Najlepšie články v Snow tejto sezóny - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Najlepšie články v Snow tejto sezóny

12.03.2009 12:35:10 #1 

administrator

(arsi, ) Velkú pochvalu si zaslúži Ivanova séria článkov SERVIS za celkovú osvetu v servise lyží.profesionálne a zrozumiteľne napísané.Trochu ma mrzí,že aj po takej vynikajúcej sérií sa ľudia budú dookola vypytovať na to isté.Ale tak to už chodí.Dá sa pokračovať ďalej a rozobrať servis dopodrobna pre nadšencov aj aktívnych pretekárov,ktorý sú sami sebe aj servisákmi.Otázka je či by to nebolo písané len pre veĺmi zanedbateľnú skupinku ľudí.Často v praxi vidím,že aj medzi pretekármi Masters,Open,atď sú servisné znalosti biedne.mnohý z ních ale časopis nečítajú,takže…

Moc ma potešila séria THE BEST SNOW-PHOTOGRAPHERS.Pekné článočky a tie fotky sú úžasné.

Tak isto Ivanova séria Snow Historie rozdelená po dekádach bola výborná.

Ale túto sezónu u mňa vyhráva Tom Řepík za seriál DRUHÁ STRANA MINCE.Úžasne napísané,často dosť smutné čítanie…reali­ta.Gratulujem­.Tak veľa zdaru celej redakcii.

12.03.2009 13:33:53 #2 

administrator

(Tom8S, ) Člověče asi si pořídím konečně to předplatné :-), když to jsou takový perly:-). T

12.03.2009 15:54:08 #3 

administrator

(Pavlos, ) je podobný.

1. Snow Historie – Ivan Sosna
  2. Druhá strana mince – Tom Řepík
  3. Servis – ivan Sosna
  4. Snow Historie – Smutná tvář hor
  5. Snow Atlas – spousta užitečných informací ze středisek z celé Evropy

Předplatné na příští rok je opět jisté :-)
Škoda jen, že se vytratily fotografie vkládané na extra papíru. Pár z dřívějších ročníků mám v kanceláři zarámovaných a v létě se mi tolik po sněhu nestýská :-D

12.03.2009 20:40:30 #4 

administrator

(Pavel_Elan_SLX, ) Naprosto souhlasím s Arsiho hodnocením. Dokonce Ivan v některých článcích cituje i špílce, které člověk chtě nechtě vypustí v diskusi :)) Články Toma Řepíka byli taky velice zajímavou analýzou amerických megastředisek z velice dobrého úhlu pohledu. Jenom ten NOVÝ FENOMÉN na závěr je podle mě hodně ujetý. Myslet si, že hory zabydlí spousty businessmannů, komoditních spekulantů, finančních poradců, internetových publicistů a dalších lidí, kteří můžou žít i pracovat v chatě uprostřed hor, pouze s netovým broadbandem, je poněkud nepravděpodobné. A to, že tito zbohatlíci budou jako nějací místní ekologičtí aktivisté financovat obecné blaho ve svém blízkém okolí, aby si tam oni se svými sousedy žily v jakémsi místním horském ráji, to je úplná utopie. Ale třeba jen jezdím do špatných hor, že jsem si tohoto fenoménu ještě nevšiml.

12.03.2009 23:16:10 #5 

administrator

(ivan, ) Díky, arsi i ostatní. Jsem rád, že napsané oslovuje. Právě skutečnost, že na internetových diskusích patří otázky na údržbu a přípravu lyží k bezpečným evergreenům, mě přivedla k zopakování informací, jež v podobném rozsahu už vyšly v začátcích SNOW. (Ale aby si někdo nemyslel, že jsem jen recykloval už existující, bylo to v podstatě napsané znovu včetně některých nových věcí a včetně opory o praxi, již už druhou sezonu takřka každodenně s vercajkem v ruce provozuju.) Údělem osvěty šířené mimo mainstream holt je, že dokáže oslovit jen část adresátů, a zaměření této bylo opravdu především na ty, kdo jsou ochotní takové věci vlastnoručně dělat. Masa bude samozřejmě i nadále na své lyže kašlat a ani nebude vědět, že lyže se musí mazat a že hrany je dobré nabrousit častěji než jednou za pětiletku. (Zase kdyby se každý staral sám, my servisáci bychom vychcípali…) Místy jsem šel možná až příliš do detailů a fajnovostí, ale říkal(i) jsme si, že i taková nadstavba dává sérii i publikujícímu titulu hodnotu. A jak tak znám některé diplomky (nezapomenutelné téma na FTVS UK Praha pár let zpátky „Historie Světového poháru v alpských lyžařských discipilinách“), třeba bude mít některý z ojedinělých studentíků lyžování podklad pro takovou práci, díky nemuž bude znát víc než pan docent-teoretik… (Jo, jsem zlej a uštěpačnej, webová diskuse to snese :-))

13.03.2009 11:16:04 #6 

administrator

(Lubosš, ) Taky naprosto souhlasím s arsim, musím říct, že na články, které jmenoval jsem si vždycky našel čas i když jinak čtu časopisy až po sezóně:-) Ale ještě bych doplnil jeden článek, právě od arsiho, o úpravě bot. Četli a oceňovali ho i lidé, od kterých bych moc nečekal, že je bude toto téma zajímat. Asi i díky Ivanově osvětě začíná boty řešit stále víc lidí (i když masová záležitost to rozhodně taky nebude) a mě právě po sezóně a půl úplně odešly termoflexové botičky, takže toto téma je pro mě opět dost aktuální. Díky arsi.

13.03.2009 13:06:53 #7 

administrator

(tomík, sweettommy@seznam.cz) Taktéž se mi velmi líbila série článků o American Top Resots, i když musím uznat, že mi z nich bylo místy smutno – zde popsaným směrem by se lyžování ubírat nemělo… Dále jsem velice ocenil popisky středisek, leckdy i méně známých, snad bych jen uvítal více obrázků. Nejvice se mi však líbil Ivanův článek „lepší oblouky, horší lyžaři?“, při kterých jsem si chtě nechtě musel sám šáhnout do svědomí a přiznat si, že nebýt jednoduchosti carvingových lyží, ani zdaleka bych si nepřipadal na lyžích tak dobře a sexy jako nyní:) Ať se i příští časopisová sezona povede jako tato:)

13.03.2009 14:28:35 #8 

administrator

(Tom Řepík, ) Skol kolegové, tady Tom Řepík. Radek Holub mi teď aktivně poslal link do tohoto vlákna, a ačkoli se normálně inetovým tlachárnám ze svých dobrých důvodů vyhýbám, když už jsem tady a přečetl si asi 5 dosavadních reakcí, zareaguju na tuto. Aniž bych měl snahu svý filosofický pohledy na svět/hory/lyžařskou branži zde jakkoli „obhajovat“, snad jen toto miniaturní uvedení na pravou míru závěru Nový fenomén: samozřejmě neprorokuju, že tato nová populace bude kdy ve většině a masově a celoplošně se v horách přemnoží. Jde o to, že tyto individuality jsou už ve VŠECH horách fyzicky přítomny, a přibývají než naopak. O tomto není pochyb. A právě takovíto lidé by IMHO měli promlouvat do řízení NEJEN ski středisek. Pro tyto lidi většinou money is no object, jak se říká. Záleží jim na jiných věcech, který mají SKUTEČNOU hodnotu. Ale toto je příliš těžký filosofický téma. A jak říkám, zdaleka se nedotýká jen hor. Uzavřu jinak, prakticky. Co takhle pro změnu, pánové sjezdaři, hopsnout na běžky? Příští tejden (pro veřejnost sobota 21/3) pořádáme na Lesné (www.skilesna.com) testy běžek 2010 (www.nordictest.cz) – a mj. toto místo i tato akce je skrz naskrz řízena/spravo­vána/spolufinan­cována lidmi, popsanými v DSM 5/5. Pokud kdo chce vzorek z reálnýho života toho, o čem jsem v závěru psal, reálnější nyní neumím dát. A btw, nemusí jít nutně o „zbohatlíky“; tenhle pejorativní výraz by taky oni do pusy asi nikdy nevzali (ok, nyní přiznávám, soudím teď jen podle sebe). Ta celá akce je těmito lidmi nezištně dělána pro dobro (tentokráte pro změnu xc) lyžování… na celej tamní areál platí to samý… a právě tohle jsem v DSM popisoval. A dovolte mi dodat, díky Bohu za takový lidi. Děkuju pokorně všem pochvalám, mizím (z této diskuze nafurt – sorry, nevrátím se sem už reagovat) nyní na Lesnou nahazovat lopatou sníh, ať tam příští tejden pohostíme xc-elitu v tom nejlepším. Dočtete se v NM11 (11/2009), ale všichni máte moje srdečný pozvání na nahoře zmíněnou sobotu. Skol a ještě jednou děkuju. Jinak můj vztyčenej palec má IS, ale on to tuším ví. Za ty roky mě takhle furt nahoře už hergot bolí. Hezký jaro všem. Tom

13.03.2009 17:03:32 #9 

administrator

(Pavel_Elan_SLX, ) I když to Tom už číst nebude, rozhodně jsem slovo zbohatlík ani spekulant nemyslel v pejorativním slova smyslu. Já mířím na běžky na Velkou Javořinu, což je na opačné straně republiky než Krušné hory, takže musím pozvání s díky odmítnout.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Ester Ledecká

včera 22:45:58 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 21:43:52 od PetrAT

Klínovec: [Středisko]

včera 21:06:52 od BigBang

Lyže dítě-závodní?

včera 20:12:14 od CzechSkier

Predajne s fundovanym personalom - Praha a okolie

včera 19:30:57 od headskitest

Služba Identbox