vytvarování botičky v lyžácích? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

vytvarování botičky v lyžácích?

16.02.2009 23:40:25 #1 

administrator

(Tomek, ) Slyšel jsem,že v nějakých skiservisech vám vytvarují vnitřní botičku podle vaší nohy. Nezkoušel to někdo?Popřípadě kolik taková záležitost stojí?Díky

17.02.2009 07:38:38 #2 

administrator

(PetrAT, ) Existovaly boty, u kterých se nabízelo tvarování vnitřní botičky nahřátím, např. Tecnica, ale postupně od toho výrobci upouštěli. Většina bot se tvaruje teplem , které vydá noha jako taková. Nevím , že by tady na severu Moravy někdo něco takového speciálního dělal. To by už spíše byla práce pro botaře. Vnější skelet se tvaruje, nabízejí to ski prodejny. Některé věci na vnitřní botičce si můžeš pořešit-odzkoušet poladit sám

17.02.2009 12:49:51 #3 

administrator

(Honza, ) Přesněji je to tak, že některé modely bot mají vnitřní botičky s teplem tvarovaným materiálem. Tento materiál je podle typu boty použitý buď víceméně na celou botičku a nebo jen na některé oblasti.
Tvaruje se to teplem, stačí i několik dní lyžování a teplo od nohou. Pak bude záležet na podmínkách – samozřejmě bude rozdíl mezi –20 a silným větrem a opalovačkou v +5 stupních. A taky na tom, jestli lyže používáte jako transport mezi lanovkou a hospodou a nebo jestli opravdu seriózně lyžujete ;-). Ale bota se sama, dříve nebo později, dotvaruje sama.
Dá se to urychlit i jinak – prodejci bot mívají takové speciální „fény“, kterými botu hodně ohřejí a vy si do ní potom stoupnete, bota se zapne a nechá se vychladnout na noze. Tohle pro tvarovací materiál větší zátěž a dá se to opakovat asi max 3× nebo 4×. V některých sportech si za to nechávají platit, jinde vám to udělají zadarmo na botách koupených u nich.
Já z mojí zkušenosti můžu říct že stačí si párkrát dát boty na nohy doma po koupení a strávit v nich vždycky tak 30 – 45 minut no a potom už jen lyžovat a lyžovat. Na jedněch botech jsem si to nechával dělat v obchodě a žádný zásadní rozdíl jsem nepozoroval. Kromě toho že jsem tam strávil přes půl hodiny. Ale pravda je že se snažím jezdit sportovně a noha se mi i na svahu v botě celkem rychle zahřeje.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek