sandwiche - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

sandwiche

19.02.2009 17:20:11 #1 

administrator

(Tomáš, tomas.k9@seznam.cz) Cetl jsem tu,ze sandwichove lyze jsou o hodne lepsi nez lyze od Atomicu.Je to opravdu pravda?Mam Atomicy sl 12 a jsou uzasny.Ale podle toho co jsem cetl by se mely jejich vlastnosti po sezone zmenit?Je to opravdu tak vyrazne?A jeste jedna otazka-mnoho clannku tu je o velikosti lyzaku,ja na druhou stranu mam radsi lyzaky o pul cisla vetsi a aby netlacily a pouzivam lyzarskou podkolenku a nejake velke mezery v technice nepocituji…

20.02.2009 04:53:30 #2 

administrator

(Magda Glemmi, glemmi@seznam.cz) Atomicu neni sendvic, ale penove jadro, ktere nahrazuje drevo a na rozdil od dreva rychleji ztraci sve vlastnosti – pokud jsi rekreacnim lyzarem a na svych lyzich nenajedes (pred jejich vymenou) vice nez 80 dnu, asi to nepoznas. A pokud jsi rekreacnim lyzarem, asi prilis nepoznas ani vetsi boty, pokud ti v nich pri oblouku nejezdi noha dopredu a dozadu … Ale opravdu plati – cim tesnejsi boty, tim lepsi prenos sil na lyzi, proto jsou zavodni boty vybaveny tenkou botickou a zavodnici jezdi v tenkych podkolenkach (ve srovnani s beznymi lyzarskycmi podkolenkami nabizenymi v obchodech). Samozrejme – zavodnik na lyzich netravi 8 hodin denne a sve nepohodlne boty pod kopcem vetsinou rozepina…

20.02.2009 05:33:42 #3 

administrator

(ivan, ) Problémem Atomicu není ani tak PU hmota jako taková použitá v jádru, nýbrž její aktuální aplikace v lyžích. Když Bety s Densolitem začínaly, bylo to zjevení. Tato konstrukce fungovala a skvělé Beta CarvX 9.14 a 9.18 byly nejenom sportovně výkonné, ale měly i výtečnou životnost. Já sám jsem dával 9.14 ve 170 cm sodu čtyři sezony, takže mohla být ježděná 150–200× (schválně nepíšu „dnů“, protože jsem jezdil na řadě lyží a nedokážu rekonstruovat, jak moc právě na této, ale ze začátku, opojen funem, jsem ji jezdil hodně, a s mými 85 kily dostávala zabrat nadstandardně) a pořád byla dobrá, když jsem ji pak prodal! Bohužel ale pak začali Betu modifikovat, hlavně aby byla měkčí o ohybu, pamatujeme přece, jak všechny lyže postupně měkly, a zřejmě hlavně tomu tomu za oběť padla i ta původní vysoká životnost. Taky mohlo jít o výrobní náklady a v neposlední řadě i o všeobecný trend nevyrábět „držáky“ (srov. auta), nýbrž produkty vyžadující relativně rychlou obměnu. Ale jak jsem psal jinde, Atomic se i v komerci zčásti vrací ke dřevu a k sendvičům buďto zakapovaným, nebo klasickým. A souhlasil bych, že méně intenzivní lyžař asi ty lyže „nevyjezdí do mrtě“. Sice jsem si u nás v testcentru nikdy nepočítal, kolik hodin lyžování takové oblíbené modely jako SL/GS/SX:12 absolvují, ale po tom, co odjezdí jaro a následující sezonu do cca konce února (a nedělám si iluze, že by půjčené lyže někdo nějak šetřil), si na ty testovací lyže nikdo nestěžuje a vždycky se prodají. Takže to s tou životností snad nebude tak zlé.

22.02.2009 17:15:20 #4 

administrator

(TomáS, ) Ahoj Atomici jsem miloval, jezdila na nich celá rodina. Já jich měl postupně spoustu. Řekl bych že ty nejstarší 10.26 byly kvalitou asi nejlepší (což kopíruje Ivanův příspěvek). První zelený SX11 mi vydrželi dva roky, všechny ostatní rok. Loni jsem ještě zkoušel SX12, ale ty byly s výdrží snad nejhorší. Po cca 55 hodinách ztratily hodně na reboundu, klepala se jim špička a tak. Je pravdou, že když byly všechny nové, tak byly také výborné… Na druhou stranu, jestli ti nevadí jezdit v botách o půl čísla větších a necítíš problémy v technice, tak určitě nebudeš cítit ani to, jak ta lyže postupně degraduje. Pravděpodobně to znamená, že využíváš lyži daleko za limitem, co se agresivity vedení oblouku týče i limitem rychlostním. Takové ježdění samozřejmě lyži výrazně šetří a vydrží ti určitě déle. Poctivé sendviče jsou rozhodně tím nejlepším řešením, jak z hlediska okamžitých vlastností, tak i z hlediska jejich výdrže. Na druhou stranu stojí taky většinou výrazně více. Takže abych odpověděl na otázku. Ano vlastnosti se změní. Otázkou je, jak těžký a jak agresivní jsi lyžař. Vážíš -li 90kg, lyžuješ často a dle odhadu v horních 5% lidí, kteří jsou na sjezdovce, tak to určitě brzy poznáš. Vážíš-li 70kg, lyžuješ normálně, tak možná ani ne. To vše samozřejmě za předpokladu, že budou lyže stále perfektně servisovány (tj. v průměru každých cca 20 hod), jinak také tahle polemika ztrácí smysl. T

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...
29.11.2016

Czech Skipass 16/17: lyžování ve 23 střediscích!

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
29.11.2016

Kam za lyžováním, wellness i skvělým jídlem? Do Velkých Karlovic

Konečně zima na obzoru! Každý milovník zimních rado...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 17:28:21 od Marek Bednář

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 17:27:08 od TomáS

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

dnes 16:18:08 od Martin_B

vosky Skivo

dnes 15:52:26 od Boryš

Bootfitting

dnes 14:26:12 od orim

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:58:52 od silversurfer

Krátký nebo dlouhý oblouk

dnes 09:32:46 od Vvladimir

Výber vhodných lyží pre muža

dnes 08:32:29 od Mefko1

Testování Sporten Stupava