Blizzard SL racestock - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Blizzard SL racestock

02.03.2009 17:08:26 #1 

administrator

(arsi, ) Zdravím všetkých.Prvý krát by som sa namiesto prispievania aj ja rád opýtal na niečo o lyžiach:-) Priatelia kto má skúsenosti so závodnými Blizzardami?
Robím si objednávku na bud.sezónu a po rokoch by som chcel skúsiť niečo iné než Fischer.Možem ich mať totiž za naozaj smiešnu cenu.Jedná sa o Blizzard SL Magnesium.Zaujímajú má akékoľvek postrehy.Život­nosť/rebound/tu­hosť/dielenské spracovanie.Všetky klady aj zápory.Skúsenosti priamo z pretekov uvítam najsamviac,chcel by som ich na slalomy,nie na vozenie:-)))Dnes som mal v rukách celú race kolekciu 09/10,ale to mi moc nepomôže.Ak sa nepletiem,tak už min. 2–3 sezóny nemenia shape.Nikto z mojich známych ich nemá.

02.03.2009 20:27:08 #2 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) přece víš, že všechny závodní modely jsou v podstatě stejně kvalitní, s velmi podobnejma vlastnostma. Blizzard je tradiční značka – díky majetkovýmu propojení nyní velmi blízká dalším špičkovým … Ve svěťáku má jedinýho borce – jmenuje se Reinfried Herbst :-)… Pár mejch kamarádů na ní závodí – kdybych mohl, hned bych nějaký, za směšnou cenu bral – sl + OS + SG… – můžeš mi jí, prosím, sdělit přímo na adresu? – díky :-).

02.03.2009 22:54:06 #3 

administrator

(arsi, ) race1race2

Ďakujem HOnzo.Práve preto sa pýtam,lebo vlastnosti sú síce podobné,ale určite nie rovnaké.Ešte skúsim samozrejme počkať či sa niekto neozve.Jazdí na nich aj môj obľúbený Akira Sasaki a nejaká šikovná dievčina z Čiech:-)

03.03.2009 01:37:28 #4 

administrator

(ivan, ) Mám jen obřačku, model 06/07, 189 cm, tu letos dojíždím jako „každodenní“ lyži (šutrovku-kameňačku, kdyby nějaké šutry byly). Spokojenost, vybíral jsem ji na základě svezení na několika délkách včetně v brankách. Výdrž OK, po pár dnech standardně vyměkla a od té doby se drží. Jediný problém: po první sezoně začala na stranách odchlipovat vrchní krycí fólie. Pokračovalo to a postupně se na jedné lyži začala odlupovat. Vada je to v podstatě jen kosmetická, ale vadilo mi, že se tam drží voda a vlhkost. Nakonec jsem v druhé sezoně tu fólii strhl, postupně na celé lyži. Na druhé to malinko začala dělat také. Samozřejmě jsem to na kopci při náhodném setkání omlátil o hlavu dovozci (známe se od doby, co Blizzardy dělá, takže to bylo neformální) a na to konto koupil před touto sezonou hodně levně obřačku novou. Přiznám se, že jsem ji ještě nenamontoval, protože jednak mám dost lyží, jednak jsem začal experimentovat s úhly broušení a chtěl si ji udělat definitivně podle toho, co se osvědčí nejlíp. Myslím, že lyže je OK, slalomka možná ještě lepší než GS. To, že nemají závodníky, je asi spíš firemní strategie. Když jsem kupoval tu starou, byl šéfem závodního oddělení starej lišák Bartsch a začal tam tahat dobré jezdce. Jenže pak odešel a nějak se to zastavilo. Nový majitel (Tecnica) nikdy do velkého portfolia jezdců nechodil a mám pocit, že spíš potřeboval vytvořit funkční tandem Tecnica & Blizzard. Což se mu celkem daří, známost Blizzardu třeba v zámoří silně vzrostla a souběžně s tím se začaly množit dobré výsledky Blizzardů v testech. Vzhledem k tomu, že tak tvrdě pracuje na tom, aby tuto dvojici dostal do povědomí, hlídá si vše okolo Blizzardu (a tím zároveň i Nordicy, jejíž lyže se vyrábějí taky v Mittersillu) a tím by i závodní lyže měly být dobré. Jinak souhlasím s tím, co píše HOnza, když je dobrá cena, lze asi jít do lecčeho. Spíš je třeba ohlídat si tvrdost. Hodně výhodné a „zbylé“ lyže jsou mi vždycky podezřelé. Nevýhodou Blizzardu je, že pro uživatele nemá žádný systém označování tvrdostí, takže je třeba spolehnout se na osahání. U nás dovozce na příští sezonu slibuje zajištění jen verze „weltcup“ (dosud byla i Europacup, odlišná tuningem a cenově o 1000,–, ale podle mého názoru nutně i tvrdostmi) a tam by mohla být šance na extra tvrdé kousky větší. Nejsem si jistý, ale myslím, že i slalomku malinko změnili po posledních úpravách materiálových předpisů (širší). Superobřačku určitě jako všichni a obřačku 192 cm zítra změřím a porovnám.

03.03.2009 10:42:58 #5 

administrator

(Milan, ) Arsi nemám osobní zkušenost s materiálem co chceš, ale viděl jsem jet GS racestock od Blizzardu na fakt těžké trati, prudký kopec, opravdu led, rozbitá. Já jsem v prvním pokusu končil ve třetí bráně a nejlépe to jel borec právě na těch Blizzardech a fakt držela ve srovnání s racestock Volkl a Atomic . Vzhledem k tomu, že Blizzard jezdci jsou slalomáři dá se očekávat u slalomek kvalita ta nejvyšší. Jestli máš dobrou příležitost tak je vem.

03.03.2009 14:02:21 #6 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) ale tu cenu jsem prosil, jestli bys mi soukromě nenapsal, abych porovnal s možností kterou mám já … :-). Jo a Sasaki už léta jen Salomon – a to asi i fusekle :-)

03.03.2009 14:43:56 #7 

administrator

(Pavlos, ) je tady.

03.03.2009 20:52:56 #8 

administrator

(arsi, ) Ďakujem moc pekne všetkým za rady a Ivanovi za obsiahle info.Sledujem,že za morom je Blizzard dosť populárny.Na prílišnú tvrdosť sa ozývali hlavne majitelia GS modelov Nordica.Ešte sa rozhodnem.V tomto smere som asi dosť konzervatívny:-)Bolo jednoduché byť verný značke,keď mi Fischerky vždy tak dobre sadli.Blizzard ale nasadil dobrú cenovú politiku(pre zákazníka),asi by bolo hriech to nevyskúšať.Lyže budú samozrejme 09/10,nie nepredajné zbytky:-)

03.03.2009 22:13:15 #9 

administrator

(ivan, ) Pokud se nepletu, zůstalo Snow-how CR po turbulencích vzniklých změnami u Blizzardu (Tecnica) ze zastoupení pro střední Evropu pořád ještě Slovensko. Když Tomáš Sgalitzer před třemi lety udělal u nás výhodnou nabídku pro všechny držitele FIS kódu (tedy všechny registrované závodníky bez ohledu na body), získal docela slušný počet objednávek. Podobný model by mohl vyjít i na Slovensku, tím spíš, že teď má Blizzard ten Herbstův titul, dobrý image v závodních lyžích a podstatně vylepšenou pověst v komerčních. Já jsem dneska ráno na krásně tvrdé pistě potrápil tu starou „oloupanou“ obřačku a pořád funguje.

04.03.2009 06:01:41 #10 

administrator

(Noshaq, ) Taky jezdim racestock Fischer WC SL protoze na ne mam tady dobry deal. Na podzim jsem ale na Kitzeteinhornu, v ramci testovacky blizzardu a exurze v Mittersillu, zkousel letosni Blizzardy (temer vsechny vcetne SL) a muzu rict ze mit na ne lepsi nabidku nez na ty Fischery tak je klidne vymenim. Od roku 2005 do lonska jsem jezdil GS magnesium a naprosta spokojenost. Beru vzdy spise to na co dostanu dobrou cenu a nemam stim nejmensi problem i kdyz moje srdcova znacka je taky Fischer. Stejne zalezi nejvic na pilotovi :) A vlastni zkusenost je nenahraditelna na cizi radu dat nemuzes. Co sedi jednomu nemusi sedet druhemu, lyze je to dobra, zalezi jak se stim umis poprat a nakolik jsi flexibilni si zvyknout na novy material.

23.03.2009 20:37:03 #11 

administrator

(ivan, ) Tak už jsem trochu pojezdil i tu současnou obřačku (192 cm, vázání Atomic Race 1018, broušení 1/86). Velká spokojenost, dobře drží, je klidná i ve značné rychlosti, velice dobře ovladatelná i v nižší rychlosti, takže vlastně pohodová.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 21:43:52 od PetrAT

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox