Nové lyže - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Nové lyže

25.03.2009 16:26:37 #1 

administrator

(Kuba, xsevj12@vse.cz) Ahoj, uvažuju o koupi nových lyží, konkrétně slalomek s rádiusem přibližně kolem 12m, a zatim mi z toho vyšly Head iSupershape a Rossignol R8S (schválně měkčí verze narozdíl od WC). Ty Rossignoly mají širší střed a nejsem si jistej, aby to nemělo negativní vliv na přechod z jednoho oblouku do druhýho..Bohužel, jsem neměl příležitost si ani jedny vyzkoušet, takže je to výběr naslepo. Kdyby náhodou někdo měl s jedněma nebo druhýma nějaké zkušenosti, tak si rád nechám poradit. Díky Kuba

25.03.2009 17:36:29 #2 

administrator

(TomáS, ) bylo by fajn kdybys ještě řekl, co rád jezdíš? Jak jezdíš? Jakou lyži si jezdil? a jestli to bude tvoje „jedna“ jediná lyže? Taky nám řekni, proč chceš tu měkčí verzi? Od Rossignolu jsem žádnou z těch dvou lyží nejel, ale mám ostřejší slalomku (Vist SL) a teď jsem si pořídil měkčí a širší slalomku s parametry přesně jako je ta tvoje předvybraná Róza (Lusti RCT), takže bych ti asi mohl poradit, protože ty lyže si budou podobné. Přečti si tuhle diskuzi. http://snow.cz/diskuze/1/1518/ Ta šířka pod botou je docela znát a má to svoje plusy i mínusy. Záleží hlavně na tobě, co chceš? Pro lyži se šířkou 65 bude lepší lyžař, který si bude chtít užít víc adrenalínu a rychlosti. Zážitek z oblouku je intenzivnější a lépe sedí na tvrdým. U téhle volby bych raději vyděl ale vyšší model slalomky. Udělat kompromis a jít o stupeň dolů s agresivitou lyže je jedna věc, ale nabízí se tedy varianta udělat ten kompromis pořádně a jít ještě do širší lyže. Tím získáš lyži výrazně univerzálnější pro rozbyté sjezdovky. Na druhou stranu při skvělých podmínkách člověk přichází o těch 10% „výkonu“ , který změní tu jízdu v ten tížený požitek. Ten výkon navíc je ale schopnej si užít už pouze docela slušnej lyžař (tím myslím tak 5% lyžařů, který normálně potkáváš na sjezdovce), takže záleží na tom jak lyžuješ. Jde prostě o to, na kolik % danou lyži využiješ. Já jsem byl z toho RTC v měkkých podmínkách docela hodně unešenej. Od Rossignolu jsem jel Zenith Z9Ti Oversize a to mi ta Lustička přišla lepší ve všech parametrech. Rozhodně ještě zařaď RTC do výběru. Neprohloupíš a do rozpočtu se s ní vejdeš určitě. PS: nevím jak Rossignol teď dělá hrany, ale na tech RTC jsou hrany hodně široký, což umožní mnohem častěji brousit nebo delší životnost. Docela dobrý, myslím… T

25.03.2009 18:21:40 #3 

administrator

(Kuba, ) Jasný, to bych asi měl uvést. No jezdim už poměrně dlouho, a řekl bych, že docela dobře. Teď mám už nějakej rok slalomku od Atomicu beta race a chtěl bych si pořídit něco novýho, protože přece jenom za těch pár let je určitě nějakej pokrok v lyžích a navíc už jsou ty lyže docela vypráskaný. Tyhle atomicy vyžadujou poměrně dost síly na to, aby člověk vykrojil malej oblouk, což je to co mě baví nejvíc jezdit, krátký oblouky ve střední až vyšší rychlosti. Známý se kterýma lyžuju (maj slalomky Fisher tu měkčí variantu) si je hrozně pochvalují a doporučují mi spíš tu měkčí, ale sám si tím nejsem uplne jistej. Ale je fakt, že po 4 dnech je člověk z těch Atomiců docela hotovej, když do nich šlape (a to pravidelně sportuju :). Ještě co se sjezdovek týče tak mám docela štěstí na upravené sjezdovky, takže chci spíš lyži na upravený sjezdovky, takže už těch 70 pod botou mě trošku straší…

25.03.2009 18:24:53 #4 

administrator

(Kuba, ) Jasný, to bych asi měl uvést. No jezdim už poměrně dlouho, a řekl bych, že docela dobře. Teď mám už nějakej rok slalomku od Atomicu beta race a chtěl bych si pořídit něco novýho, protože přece jenom za těch pár let je určitě nějakej pokrok v lyžích a navíc už jsou ty lyže docela vypráskaný. Tyhle atomicy vyžadujou poměrně dost síly na to, aby člověk vykrojil malej oblouk, což je to co mě baví nejvíc jezdit, krátký oblouky ve střední až vyšší rychlosti. Známý se kterýma lyžuju (maj slalomky Fisher tu měkčí variantu) si je hrozně pochvalují a doporučují mi spíš tu měkčí, ale sám si tím nejsem uplne jistej. Ale je fakt, že po 4 dnech je člověk z těch Atomiců docela hotovej, když do nich šlape (a to pravidelně sportuju :). Ještě co se sjezdovek týče tak mám docela štěstí na upravené sjezdovky, takže chci spíš lyži na upravený sjezdovky, takže už těch 70 pod botou mě trošku straší…

25.03.2009 19:03:15 #5 

administrator

25.03.2009 19:09:43 #6 

administrator

(Kuba, ) Omlouvám se za 3 kopie…blbne mi internet.

25.03.2009 23:07:28 #7 

administrator

(TomáS, ) Hele já se na slalomce nebo obřačce odrovnám za čtyři hodiny, ne za čtyři dny. Když půjdeš do odladěný slalomky, tak bych bral tu variantu širší. Dnes už je vlastně 70mm tak trochu standard a všechno pod 67mm je tak trochu rarita. Získáš tak určitě univerzálnější lyži. Záleží ještě taky na tom kolik vážíš, to jsem se zapoměl zeptat. Jestli ale máš pocit, že na tý Atomice je to super jízda a rajcuje tě, jak ta lyže drží v náklonu a rychlosti a třeba na ledu a máš pocit, že už jsi schopen využít její potenciál na 90%, tak je riziko, že se na tý měkčí lyži budeš nudit. Taky je důležitý si uvědovit, že když se chceš zlepšovat, je rozhodně lepší jezdit lyži lepší než seš ty. To jsou zase argumenty pro tu tvrdší. Vím, že teď moc neradím, ale takhle na dálku je to opravdu složité. Ono i samotné vyzkoušení je ošemetné, protože až když jsem začal měnit hodně lyží, teprve pak jsem si uvědomil, že ty závěry, který jsem dělal na začátku nebyly moc přesný…Varianta by byla mít slalomku a širší odladěnou slalomku. U Lusti by tě to vyšlo se speedlockem a jedním vázáním tak na 23 tis., což je ta nejlepší varianta, ale tu asi nebudeš chtít. Dilema by bylo ale vyřešený perfektně. Třeba se někdo ještě s rozumy přidá… Já jsem magor, takže když chci vyzkoušet lyži a někdo jí, má tak si ji dost často na sjezdovce s ním vyměním. Nebo se podívej jestli ještě letos Lusti nedělají někde testy a zkus slalomku a RTC. Neříkám, že si máš koupit tuhle značku, jenom poznáš ten rozdíl. T

25.03.2009 23:49:47 #8 

administrator

(arsi, ) Som sa pobavil pri myšlienke,ako by si ma oslovil na zjazdovke s prosbou o výmene lyží.Dobrý vtip.Hmmm a rozsah a nastavenie viazania ako riešiš?

26.03.2009 00:54:02 #9 

administrator

(ivan, ) Nevím, jestli na „krátký oblouky ve střední a vyšší rychlosti“ jsou takové odladěné záměrné pohodovky a la Supershape nebo 8X Oversize dostatečné. Ale to by si měl každý vyzkoušet sám, pod tím citovaným zadáním si mohou lyžaři představovat i oblouky a rychlosti dost odlišné. Jak už se tu píše, 70 mm bych se v žádném případě nebál, není to žádná šířka a komerční slalomky k ní zřejmě nezadržitelně směřují, resp. se vracejí do oblasti 68 mm, kde slalomky bývaly dlouhé roky už od 60. let podle svého pravzoru VR 17 a ST Competition. Např. na 09/10 má Atomic tři modely 67, 70 a 72 mm a i těch 72 mm jde z oblouku do oblouku jedna báseň. Dneska jsem se svezl na Vistu Aurum, což je, snad se nepletu, takové to luxusní („snobské“) provedení modelu Cross-Over (124–77–110, ve 172 cm R 16). A i tahle lyže jde na méně prudkém z hrany na hranu docela hezky a jakési krátké oblouky z ní dostat jdou. (Kromě toho umí od všeho ostatního tak akorát, i když má v té délce rychlostní limit. Ale neberte to jako reklamu, stejně si ji za ty peníze – ani nevím, kolik by stála, Vist na webu neuvádí – nekoupíme.)

26.03.2009 01:03:15 #10 

administrator

(ivan, ) … keby to bola naozaj pekná baba. S fullflexovým Atomicem bych ji napasoval i na menší botu. Ale pochybuju, že by chtěla 190ky a jet na DIN 10. A kdybych náhodou měl lyže z testcentra, tak bych ji pozval tam, aby za to požičanie aspoň zaplatila a za případnou slevu byla patřičně vděčná :-). Možná by šlo zformulovat, že manželka (swingers party nepočítám), fajfka (nefajčím), zubná kefa a oblúbené lyže sa nepožičajú?

26.03.2009 08:30:30 #11 

administrator

(TomáS, ) samozřejmě, že musíš vybrat oběť s ohledem na jeho lyžařské schopnosti. Nesmí to být žádná lama, ale už od pohledu velmi dobrý lyžař. To je první předpoklad k navázání diskuze o spokojenosti z jeho lyžema. Vzhledem k tomu, že mám na noze většinou nějakou Vistu se speedlockem, tak to není taky problém. Je dobré, když je na tom má oběť podobně:-) Třeba si tě někdy taky vyberu a pak poznáš jaká je to rozkoš:-))))))))) T. PS: jak máš velký skelet, já 326!

26.03.2009 08:39:53 #12 

administrator

(TomáS, ) Tuhle lyži mám ve 182 a pořád mě překvapuje. Musím říct, že mi připadá fakt skvělá. Na ty svoje parametry a měkkost krásně jede carvový oblouk a docela i v kalupu, přehranění je skutečně pohodové. Na začátku mi jenom vůbec nedržela na ledu pří 0,5/88. Přikládal jsem to měkkosti lyže a šířce. Dnes už s tím problém nemám a řekl bych, že drží docela normálně. Prostě jsem se akorát zlepšil a zrovna v týhle disciplíně je feeling z jízdy na hraně a jemná práce kotníku asi důležitá. Prostě i tohle mi už s tou lyží docela jde. Fakt je to po všech stránkách příjemná lyže. Když nechceš kolekci aurum, tak jí ve výprodejích koupíš i s deskou a vistem 614 za cca 20tis. Není to úplně levný, ale není to zase úplnej masakr. Když si mě někdo vyhlídnete a nebudete mít na noze zrovna nějakou sračku, tak jí třeba půjčím.....T.

26.03.2009 08:44:11 #13 

administrator

(TomáS, ) vždy sebou vozím v kapse VRECKOVÝ NOŽÍK!!!!!!!

26.03.2009 12:59:42 #14 

administrator

(halcyon, ) Mam Supershapy ve 165cm (jsem 186cm/85kg). Byl jsem na nich zatim jen 4× v docela ruznorodych podminkach, takze jsem zkusil od vseho neco, ale nic opravdu poradne. Zatim se mi jevi jako opravdu hodne tocive (radius 11,4m) a celkem nenarocne lyze. Vcera rano bylo cca 15cm noveho prasanu a mistama tak 50 cm zaveje a na to ty lyze opradu vhodne nejsou, nastesti se to brzo rozjezdilo. Opravdu ledovaty a vyhlazeny technicky snih sem s nima nezazil, ale primrzlou sjezdovku jo a nebyl s tim zadny problem. Moje resume je zatim: lyze pro nekoho kdo chce krajet hodne ostre oblouky (fakt zatoci na petniku) a moc se pri tom nenadrit, nejsou to zadne zmije jedovate co te posadi na prdel, kdyz jim trochu povolis a jsou vhodne opravdu spis na upravenou sjezdovku. Nebudou to zadne extremni ledobijky, ale zas to nejsou zadne mekoty co nedrzi na trochu primrzlem svahu. Bohuzel jsem zatim nemel sanci ty lyze zkusit na siroke, opravdu upravene, carvingove dalnici s drzivym snehem, coz je imho jejich parketa.

26.03.2009 13:22:19 #15 

administrator

(PetrAT, ) Sice jsem nejezdil 8S, ale 9S. Nicméně geometrie by měla být shodná. V porovnání s mojí ElanSLX, která má pod botou 66mm, jsem v těch 70mm neviděl žádný problém s překlápěním-tedy pro mě , hobbíka.

26.03.2009 14:48:45 #16 

administrator

(arsi, ) Lyže požičiavam len výnimočne.Obračku za obračku a pod.Len ľudkom ktorých poznám a poznám ich jazdenie.Skelet mám 307 mm a viazko Tyrolia/Fischer,kto­ré na tvoj skelet nedostaneš ani náhodou.Kľudne si ma na svahu vyber,pokecáme:-)))

26.03.2009 17:18:47 #17 

administrator

(TomáS, ) tak nevím, rozdíl 19mm na skeletu je už pouhým okem poznat, navíc nevhodný vázko. Miluju lidi se Speedlockem nebo alespoň s Markerem, který má seřizovací kolečko uprostřed. Asi bys neprošel výběrovým řízením. No tak bychom aspoň pokecali. Nevím jestlï tady kecama, ale pomáháme kolegovi Kubovi, co se potřebuje rozhodnout mezi 65 a 70. Takže ještě doplním do problematiky postřeh. Nemyslím si, že pro normálního smrtelníka by byl nějaký zásadní problém v samotné šířce 70mm. Nehoníme setiny, teda (Arsi asi jo) ale jinak to není moc poznat. Rozdíl ale bývá v celkovém nastavení lyží. A ty širší většinou bývají měkčí, malinko hůře hraní, malinko déle to trvá a nakonec se vše sečtě v chování lyže a pocitu z jízdy. No v neděli brzo ráno budu asi jezdit s RCT na Medvědíne a pak později (tak od 10) na Mísečkách. Takže si mě můžeš vybrat:-)))) T

27.03.2009 12:36:36 #18 

administrator

(Petr N., ) i když nejsem Kuba, možná budu v neděli na Medvědíně a pokud bys měl ty RCT tak bych si tě i „vybral“. Doufám, že pro tebe nebudu moc velká lama (třetí den na lyžích po 18 nebo 19 letech). Měl bych mít SCT s Markrem s „kolečkem“ a dokonce (jestli se nepletu) tak bych mohl mit i stejny dlouhy skelet – 326. Takže pokud nebudeš proti, v neděli na Medvědíně, P.

27.03.2009 12:49:03 #19 

administrator

(TomáS, ) Budeme vyjíždět z Prahy brzo ráno, abych byl v 7:55 rozcvičenej před vlekem. Nejdřív dám párkrát medvědín a pak se asi přesunem na Mísečky, protože to bude hned rozrytý. Obávám se, že ani v noci nebude moc pod nulou, i když nedělní noc má být na nejchladnější. Poznávací znamení, černá přilba a hodně zelený brýle, světle modrý lange. Oblečení buď hodně zelený kalhoty a šedivá sfošelka nebo hnědo, modro, bílý komplet Hannah.A nebo zkus 608 600 880 :-))))))) T.

27.03.2009 13:33:26 #20 

administrator

(Petr N., ) V neděli pozor na změnu času :-). Oranžové kalhoty.

27.03.2009 13:48:17 #21 

administrator

(TomáS, ) Dík za připomenutí. Na druhou stranu tam nikdo nebude a změnou času se posune otevření o hodinu, což zajistí lepší trať.Znamená to sice vstávat jako ve 4:30, ale co by pro to člověk neudělal. Dík´s za upozornění!!! T

27.03.2009 13:48:17 #22 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Nerad bych kazil Váš malej soukromej testovací exchange, ale o víkendu jsou na Mísečkách závody, takže bych to viděl na nějaké omezení na Machytce.

27.03.2009 13:57:58 #23 

administrator

(TomáS, ) uzavřená černá pod velkým hangem a jeho pravá část, jak to bývá..... aspoň doufám T

27.03.2009 14:19:09 #24 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Podle webu lyžařskýho svazu to je na Mísečkách, ne Medvědíne, to je jisté. Otázkou je, jestli bude sjezdovka zavřená zcela, nebo jenom částečně omezen provoz. Každopádně ze zkušenosti vždy, když tam jsou nějaký závody, stojí Machytka za prd už od rána, protože se závodníci rozjěžďují na té otevřené polovině trati. Ale zase lepší vědět to dopředu, než být nemile překvapen až na místě, což se mi již párkrát stalo.

27.03.2009 14:23:48 #25 

administrator

(TomáS, ) no nic, tak uvidíme… tak vzhledem k změně času snad budou dobrý aspoň dvě tři hodinky na tom Medvědíně.....Dík za info Másine! btw co je to kurňa za lidi, co tam takhle závoděj a štvou nás…:-)))

28.03.2009 20:29:18 #26 

administrator

(PetrN., ) místo na Mísečky jedu do p…, tak si to tam užijte.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

dnes 19:29:11 od Boryš

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:29:06 od TomáS

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

dnes 16:18:08 od Martin_B

Bootfitting

dnes 14:26:12 od orim

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:58:52 od silversurfer

Krátký nebo dlouhý oblouk

dnes 09:32:46 od Vvladimir

Výber vhodných lyží pre muža

dnes 08:32:29 od Mefko1

Testování Sporten Stupava

včera 20:43:35 od BoB

Slalomky