pozor na servis Praha 5 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

pozor na servis Praha 5

02.03.2009 15:46:48 #1 

administrator

(janav, vlca_cz@volny.cz) SKI BIKE CENTRUM Praha Na Březince 912/8, 150 00 Praha 5 www.skibikecentrum.cz Ve výše uvedené firmě jsem nechal v lednu 2009 udělat servis na 4 párech lyží. 3× Atomic a 1× Blizzard. Lyže jsem vyzvedl 28.1.2009 a odcestoval s nimi na hory. Po vyražení na kopec s třemi páry lyží Atomic, jsme zjistili, že pro lyžování jsou zcela nepoužitelné neboť umějí jet pouze rovně, jak po kolejích. Po chvíli marných pokusů o přemluvení lyží ke spolupráci, jsme tyto v poledne svěřily do místního Skiservisu, aby lyžím vrátily jejich původní vlastnosti. Lyže byly za stejnou částku jako v pražském servisu znovu přebroušeny a světe div se, jejich původní skvělé a točivé vlastnosti se jim vrátily. Lyže Blizzard jsme vůbec nepoužili a po návratu do Prahy (9.2.2009) jsem jel servis lyží s tímto párem v ruce a účty za opravu na horách do Ski bike centra reklamovat. K mému velkému údivu jsem se dozvěděl, že sice měnili kotouče na brusce asi před 14 – 21dny, ale lyže jsou perfektně připravené a jestliže jsme měli problémy je to tím, že neumíme lyžovat. Tak perfektně udělané lyže, jako dělají oni, jsou jen pro zkušené lyžaře!!! Je na zvážení všech, zda jste tak zkušení lyžaři, abyste mohli svěřit své lyže do výše uvedeného servisu a riskovat, že v případě, že tak dobří lyžaři nejste, ztratíte na horách den lyžování a zaplatíte si servis znovu. S přáním hezkého strávení zbytku lyžařské sezóny s použitelnými lyžemi se s Vámi loučí jana Vlková slovy a zkušenostmi Jirky Pokorého s jeho laskavým svolením

02.03.2009 17:01:43 #2 

administrator

(milan, ) Jo jo to je servis dovozce lyží Blizzard. Chtěl jsem tam koupit přímo u zdroje Blizzardy a byli hodně nepříjemní a tak jsem nakonec nakoupil jinde. Nedoporučuji ani pro nákupy…

02.03.2009 20:39:03 #3 

administrator

(Honza, ) Kdyby jen Blizzard, ale oni hlavne zastupují i Wintersteiger – výrobce strojů a vybavení pro lyžařské servisy.

03.03.2009 02:15:58 #4 

administrator

(ivan, ) Upřímně řečeno, tohle je jednostranný výkřik s tvrzením proti tvrzení. Nevíme, kdo na těch lyžích jezdil (jakýsi Jirka Pokorý, ale ony lyže do servisu „svěřily“, tedy asi lyžařky???), jak umí lyžovat. Nevíme, o jaké lyže šlo („lyže Atomic a Blizzard“ je jen o málo lepší než „červené auto“), jak byly nabroušené, jestli byla nějaká dohoda o úhlech. Neznáme ani vyjádření servisu. Bohužel nevíme ani, co s lyžemi udělal ten servis v místě, a tedy v čem ona náprava spočívala. Tohle všechno by totiž bylo dobré znát k tomu, abych mohl kvalifikovaně reagovat. Samozřejmě se okamžitě nabízí klasický scénář nedodrženého odklonu okolo předního kontaktu, zejména v kombinaci s klasickou konkávností betových Atomiců, ale bez znalosti výše uvedených informací je to jenom spekulace. Pokud by lyže „uměly jet jen rovně“, nasvědčovalo by to dokonce absenci odklonu vůbec, ale tomu se mi nechce věřit. Co kdyby se „Jirka Pokorý“ obtěžoval osvětlit situaci osobně?

03.03.2009 13:52:49 #5 

administrator

(TomáS, ) Výrazy „zcela nepoužitelné, umějí jet pouze rovně“… ještě jsem neslyšel, že by se lyže daly nabrousit tak, že se na nich nedá jet? To by mě fakt zahímalo jestli je problém v broušení, nebo v lyžařských schopnostech majitele lyží. A jaké byly podmínky ten den? Byl led nebo to bylo tvrdé, nebo měkké, nebo prašan… No, tato prodejna také nepatři do mých oblíbených. Je pravdou, že tam byl docela dobrý výběr bot (tuším Tecnica, Nordica) a své Tecnica Icony jsem tam kdysi dávno koupil a vše se zdálo fajn. Jenomže po první dnu se ukázalo, že do bot skutečně hodně teče, což je u lyžařské boty docela problém. Skoro bych řekl, že je bota nepoužitelná (teče-li tam hodně a je mínus deset)!!!. Chtěl jsem boty reklamovat, ale dělali se mnou takové obstrukce, že jsem se na to nakonec vykašlal. Dost mě pobavilo, že na začátku sezóny (kdy boty docela potřebujete), je neustále chtěli posílat na expertýzu s termínem několik měsíců..... No nic postupem času jsem místa vychytal a přes těsnění pod jazykem dávám voděvzdorné pruhy lepenky…a do bot neteče.

03.03.2009 22:24:04 #6 

administrator

(ivan, ) Vlákno je o broušení, ne o reklamacích bot Tecnica, ale když už to zde stojí: reklamační politika dovozce bot Tecnica je už roky pověstná, a tak se nelze divit, že to i v obchodech jde tak ztuha. Kdysi jsem se setkal s mokrou botou Tecnica i při minus 10 a při zkoumání se mi zdálo, že tam zatékalo v oblasti toho dvojitého cantingového kloubu. Zpět k vláknu: nabrousit vylíčeným způsobem opravdu lze, zejména tvrdou lyži. Ale nezdá se mi, že by v prominentním servisu Wintersteiger někdo úplně zapomněl na odklon. Ale to bych se opakoval: je to IMO výkřik postrádající podstatné informace a tím i kus věrohodnosti.

05.03.2009 11:28:43 #7 

administrator

(JohnyPes, ) .. taky mi neni jasne, jak to lze nabrousit, aby vykrojena lyze jela jen rovne

03.12.2009 12:32:47 #8 

Paco muž

S tímto jsem se taky setkal. Nejvíc problémů jsem měl při kvalitě sněhu „vata“ nebo jak bych ho nazval – mokrý čerstvý. Při postavení lyže na hranu a tedy carvingovém oblouku nádherně ostrá lyže. Horší to bylo však v okamžiku, kdy jsem potřeboval přibrzdit smykem nedej bože zastavit. Rval jsem to jak magor. Problém vidím v neodklonění hrany od skluznice a hodně ostrym nabroušení (87° níž). Co myslíte? Jak doporučujete brousit? 88° a 0,5° odklon? Nebo jinak slalomky a jinak obřačky (medium turn)?

03.12.2009 12:37:04 #9 

Paco muž

Jo jinak po tom, co jsem viděl v jednom servisu, když jsem tam dělal brigádu (velmi krátkodobou), si lyže budu dělat jen a pouze vlastnoručně doma. Jednou ročně dám na celkový servis do toho nejlepšího servisu, aby mi srovnali případnou konkávnost nebo konvexi. Servis fakt pečlivě vybírejte!!!!

26.10.2011 12:56:47 #10 

Radim_H muž

Ve SkiBikeCentru, Na Březince mají do 15. 11. 50% slevu na World Cup Racing servis. Má tu někdo novější zkušenosti s tímto servisem, přeci jen než tam dám své lyže raději bych slyšel nějakou tu kladnou recenzi.

13.03.2016 17:09:29 #11 

1616

Stala se nám stejná věc jako Janě Vlkové a Jirkovi Pokornému, ale v servisu v podolí. Před několika lety jsme jeli do Francie a na plaveckém stadionu jsme si nechali s manželkou nabrousit lyže. Na sjezdovce lyže jeli pouze rovně, nebylo možné zatočit. Stejné tam to měli i další 3 kamarádi, kteří si v stejnou dobu nechali brousit lyže tam jako my. Když jsme si je nechali ve Francii znovu nabrousit, řekl servisman, že se jednalo o sabotáž. Po návratu jsme si stěžovali a dostali jsme 300,– Kč a nabídku na další servis se slevou, pochopitelně jsme tam již nikdy nešli. Vše údajně zavinil nějaký brigádník, ale podle dalšího zaměstnance byly špatné kameny.

Karel

14.03.2016 08:33:09 #12 

pavouk 1

>> #11, 1616, 13. 03. 2016 17:09:29

Pokud vím a mám i vlastní zkušenost,od loňského roku je v servisu nový majitel a mají i nové stroje.Nechávám si zde dělat servis pravidelně a žádnou tuto skutečnost jsem nezaznamenal. Pokud si žádám úhlování hrany na lyže které nechávám servisovat(ski­alpové nebo slalomky )vždy hned na příjmu je vše zapsáno na průvodní lístek na lyži.Zkušenost s tím že bych nemohl zatočit a jel pouze rovně opravdu neznám.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 21:43:52 od PetrAT

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox