašně drahý oproti těm, cos chtěl původně. Navíc ti zůstane deska s vázáním, což potom můžeš použít. Obrovskou výhodou systému SpeedLock je to, že až přijdeš na to, ře potřebuješ ještě jednu lyži, tak ji koupíš bez vázání. Úspora peněz a při cestách i místa. Jinak velmi chválím výběr. Slalomku mám a je to fantazie! Živá, při výjezdu dává opravdu dost, musí se makat (ale to je jasný). Nutí člověka pořád se zlepšovat, takže se snažíš a hlídáš techniku, abys jí stačil :-). Klidně můžeš zavolat 608 600 880, kdybys toužil po konzultaci před velkým nákupem. No apokud se designu týče, tak jsem neviděl hezčí lyže.....:-). Tak dobrou ruku při výběru, T.

20.02.2009 08:37:19 #6 

administrator

(Petr, petrkdyr@volny.cz) No tak to je nářez, samozřejmě že jsem myslel ten krámek na Letné tady adresa pro nezasvěcené http://www.chcilyze.cz/ Vzal jsem si loňský model od Vistu 165 cm radius asi 13 – 14 m nikde se to neudává.(takové kostičkované) včera jsem neodolal abyl jsem je projet v Albrechticích na Špičáku na černé sjezdovce, abych viděl co v nich dřímá. První dojem, když jsem jel na vleku: kriste pane ty jsou strašně těžký, jak na tom budu zatáčet potom první opatrný sjezd modré a už v půlce bylo jasné, že se na nich zatáčet opravdu dá! Olda měl pravdu když říkal: svezeš se na sendvičích a nebudeš chtít nic jiného.Úžasnně stabilní lyže (to bude ta váha 3.80 Kg jedna lyže oproti Atomicu ta má 3 kg) Chce dost síly to se ošidit moc nedá, to oblouků skvělá, jen se to člověk nesmí bát položit. A hlavně jede z kopce!!! Ta se ti snad rozjede sama i po rovině! Tam kde ostatní píchaj tak na ní musíš brzdit. A to nelžu slovem. Domů jsem jel úplně hotovej, ale pln opravdu úchvatného svezení. Takže na závěr. KVALITNÍ (to zdůrazňuji) sedvič na věky!!! Tak zatím čau a díky za radu. Jdu na lyže :-)))) Petr

21.02.2009 22:07:59 #7 

administrator

(TomáS, ) No tak to je super. Ta lyže je fakt skvělá, pořád objevuju její možnosti a ještě jsem se zdaleka nedostal na její limit což cítím. Když je dobrej podklad, tak mám pocit, že bych bych si mohl do každýho oblouku lehnout až na zem. Krájí led jako břitva, jede krásně střední oblouk. Sice musíš makat, ale skutečně cítím jak mě ta lyže sama vychovává a zlepšuje. …No tak to jsem skutečně rád, žes pořídíl tohle. Myslím, že žádný z těch původních 3 modelů na tohle nemá. Tak ještě obračku a freečko…:-) a sbírka bude kompletní, ne?

21.02.2009 23:44:40 #8 

administrator

(ivan, ) Tyhle severoitalské malosériovky, ať už Vist, Blade, Blossom, Nava, Duel, Bottero a snad i nějaké další jsou prima volba. Zdá se, že si celkem hlídají kvalitu, v Itálii mají slušnou cílovou skupinu amatérských a poloprofi závodníků, pro něž se vyplácí dělat lyže špičkové konstrukce, ale nepřehnaně tvrdé a bezvadně fungující i ve volné jízdě v „lidové“ rychlosti. První generaci slalomky Vist jsem před lety měl a byla bezvadná. Na obřačce z téže doby pak čtyřicátník Jirka Čermák na župních závodech zle proháněl mladíky. I další modely, které jsem pak porůznu dostal na nohy, byly výborné.

22.02.2009 07:44:58 #9 

administrator

(TomáS, ) Tak tenhle příspěvek ivane, mě skutečně potěšil. Nemohl bys nám napsat o rozdílech v konstrukci mezi masovým produktem sendviče jako dělá Fischer, Rossignol a další a právě tím z malosériové výroby. Jednou jsem byll v nejmenované renomované prodejně prodávající hodně Rossignoly a když jsem se zeptal nejmenovaného prodavače, co 35 let hodně lyžuje, na kvalitu toho sendviče oproti těm malosériovkám. Sice úplně neodpověděl, ale udělal takový obličej, že kdyby ho viděl šéf, tak ho okamžitě vyrazí :-). Měl jsem pocit, že mi bylo právě sděleno největší tajemství… modří už vědí :-) A taky by mě zajímalo, jak je to s recestock lyžema. Předpokládám, že zde je kvalita na té nejvyšší úrovni, ale problém pro normálního smrtelníka může být v tvrdosti. Nedavno jsem měl v ruce sl Fischerku a ta mi přišla, že je fakt strašně strašně tvrdá. Nějaká slalomka se takhle vybrat pro dobrýhho rekreačního lyžaře asi určitě dá, ale obřačky bych se už možná bál. Už takhle ta holčičí od Vistu mi občas způsobuje hodně zvýšenou hranici adrenalínu… Zatím díky, T.

22.02.2009 22:36:21 #10 

administrator

(ivan, ) Právě jsem nakloval dlouhou a dost pracnou reakci. Při odesílání se to ztratilo, prý chyba. Znovu to psát nebudu, byla to víc než půlhodina práce. Ať se někdo v redakci podívá, jestli to někde není. Jinak sorry, ale znovu už to napíšu jedině jako honorovaný článek. Takhle zmařená práce naštve.

23.02.2009 06:54:45 #11 

administrator

(Petr, petrkdyr@volny.cz) To je fakt škoda, já byl taky docela zvědav na rozdíl mezi sendvičem z gigantické firmy a z malo výroby. V čem to tajemství spočívá. Zkus toprosím ještě jednou Ivane myslím, že by to zajímalo spustu lidí. Jěště jsem na tom mém Vistu našel radius. 14,5 m. Je to tam takovejma dost šílenejma písmenkama, že jsme na to koukali dva a nic. Pak jsem to hledal ještě doma a našel jsem to až když jsem se na ten pro mě nesmyslný nápis podíval seshora :-) Zájímavé. Nicméně mi těch 14,5 m přišlo na slalomku dost. Nebo se pletu? Ještě k tomu ztracenému příspěvku: mě už se to několikrát stalo taky a ne tady, taky jsem byl naštvanej takže teď když někam píšu nějaký delší příspěvek tak si ho nejdřív zkopíruju přes pravou myš a pak teprve posílám. Co kdyby :-))) Petr

23.02.2009 09:30:16 #12 

administrator

(TomáS, ) Na jeden z nejzajímavějších příspěvků, na který jsem se fakt těšil je fuč. Ivane kolik bereš na hodinu, psal si to 1/2 hodiny, ne? :-))))))). Tohle fórum z pohledu internetový aplikace má i několik dalších nedostatků a vůbec celé stránky by mohly být o 100% lepší. Asi ze své pozice obchodního ředitele přední internetové firmy budu kontaktovat majitele stránek:-))))). T.

23.02.2009 15:20:50 #13 

administrator

(arsi, ) Škoda toho Ivanovho strateného príspevku.Malo­sériovky ma tiež trocha zaujímajú.Konkrétne Blade,Duel,možno japonská Ogasaka.Vist som prednedávnom skúšal.191cm obračku,ktorá ale tuším nebola FIS legal.Moc ma neoslovila,neviem prečo.Jednoducho mi nesadla.Neviem či Vist vyrába aj poctivé závodné lyže(racestoc­k).Určite vyrába lyže vysokej kvality zamerané hlavne na image.

23.02.2009 15:32:50 #14 

administrator

(Honza, ) Ivane, v těhle případech často pomůže vrátit se o stránku zpět (tlačítko backspace). Ale jinak u dlouhých reakcí taky používám kopírovánéí do schránky před odesláním.

23.02.2009 18:15:40 #15 

administrator

(TomáS, ) Tak nevím, jestli se nesložíme :-) na nějakou gáži, aby to Ivan napsal znova, ne? Když jsem lyže vybíral, tak jsem i o Blade i o Duelu taky uvažoval. Výběr jsem ale dělal ve chvíli, kdy jsem měl jednu nohu dost v nepořádku po plastice ACL a tak jsem šel do Vističek, které byly na omak nejmíň vostrý. No a taky zrovna v tu chvíli za nejlepší cenu, která taky rozhodovala. Mám babskou obřačku od Vistu a připadá mi, že je to tak maximum na mé schopnosti a sjezdovky s lidma. Musím říct, že ta 191, kterou jsi arsi zkoušel musí být asi už hodně hodně rychlá a hlavně oblouky bez konce… Zajímavý je třeba to,že obračka od Duelu má tuším dokonce tři vrstvy titanalu (nebo jak se to jmenuje). Na omak mi přišel Duel výrazně víc závodnější než Vist, což nevadí, protože je potřeba mít nějaké mety vždy před sebou. Kdybych chtěl někdy v budoucnu ještě tvrdší lyži, tak Duel je asi řešení. Nevím ale jestli v tom případě není ekonomičtější východisko racestock lyží od klasických značek. To bych se chtěl právě dozvědět. T

23.02.2009 19:14:13 #16 

administrator

(Pavlos, ) Pokud má někdo zájem o celkem levné lyže Ogasaki, tady je celkem slušná nabídka.

23.02.2009 21:36:51 #17 

administrator

(Honza, ) Díky – 111cm široká lyže mně dostala! Jmenuje se <A HREF=„http­://www.ogasakas­ki.ca/index_fi­les/Page696.htm“ _TARGET=„blank“>CC 11.1.
P.S.: Vím že je to jen překlep ;-)

23.02.2009 23:23:11 #18 

administrator

(arsi, ) Ak by si chcel neskôr tvrdšiu lyžu,tak racestock od klasických značiek je určite ekonomickejšie riešenie.Teda ak práve nebude u Duel nejaký výpredaj:-)Tvrdosti sú odstupňované jednoducho od najmäkšieho:1­.Standard racestock dámsky,2.Standard racestock chlapský,3.Worldcup racestock dámsky,4.Worldcup racestock chlapský.Pričom Worldcup racestock má okrem vyššiej tuhosti ešte iné vychytávky,ktoré sú ale takmer všetky v tunningu lyže.A ak si šikovný servisman,alebo takého poznáš,no problem a dokážeš si rovnako vyladiť aj Standard racestock.A nemusíš doplácať tie tisícovky navyše.Podotýkam,že základné schopnosti „akože trochu si to nabrúsiť viem“ ti stačiť nebudú:-)A ak nechceš pretekať,alebo chceš jazdiť preteky v našich podmienkach rovno ti poviem,že Worldcup racestock sú vyhodené peniaze,ak by si ho mal kupovať za plnú cenu.To neznamená,že ho mnohý z nás nemajú,ješitnos­ť,prestíž a dôvod nadávať na autora,že ten obrák znova tak brutálne uzavrel:-)))

24.02.2009 01:58:33 #19 

administrator

(ivan, ) No jo, já to ještě někdy napíšu znova, ale hnd se mi nechtělo. Delší věci si pro jistotu taky před odesláním kopíruju, ale tentokrát jsem to neudělal. Mea culpa. Jinak ale nečekejte příliš, na základní otázku (rozdíl mezi velko- a malosériovou sendvičovkou) vlastně musím říct, že nevím. Ovšem doprovázím to různými dílčími postřehy a kousky informací, které určitá vodítka dávají. Takže z toho nechci dělat drama (komu z nás už někdy počítač neco nenávratně nezlikvidoval), ale dejte mi trochu času v lepší hodinu než teď. (A tohle si zase neukládám, nepoučitelný.)

24.02.2009 02:10:25 #20 

administrator

(ivan, ) Copak „111 cm“, to je jasně „typo“, ale „Worldcup GS ski“ v délkách 160, 165 a 170 cm (nikoliv juniorské modely), to mě opravdu zaujalo :-)))

24.02.2009 23:30:46 #21 

administrator

(TomáS, ) http://eshop.harfasport.cz/detail.php?…

Arsi dík za info. Myslím, že tahle cena je už celkem fajn. To odstupňování tvrdosti je na tý lyži nějak napsaný v nějakým kódu nebo se předává pouze ústně, takže se nedá ověřit. T

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Služba Identbox

dnes 12:57:33 od Daniel73

Testování Sporten Stupava

dnes 12:21:49 od BoB

Ester Ledecká

dnes 08:57:50 od fischerbl

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža