Elan Speedwave 14 prvni dojem - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Elan Speedwave 14 prvni dojem

19.03.2009 18:52:12 #1 

administrator

(radek, ) cauky jelikoz zitra jedu na 8 dni italie a mam nove lyze tak sem byl dneska na jeden den na spicaku na sumavea rad bych s es vami podelil o prvni dojmy s lyzema. merim 180 cm vazim 85 kg a mam 168cm dlouhe lyze (radius 13,3, 116–70–105). Na uvod bych poznamenal, ze snih byl po 2 dennich prseni tezkej jako kamen a navíc sněžilo jako blázen. Začnu výčtem co lyže nesnáší: lyže nesnáší nesoustředěnou jízdu, kdy je silově nevedete. Z toho pramení absolutní odpor lyží k flákačskému šoupání bokem(kdy se hodně rozvibruje ), k jízdě na hraně bez patřičného zatížení a k výpadkům soustředění. Přirovnal bych je k žárlivé milence vyžadující neustálou pozornost. Z toho vyplývá, že to není lyže vhodná pro začátečníky ani pro " bufetové šoupače". Pokud se ale lyžím věnujete a soustředíte se na jízdu ,odvděčí se vám krásně čistou jízdou na jakém koliv povrchu. Mile mě lyže překvapily bezchybným projížděním hrud těžkého sněhu, kde lyže jely jako tank, kam jste je nasměrovaly. Bez potíží zvládaly i přemrzlé hrudky a neprojetý sníh. Libovaly si zejména ve středním oblouku ve vyšší rychlosti. Značka Speedwave je zde použita oprávněně!!! Neochotně lyže zatáčí na placce při nižší rychlosti (to asi každá lyže), čím prudší svah, tím se požitek znásobuje. Bez problémů zvládly dlouhý oblouk i rovnou jízdu(z toho jsem měl největší obavy – vibrace byly v únosné míře.) Až se vrátím z Itálie podělím se s vámi o druhý dojem(doufám, že si tyhle bludy někdo přečte!!!)

19.03.2009 21:51:22 #2 

administrator

(PetrAT, ) Prostě ta lyže má 2 vrstvy titanálu a vo tom to je. Neboj, ona zvládne i malý oblouček a na mírném svahu dokáže také hodně pobavit. Věřím, že po návratu z Itálie jí budeš nadšen ještě více.

20.03.2009 02:52:57 #3 

administrator

(ivan, ) jsou moc pěkně napsaný. Určitě v nich pokračuj. Přesně takovými příspěvky diskusní forum žije. A já dostávám chuť si něco v tomto stylu vyzkoušet. Tím spíš, že mě trochu překvapuje líčená náročnost té milenky. Omezená zkušenost s lyžemi (zejména Atomic) mi totiž říká, že dnešní lyže jsou vesměs pohodově nenáročné, jak obvykle píšu „blbuvzdorné“. Tím ale tvé závěry nijak nezpochybňuju. Každý nakonec můžeme mít na tu „náročnost“ a související vlastnosti rozdílná kritéria. Plus si uvědomuju, žes byl na nijak ideálním sněhu.

20.03.2009 09:45:28 #4 

administrator

(radek, ) moznou pricnou toho , ze lyze pripadla tolik narocna byl ten osklivy tezky snih, je fakt ze sem se pokousel o maly(cca 1.5h) carvingovy trening na mirnem svahu, jelikoz me lyzovani je ze stare skoly (a tech 25 let jednoho stylu se tezko odbourava),ale pak sem to vzdal, protoze ten tezky snih neodpustil jedinou chybu a hrany se zakousavaly do snehu jako ja do svickovy se trema navic.mozna pristi sezonu se tu pokusim nekoho z plzne znasilnit do maleho melouchu a sice me behem jednoho dne uvest do carvoveho stylu (predpokladem bude fakt ze „melouchar“ dany styl bravurne ovlada). No vecer ficim do hor tak po prijezdu se s vama podelim o dojmy.

21.03.2009 02:44:00 #5 

administrator

(Kaja V., lu123@seznam.cz) SW 14 jsem si pořídil letos,volně inspirován recenzí z testu 07–08. Jezdil jsem jí v Hintertuxu-Olper(3000m.n.m.), –15°C, perfektně upravená,přemrzlá pista… Jak až jsem elanku dokázal položit na hranu, tak držela,mohl jsem se spolehnout… jen mít odolnější nohy :-) aby to vše vydržely – takže spokojenost, jen v těch boulích a břečce se ztácím a nedaří se mi…

21.03.2009 18:43:32 #6 

administrator

(karel, karl.pesek@seznam.cz) Podle mýho názoru jsou sw 14 výborný, nezdají se mi až tak náročný na obsluhu, do oblouku nasazují krásně a díky větší šířce drží i v hlubším sněhu, myslím, že nejsou tak náročný jako čistokrevný slalomky. ale krájí dobře a z oblouku umí taky pěkně vystřelit. Jinak jsem taky z Plzně a radši než na Špičák jezdím na Javor, pro carving je určitě lepší než úzké sjezdovky na Špičáku.Zdar Karel.

30.03.2009 10:16:50 #7 

administrator

(radek, ) tak od melouchu ustupuju, pac kdyz sem videl ty cerstve instruktory lyzovani, kteri by mely ucit me nebo me deti… hruuza, kdyz tak reknu nekomu z tech ucitelu lyzovani co tam byli, zvlast ty co jezdili naprosto libove funcarv

21.08.2009 15:17:11 #8 

administrator

(Jajule, ) Nejen chlapi jezdi radi rychleji a na hrane :) Treba tim trochu pomuzu v rozhodovani dalsi nadsene lyzarce :) Ja 27 let- vyska 174 cm vaha 59 kg uroven: jsem vsestranne sportovne zalozena (ne zacatecnik ani profik). Lyze – Elan Speedwave 14 Fusion model 08/09 delka lyzi 160 cm. Svah – Italie/Bormio 3000m.n.m. na 6 dni. Tzn. upravene siroke sjezdovky s velkou rozmanitosti sklonu. Svou recenzi bych rada odpichla v mnoha bodech od poznatku RADKA – vetsinou shodou a jen par rozdily od jeho zkusenosti. Nikdy jsem nemela moznost vyzkouset „zavodni“ lyze.. jezdivam na lyzich Fischer a Blizzard (take 160cm) – tvrdsich chlapskych ve sportovni tride (hodnocenim i kupni cenou blizke temto Elankam) PRESTO, ze jsem ŽENA, o 1/3 hmotnosti lehciiii nez Radek a urcite mam jen 1/2 jeho siiiily v nohach, tak na mne tenhle model udelal opravdu veliky dojem. Jsou to lyze vhodne na POCTIVY CARVING !!! Kdyz jste plne soustredeni a vyzivate se v klopeni na hranu a „prilehani“ ke sjezdovce, vubec si lyzi nemusite vsimat, protoze dokonale samy nasleduji vase myslenky..proleti cerstve upravene sjezdovky a nijak je neznejisti ledove hrudky ani nahrnuty snih..Mne se na nich darilo udrzet „hravost“ a zabavu jak ve velke rychlosti na prudkych svazich dlouhymi oblouky, tak i pri prumerne rychlosti po „Vaclavaku“, kdy se vam zda, ze kratounke poctive oblouky snad ani tech udavanych 10 m nedosahuji. Myslim, ze zacatecnik a ani zmineny „bufetovy soupac“ NEMA SANCI rozpoznat prave hodnoty techto lyzi.. ale abych byla uprimna za sebe – nastup lyzarske sezony jsem uplynulou zimu podcenila a s horsi fyzickou jsem nektere jizdy „odflinkla“.. obcas z jizdy na hranach polevila a taky si odpoledne casto „soupla“.. :)) a ani tak jsem nepocitila nejake nedostatky, oproti konkurenci.. v zadne situaci mi spicka lyze nevibrovala, coz se mi u jinych znacek stavalo. Jako logicky duvod bych uvedla rozdilne umisteni vazani na lyzi nez u konkurence. Po namontovani vazani na znacku na lyzi a porovnanim s konkurencemi o stejne delce jsem si vsimla, ze vazani je skoro o 5 cm blize spici! (tzn. kratsi spice – delsi pata) Nejspis i PROTO se lyze chova, jako by byla kratsi – nevibruje.. Pri rychle rovne jizde by se tedy opravnene ocekaval neklid lyzi, ale prekvapive se chovala celkem privetive.. Jedine pripady, kdy lyze NEBYLA spokojena, byly teplejsi dny a hodne tezky rozbredly snih, ale v takovych podminkach protestuje kazda lyze.. nemluve o nohach..moje puvodni Fischerky byly v brecce jeste hadavejsi.. Me shrnuti: ..pilovani techniky Carvingu, ktere jsem na Fischerach a Blizzardech provadela tydny s velkou fyzickou namahou a mirnym pokrokem.. Mne TYHLE lyze behem prvnich par minut samy nabidly tolik ochoty a vstricnosti, ze uz od prvni jizdy jsem je odmitala sundat, nekomu pujcit a „nedejboze“ vymenit za nejake jine.. (chlapi kroutili hlavou, jak ja – takove chvistko – dokazu to co oni sami ne) Ony konkretni lyze uz ZUUUSTAVAJI doma.. uspech mely ale i u muzske poloviny.. takze jedny nebudou stacit.. a ja na nadchazejici sezonu vylepsuji svou fyzicku (at odbouram „flakaci“ momenty a muzu jezdit naplno) a uz ted mam zalusk na Elan Speedwave 14 Fusion model 09/10 v Novem BILEM provedeni.. ktere mne, jako zenske i tim velice imponuji.. Me dlouholete zvedavosti, vymenam a zkouseni novych a novych typu lyzi nejspise na nejakou dobu odzvonilo – laska na prvni pohled! Takze.. jestli jste dosli az sem, diky za pozornost a snad vam to v rozhodovani nejak pomuze.. a Paaanove – prosiiim, myslete i na sve zeny… i ony mohou na svahu kouzlit a dokazat zazraky ;-) Jeste zpetne moc dekuji Radkovi za jeho informace – cetla jsem to jiz pred odjezdem do Italie – fakt DIKY A omlouvam se za tak dlouhy text.. to vite – ukecana zenskaaa :)

26.08.2009 21:53:06 #9 

administrator

(PetrAT, ) SW 14 model 09/10 má malinko jinou geometrii – je širší

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
06.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o zájezd do La Normy

CK Beta tour připravila soutěž o jednodenní lyžařsk...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...

Diskuze o lyžování

Oprava lyžiarok

dnes 12:44:33 od TomáS

Klínovec: [Středisko]

dnes 07:59:31 od t603

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo

06.12.2016 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

06.12.2016 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká