Racetiger GS Racing - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Racetiger GS Racing

22.03.2009 21:33:15 #1 

administrator

(kankan, color.company@seznam.cz) Ahoj. Chtěl bych pořídit nějaký čistokrevný obřačky na sjezdovku a celkem se mě líbí Vollk Racetiger GS Racing Titanium bez PS – asi 180 cm (83/180). Můžete mě je někdo prosím pochválit nebo naopak? Díky.

22.03.2009 22:34:51 #2 

administrator

(arsi, ) Volkl Racetiger GS Racing Titanium nie je obračka. A čistokrvná už vôbec nie:-) Nazvi to racecarver napr.

23.03.2009 12:02:07 #3 

administrator

(kankan, color.company@seznam.cz) Ahoj. Chtěl bych pořídit nějaký racecarver na sjezdovku a celkem se mě líbí Vollk Racetiger GS Racing Titanium bez PS – asi 180 cm (83/180). Můžete mě je někdo prosím pochválit nebo naopak? Díky.

23.03.2009 12:48:03 #4 

administrator

(Duro, ) co znamenaju tie cisla v zatvore (83/180 ) ???
a co je myslene pod „bez PS“ ???

23.03.2009 13:29:57 #5 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) že v závorce je to váha/výška a bez PS – bez Power Switch, tzn. klasická Völkl Racetiger GS Racing Titanium. Abych ale odpověděl, nic negativního jsem na ně zatím neslyšel a sám vlastním nižší RCčka, se kterými jsem velmi spokojen. Nic víc ale neporadím, protože jsem s nima neměl tu čest, i když bych velice rád. Měl jsem možnost vyzkoušet v Rakousku, ale měli jen 170cm, na což jsem se vybodnul, 180 by mě taky zajímaly… Jinak mě ani nenapadá, kde by se daly vyzkoušet, na Völkl cup to nevypadá. Leda zkusit nějakou lepší půjčovnu (Praha?).

23.03.2009 14:11:09 #6 

administrator

(David, buryk77@gmail.com) Cau vlastnim Racetiger GS v nejdelsi verzi 185 cm,samozejme ze to obracka JE, ale komercni verze nemam zavodní sendvič.Rece Carverem se rozumi jeji odladena verze,tušim ze ji delaji v oranžove barve jen tak pro predstavu.Je to vyborna lyze ,ale docela jednostrana.Prave jsem se vratil ze Saalbachu ,dva dny mi snezilo vubec jsem si nezalyzoval az tretí den bylo slunecno a pekně namrzla pista a malo lidí=NA tyto podminky je jako stvorena,proste musi byt tvrdy povrch a malo lidi na dlouhy oblouk.Príšti sezony s chci koupit ještě nějakou slalomku a kratky oblouk,tuším ze to bude Fisher sc nebo Stockli.Jeste bych upresnil ze mam jeji prvni verzi s radiusem 21 coz uz je docela dost,Dnesni model ma uz R kolem 18 nejsem si jisty,no proste mensi coz je pro tebe lepsi.Urcite to je dobra volba,ale musis na to mit fyzicku a zvladnutou techniku.

23.03.2009 14:56:43 #7 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) mi vždycky hrozně divný, když se někdo ptá na konkrétní model lyže jaký jsou a jaký s nima kdo má zkušenosti – zejména, když se jedná o špičkový modely. Vůbec si neumím představit, že by se dalo na takovou otázku uspokojivě odpovědět – prostě to, myslím si, nejde. Nemůžu si pomoct, ale mě se jezdí na jakýkoli lyži, když má dobře udělaný hrany, dobře – výtečně… – když je to obřačka, vím, co bych od ní měl čekat a taky to vždycky dostanu – a u slalomky je to stejný… No a když je to trošku jinak, než co bych čekal (což zpravidla platí pro levnější nebo starší typy lyží třeba z mojí půjčovny) tak se tomu nějak přizpůsobím a zase jsem celej radostnej jaký je to lyžování pěkný :-)… Že by mohl bejt nějakej rozdíl u dobře udělanejch lyží, tomu vůbec nevěřím – respektive naprosto to nepoznám. Jak to poznáte vy, co odpovídáte??? Třeba, nevím, co to znamená, že na nějakou lyži je potřeba „mít dobrou fyzičku a zvládnutou techniku“ víc, než na jinou lyži… – Tomu požadavku na fyzičku a techniku rozumím, když bych kvalifikoval požadavky na jízdu na různým povrchu a sklonu svahu (led, prudkej sklon atd… versus vodivej tuhej povrch, mírnej kopec… ) …

23.03.2009 18:55:34 #8 

administrator

(David, buryk77@gmail.com) Cau bombardaku,podle prispevku co tady sem tam ctu mas hodne zkusenosti a v celku mas pravdu,JA to beru z mojeho pohledu nic neporovnavam jenom konstatuju muj dojem z lyží.Vzdcky jsem mel dlouhe lyze,ale ted postupem casu zjistuji ze mi chybi i kratka slalomka.Mam rad adrealinovou,rychlou jízdu a jezdim vetsinou na černych i cervenych a hrozne rad do toho šlapu na max a chci ze sveho modelu lyži vytěžit co nejvíce.Nejsem ten typ co jsi koupí GS nebo jakýkoliv top model a pak se plouží na modrych a potencial lyži zůstává nevyužit.A kdyz se nekdo ptá na vlastnosti top modelu na dlouhý oblouk tak předpokládám že se jedna o hodně dobrého lyžaře ,který ví co chce.Před sezonou nebo když někam jedu tak na sobě musím makat fyzicky nebo bych nevydržel ani den,Jo vydržel ale ploužil bych se na modrých a to mě neba.Tož aspon tak no

23.03.2009 22:50:56 #9 

administrator

(arsi, ) HOnza mne zase príde trochu divné ak by si nepoznal rozdiel na rovnako pripravených lyžiach tej istej kategórie len inej značky.Ak sa bavíme napríklad o obračkách,tak neverím,že nespoznáš rozdiely. Intensive Feedback?:-)))

24.03.2009 01:04:03 #10 

administrator

(ivan, ) Honzo, když jsme v květnu 2002 byli na Pitztalu s krátkými Sporteny pro Kuchlera a spol. (ta krásná akce, kdy Head neměl žádnou medaili z olympiády a jako novinku lyži s udávaným chipem vnitř, kdežto Sporten Valentovo zlato a ty s sebou miláčka všech, psa Čipa, což jsem při představování lyží k obveselení všech patřičně zdůraznil, a budiž věčná sláva international sales managererovi Stefanu Vollbachovi, který to kamarádsky unesl), tak se tam objevila předváděčka Stockli. Měli tehdy obřačku se závodní deskou a stejnou s nějakou podložkou univerzální. Pamatuju na zřetelný rozdíl mezi oběma, a mám pocit, že jsi je pojezdil taky a že jsme se na tom oba shodli.
Pokud se tedy nepletu a nebyl to jenom názor můj, tak beru tvůj dnes formulovaný podiv spíše jako cíleně vyhrocenou deklaraci názoru, že dobrý lyžař se umí svézt na každé přiměřené dobře udělané lyži. Což je svým způsobem pravda, jeho silnou stránkou je přizpůsobivost. Ale i v rámci přizpůsobení přece dokáže detekovat a definovat určité rozdíly.
Nemusí to být ve smyslu „dobré – špatné“, ale jestliže jsou takové lyže různé konstrukčně, různě tvrdé (celkově, ale i v jednotlivých třech částech lyže) a/nebo různě široké ve středu (dnes cca 66 – 74 mm v rámci kategorie komerčních lyží pro střední až delší oblouk, tedy), a tedy i ve špičce a ev. i patce, tak mohou být i lyže deklarované pro stejný způsob jízdy a pro plusminus srovnatelnou cílovou skupinu i dost rozdílné.
Tím vznikají i rozdílná hodnocení, jež jim udělují lyžaři rozdílných parametrů i dovedností: to, co jednomu připadá pohodové, ohodnotí jiný jako náročné. Problém je, že pokud detailně neznám osobu hodnotitele (což v internetové diskusi vesměs není), nevím, jak se k jeho subjektivnímu názoru postavit. Podle jednoho je turistická obřačka cca 180 cm/R 18 náročná na fyzičku i techniku, podle jiného je echt obřačka 192 cm příjemná a dobře ovladatelná. Co si z toho vzít? (Jasně, vyzkoušet.)

24.03.2009 01:52:07 #11 

administrator

(ivan, ) Ještě jako doplnění mého příspěvku vedle. K mému oblíbenému tématu „lyže, fyzička a technika“ musím opakovat svoje přesvědčení: čím na zatáčení náročnější lyže (delší, tvrdší, méně krojená), tím důležitější je v prvé řadě TECHNIKA. Ta při běžném ježdění na obvyklém sněhu především rozhoduje o tom, jak si s lyží poradím. Fyzička se samozřejmě projeví po více hodinách/dnech sjíždění a/nebo ve velmi náročných podmínkách (např. krpál, led, boule, branky) či u extrémně připravené lyže, ale v „běžném režimu“ chybí lyžařům především technika. Mnozí se tento nedostatek snaží kompenzovat hodně vykrojenou, a tudíž i snadno zatáčivou lyží. Jenže to je současně i vyhánění čerta ďáblem: taková (typicky slalomka) je méně stabilní a klidná a chce pořád do oblouku, a to není žádný způsob jízdy šetřící síly.
Někomu možná připadá, že ti, kdo si tak pochvalují obřačky, tady machrují. Když ale umím „ohnout“ takovou lyži do oblouku – opakuju, díky technice, ne tomu, že se nějak abnormálně dřu, nebo že jezdím kdovíjak rychle – tak je i R 20+ s výjimkou krátkého oblouku pohodička.

24.03.2009 08:29:57 #12 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) PŘESNĚ – Ivan mě zná skrznaskrz :-) – tak jsem to myslel a přesně tak to taky – podle mě – je. Ano – chtěl jsem trošku provokovat proti názorům vynášejícím „odborný“ a jakoby absolutní soudy nad kvalitativními paramentry špičkovejch modelů různejch firem… – a tyto subjektivní pocity předávat komukoli jako doporučení ke koupi. Já například tvrdím, a subjektivně jsem o tom až téměř přesvědčenej, že dobrou lyži poznám už když jí vezmu do ruky (dokonce ještě před tím, než jí prohnu) – a to i když mám pro porovnání vedle sebe dva páry stejnýho modelu od stejný firmy. To je ale blbost, co? Je to blbost, ale já to fakt tak cejtím :-)!!!!!!!!! Lyže kupuju podle tohodle pocitu – a vůbec nekoukám při tom na značku… – prostě láska na první pohled :-)…- a hotovo – když jí miluješ, není co řešit – musím se to pak s ní naučit :-)´. Tak to mám já:-).

24.03.2009 08:46:25 #13 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) lze, podle mýho názoru, spíš po červených a ještě víc po černých než po modrých – teda já to tak alespoň mám a když se na kopcích rozhlížím, platí to tak pro většinu lyžařů. Na modrejch (modročervenejch) si nejlíp zalyžuju – nemusím to tolik ty oblouky utahovat abych lyže zvládl, dokážu jet čistě…- na červenejch s tím mám problém, na černý nelezu, když nemusím. Přijeď na VL2 – tam si nejen popovídáme, ale i pojezdíme :-)

24.03.2009 08:49:05 #14 

administrator

(Krab, ) je to potřeba! Jako naprostý začátečník v oboru dlouhého oblouku mám teď k porovnání tři páry: Sporten AHV06/186 cm, od výrobce půjčenou Lusti GS 191 cm a starší Head GS 193 cm. Na všech se dá (pohodově) jezdit, každá je jiná, jak tuhostí, tak projevem a odezvou v oblouku. A každá reaguje jinak na různé typy sněhu. A jakkoliv jsou to lyže určené primárně pro rychlou jízdu, myslím, že kalit dolů na adrenalin to dokáže každý …, chléb se láme v hodně utažených obloucích. Beru to tak, že u GS je daleko důležitější vyladění spolupráce lyže+jezdec, než je tomu u slalomek. Ale souhlasím s HOnzou, že člověk se asi (s určitou minimální technikou) sveze k potěše ducha i těla na čemkoliv a kdekoliv, jak jsem se k vlastnímu překvapení přesvědčil na ledovatém a vichřičném Neklidu v neděli ráno.

24.03.2009 09:21:35 #15 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) prohlášení nelze chápat absolutně. Ledovatej a vichřičnej Neklid vyžadoval slušný a dobře nabroušený lyže, schopnost a hlavně odvahu dát to na hranu v přiměřený (značný) rychlosti… – ale popsaný tři modely se stejně udělanejma hranama, jakkoli by vyžadovaly drobný odlišnosti v jejich ovládání (který Krabe, jak vím, zvládneš), by umožnily přibližně stejně pohodově vnímaný kroužení… AHV v tom nejnovějším provedení (jak jsem je poznal svezením na Pokludovejch) mají „nepřekonatelně“ tvrdou špičku – no a tak je tomu třeba se hned po (2 – 3 zatáčkách) přizpůsobit – Lusti a Head, v provedení který máš k dispoozici neznám, ale předpokládám, že umožňujou jízdu (nasazení oblouku) v poněkud vyrovnanějším postavení… – ale prožít si zatáčku umožňej všechny s přibližně stejně slastnejma pocitama :-) …

24.03.2009 11:56:04 #16 

administrator

(David, buryk77@gamil.com) Co je VL2, nejsem moc v obraze.Sezona pro me bohuzel uz skoncila.Tento rok to stalo za prt nevychazelo nam pocasi, ale pristi sezony by jsme mohli neco naplanovat, ale spise alpy.

24.03.2009 12:08:25 #17 

administrator

(Krab, ) je ono „Vylepšovací lyžování“ v sousedním vláknu. Jinak bych to uvedl jako nepříliš oficiální setkání lidí, kteří nad lyžováním i přemýšlejí a hlavně se chtějí zlepšit.

24.03.2009 12:47:05 #18 

administrator

(David, ) Dik

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

23.02.2017

Aktuálně: předčasné jaro přeruší víkendové ochlazení

Teploty se poněkud předčasně vydaly k jarním hodnot...
23.02.2017

SNOW tour 2016/17: Karolinka – v oblouku i ve vzduchu, čelem i vzad

Ač je Karolinka menším střediskem, její rozmanitá a...
23.02.2017

Chyťte Ještěra na sjezdovkách v Herlíkovicích a vyhrajte!

Lyžařské středisko Herlíkovice, které leží v těsné ...
23.02.2017

Skiareál Klínovec - prioritou je spokojenost návštěvníků

Největší a nejvýše položené lyžařské centrum krušný...
23.02.2017

SNOW tour 2016/17: Severák – dětí ráj!

Lyžařský areál Severák ve Skiaréně Jizerky je z Pra...
22.02.2017

Krok za krokem: Altenmarkt Radstadt – trpaslík mezi obry

Tak skutečně působí tato skromná lyžařská houpačka,...