Historie lyžařských firem - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Historie lyžařských firem

09.03.2009 10:32:21 #1 

administrator

(LukYn, ) Sháním informace ohledně lyžařských firem. Zejména se mi jedná o jejich historický vývoj, popřípadě i jejich technologické dobové srovnání navzájem, či trošku detailnější popis tehdejších technologických řešení (konstrukce, materiály, apod.). Na oficiálních stránkách toho mají docela hodně málo. Nevíte prosím někdo o nějaké knize, či sérii článků v časopisech, nebo jiných materiálech, které by byli nějakým způsobem použitelné?

09.03.2009 17:58:01 #2 

administrator

(H.Hugo, ) Pozvi Ivana na pivo.

09.03.2009 19:34:37 #3 

administrator

(ivan, ) Smůla. Pivo nepiju, nikdy jsem ho nepil, naposledy v letních vedrech půlllitr asi před třemi lety, nechutá mi. Otoh, jsou i jiné drinky (třeba mlíko nebo Kolaloka -))))

09.03.2009 21:05:55 #4 

administrator

(tomas, ) jé Ivane, a já si myslel, že jsem jedinej Čech, kterýmu nechutná pivo. to jsem rád, že nejsem sám. :-)))

09.03.2009 23:32:48 #5 

administrator

(ivan, ) Taky jsem si tak vždycky připadal, když jsem se dal do řeči s cizinci. Ti na informaci, že jsem Čech, vesměs reagovali „á, výborný pívo, ty se máš!“ a když jsem je zklamal, že to nepiju, koukali na mě jako na divnýho exota. Hlavou taky vrtěl doktor, který mi někdy před 25 lety po mém jediném problému s ledvinami se spikleneckým úsměvem předepisoval pití Plzně, a já se nešťastně zeptal, jestli to vážně musí být pivo :-))) Ale co chcete od člověka, který vytáhl staré lyže a „jezdí klasiku“, jak psal jakýsi hošík na Carvu…

10.03.2009 08:28:52 #6 

administrator

(tomas, ) S těma cizincema to přesně sedí. Když jsem byl v Anglii, tak mi tam nechtěli věřit, že jsem Čech, když nepiju pivo. Ale musím říct, že to docela leze do peněz. Když si dám v hospodě můj oblíbený mix džusu se sodovkou do půllitru, tak se málokde dostanu pod 40,–. :-))) Ale zas tak často do hospody nechodím, aby mě to ruinovalo. :-)

10.03.2009 10:27:54 #7 

administrator

(LukYn, ) Díky za tip, vím, že by to přineslo hodně velké světlo do mého shánění… No ale vážně nevíte o něčem, co by mi trochu pomohlo? Zajímá mě jestli třeba někoho nenapadlo něco takového udělat… Historie od sněžnic přes první lyžování u nás na Václaváku až zhruba do roku 1985 je popsaná výborně. Ale že by bylo napsáno na jakých lyžích a co měly za poklady schovány uvnitř, to jsem nikde aspoň trochu kloudně nenašel. Vždyť kdyby nebylo těch, co ty konstrukce a kombinace materiálů vymysleli, tak by nebyli ani ti hrdinové, kteří sjedou kopec první, nebo doskočí nejdál. No není to škoda? :-( PS: A pánové musím s vámi souhlasit, protože dopřát si v restauraci či jiném zařízení exkluzivity nealkoholického nápoje, to opravdu leze hluboko do peněz. :-)

10.03.2009 13:37:15 #8 

administrator

(arsi, ) No LukYn,čo ti poviem…Minulý rok tuším,som sem písal,že závodné katalógy z rokov 1975 až 1998 by som hádam aj zlatom vyvážil.Ozval sa mi len ivan,že niečo má,ale z rúk to nepustí.Chápem.Sám by som nedal:-)))Mrzí ma,že som ich za totáča pár mal.Aj vtedy mi to prišlo cenné,lebo to nosili známi zo „západu“ale počas stahovaní a jarných upratovaní asi skončili v zberných surovinách.Práve Fischer mal vtedy veľkú kolekciu Lochski.A hrdý boli hlavne na VACUUM TECHNIC.To sú presne tie veci,čo mi začali chýbať až po 20 rokoch:-) Dnes si ich už poctivo odkladám.

…a čo sa týka druhej mini-témy,taktiež pivo nepijem a nepil som.Nie som Čech,teda sa to odo mňa neočakáva,ale vám sa divím priatelia:-))))

10.03.2009 19:49:30 #9 

administrator

(ivan, ) LukYne, budu svině. Za těch skoro 15 let, co můj život organizuje především lyžařská problematika, jsem určité materiály shromáždil. Zdaleka ne tolik, kolik bych rád, ale něco mám. Jenže právě tohle mě živí, dává mi to hodnotu, kterou dokážu zpeněžit (ne abych zbohatl, na to tohle rozhodně není, ale pomáhá to zaplatit složenky a účty), a tak se o tohle know-how rozhodně nebudu s nikým dělit. Budu ho zhodnocovat, používat ku prospěchu čtenářstva a zčásti i webových diskutérů, ale opravdu ho nebudu „nezištně“ dávat do placu. Nakonec sehnat tyhle informace může zkusit každý, i já do toho šel s holým zadkem bez sponzora. Život je boj :-)

11.03.2009 09:29:11 #10 

administrator

(LukYn, ) Ivane, tohle neberu za sviňárnu. Prostě to chápu a ani jsem nechtěl někoho obtěžovat tím, že bych ho zdržoval od práce, nebo ho chtěl kvůli tomu nějakým způsobem okrádat. Ať už finančně, nebo myšlenkově (myšleno jako sebrat někomu know-how). Prostě jsem chtěl jen trochu zabřednout do tohoto tématu a když jsem nic kloudného nenašel, tak protože mám ústa (v tomto případě klávesici a hlavu) jsem to zkusil touto formou, protože vím, že je spousta lidí, kteří do toho vidí víc a nebo se aspoň v tomto odvětví pohybují o několik let déle než já. Ovšem krutou pravdou zřejmě zůstane to, že všechny tyto informace budou k dostižení pouze v dobových materiálech, které se mi budou hodně špatně shánět:-( No ale když jsem byl u toho, tak jsem zkusil přímo napsat i do některých firem, tak doufám, že jestli teď mezi sezónami budou mít chvilku, tak se o něco podělí a jak to vypadá, tak jeden český dovozce zatím plní marketingovou strategii výrobce a zdá se být vstřícný, tak doufám, že to nezakřiknu! :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
06.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o zájezd do La Normy

CK Beta tour připravila soutěž o jednodenní lyžařsk...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:33:31 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

dnes 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo