Sporten, Blizzard, Lusti, HEAD? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Sporten, Blizzard, Lusti, HEAD?

01.03.2009 11:49:27 #1 

administrator

(David Křeček, kř¨recek.david@sez­nam.cz) Prosím o radu. Jsem začínající lyžař se sportovními ambicemi :) a rád bych si pořídil vlastní lyže v ceně 5–8tis. s vázáním. Jsem 170/60. Měl jsem půjčené lyže Blizzard X03 délka 150 s tupými hranami. Délkově mi seděly, ale jinak jsem na nich dost klouzal. Mám vyhlídlé lyže Sporten Spider, Lusti CT, Blizzard X08 a HEAD Xenon 2.0. Máte s nimy někdo zkušenosti? Nebo byste mi poradily jinou značku? Hledám lyže na kterých se dokážu zlepšovat a které na mě nebudou příliš náročné, ale zase chci aby mi pár sezón vydržely. Děkuji za pomoc při výběru.

05.03.2009 11:41:49 #2 

administrator

(JohnyPes, ) Ahoj, mam par zkusenosti. Spider znam – pokud poridis ve 150/12,5 + sportul a nechas si botu soupnout na stred, tak si myslim ze to je rozumna volba (na stred o cca 3 – 4cm, jinak to je allroadovka s prosmykem pro pohodare a ne sportovni lyze na carv), pak sem menil za slalomky AHV06 Sl 155/11,3 – ty jsou lepsi. Lusti znam kratce, FCT 140/8 – naprosto nadsenej, na carv naprosto unikatni, v rychlosti drui jako pribity, pokud budes mit jedny lyze (ne dvoje jako ja), tak bych doporucil FCT150/9 n. 155/10 + sportul + marker celk za 8.000,– . Tot muj subjektivni nazor.

06.03.2009 08:44:41 #3 

administrator

(Krab, ) s volbou FCT 150/10, s podložkou to není pro začátek potřeba tak hrotit.

06.03.2009 15:05:49 #4 

administrator

(David, ) Děkuju vám za pomoc při výběru. Na netu jsem našel Spidery 08/09 s vázání a deskou za 4tis. a jelikož sem uplnej začátečník tak pujdu asi do nich a uvidim jak to pude. Jen neví jak ta deska bude vysoká, ale tipuju do 15mm. Jak vysokou byste doporučovali? P.S. Sportovníma ambicema jsem myslel to, že se chci rychle zlepšit:)

06.03.2009 22:31:11 #5 

administrator

(ivan, ) Příteli, jak jistě s povděkem kvituješ, demokratické prostředí zdejší diskuse tě nechává prezentovat tvé silně radikální názory a rady, jasně dané tvou funcarvovou orientací. Zkus na oplátku a z vděčnosti, že tady z tebe nikdo nedělá nepřítele a blbce, zauvažovat, zda to, co tu doporučuješ, je vhodné a přiměřené osobám tazatelů a jejich požadavkům. Konkrétně v tomto případě: píšeš „pokud poridis ve 150/12,5 + sportul a nechas si botu soupnout na stred, tak si myslim ze to je rozumna volba (na stred o cca 3 – 4cm, jinak to je allroadovka s prosmykem pro pohodare…“. Člověče, tazatel je začátečník a ty na něj vyrukuješ se „sportul“ (jak má vědět, co to je?), „šoupnout na střed“ (jak má vědět, co tím myslíš?), „allroudovka s prosmykem“ (ani já nevím, co tím myslíš, co je prosímtě „prosmyk“ – neznám). V nějakém jiném příspěvku horuješ pro to, aby každý mohl prezentovat svůj názor. Budiž. Jenže i tohle má svoje hranice. Když začneš radit nejenom extrémně, ale i neodpovídajícně úrovni a možnostem tazatele, stává se tvoje „rada“ zmatečnou a kontraproduktivní. A časem si i ve zdejším tolerantním prostředí vykoleduješ tvrdou kritiku. Takže prosímtě uvažuj trochu, než vypálíš svoje funařské horování. Jeví se mi totiž tak, že naprostá většina tazatelů na zdejším fóru chce LYŽOVAT.

07.03.2009 11:39:49 #6 

administrator

(JohnyPes, ) Davide: deska 15mm pro zacatek opravdu staci, jak pise Krab, pokud zacnes casem hodne klopit, tak se ti stane, ze ti najednou zahadne ustreli vnitrni lyze, ale v ten moment uz asi budes premyslet o nejakem lepsim naradi, na spiderech pripadne vymenis za jinou podlozku (sportul je podlozka 30mm a umoznuje pruhyb lyze pod botou)___Posun vpred, lyze s botou vzad je urcena castecne ke smykani (universalka) a pro nakrojeni rezaneho oblouku je treba vice tlacit nohu na jazyk boty (tim momentem se to kompenzuje), ale pokud te neco rozhodi, tak te tlak od jazyku boty hodi do zadu a vznika dost neprijemna situace se zaklonem :( . Proto je lepsi posunout botu na stred, jako to maji slalomky nebo carv lyze (FCT n. RCT od lusti) , ve 150cm to bude cca 3–4cm od montazniho bodu, ale chce to overit

07.03.2009 21:53:09 #7 

administrator

(ivan, ) Hele, včera večer jsem se tě pokusil trochu přibrzdit, ale vidím, že marně. Takže ještě jednou klidně: neraď laskavě nesmysly, aby si „začínající lyžař“ nijak se nehlásící k tvému zbožnělému funcarvingu na univerzálních rekreačních lyžích jako Sporten Spider 150 cm (nebo jakýcholiv jiných podobných) přemontovával vázání o 3–4 cm dopředu oproti montážnímu bodu (MB). Zkus se o této problematice naučit něco víc než jen primitivní mantru „posuň dopředu“ a teprve potom raď. Jediné, co má smysl, je tvůj závěr „ale chce to overit“. Ověřovat si optimální umístění vázání ale rozhodně není práce pro začínajícího lyžaře. Stejně jako nemusí mít podložku 15 a později 30 mm. Neblbni lidem, kteří tu hledají rozumnou odpověď, hlavu. Jak se mají orientovat v tom, co je rada kvalitní a co zavádějící či dokonce hloupá? Ideálním prostorem pro tvé názory je i tobě dobře známé forum, které se podle vlastního tvrzení nezabývá lyžováním, nýbrž carvingem.

07.03.2009 22:48:38 #8 

administrator

(Pavlos, ) bych ti doporučil třeba Phase od Sportenu. Délku 158 ale nemusíš se bát ani délky 167. Je to velmi univerzální lyže vhodná jak pro začátečníka, tak i pro pokročilého sportovního lyžaře. Spousta lidí na ní pěje chválu a i mě se hodně líbila.
S tvojí hmotností ti vydrží klidně i 3 sezóny. S deskou si nedělej starosti. Dodávaná deska k vázání výškově bohatě stačí. Vyšší si dávají jen funcarveři, kteří vyznávají tzv. bodycarving.

08.03.2009 08:02:54 #9 

administrator

(Xcuter, ) to ivan: hlavne ze ty si mu poradilse uz prispivani do diskuze tady vyhybam, ted delam vyjimku, protoze David daval dotaz i na foru carvu, tedy asi chce carvovatnezapomen mi napsat odpoved ve trech odstavcich :D :D

12.03.2009 13:36:06 #10 

administrator

(dk, ) dÍKY

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]