Elan SLX Fusion race vs? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Elan SLX Fusion race vs?

Nalezené položky: 31 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

26.03.2009 22:53:35 #1 

administrator

(Robin Ševčík, Robinsevcik@seznam.cz) Dobrý den, uvažuji o koupi slalomky, čili jezdím krátký oblouk a chtěl bych se s váma poradit ohledně jaké koupi lyže mám uvažovat. Jezdím Fischerky Worldcup SC, ale už to chce změnu a proto uvažuji o koupi nové lyže. Jezdím závodním stylem, velmi dravě, agresivně a rychle. Slyšel jsem o těhle elánkách už ledasco a velmi mne zaujmula její tvrdnost, která vysoko převyšuje jiné lyže, děkuji předem za rady. Už předem bych chtěl vyškrtnout lyži Salomon 3V race, která je mi sice neustále předhazována, avšak už je vlastní někdo z rodiny a proto není důvod do téhle lyže zasahovat díky předem za rady ;-)

27.03.2009 13:16:18 #2 

administrator

(Bory, Boracek@seznam.cz) Zkus půjčovnu , půjčíš,zkusíš,vrá­tíš a třeba koupíš . Já ji mám a jsem velmi spokojen . Ve SP mužů ji jezdí aspoň 5 borců co jezdí do 30 . To je myslím dostatečná reference , ale jak říkám zkoušet a zese zkoušet ,na co jiného ty půjčovny , nebo testování jsou .Vím , že Elany testuje Hope sport ( sorry není to reklama ,ale rada) .Měj se

27.03.2009 13:41:59 #3 

administrator

(TomáS, ) to je teda pecka!!!!!! Promiň, ale to jestli jezdí xyz závodníků nějakou lyži, nemá bohužel vůbec nic společného s kvalitou a vlastnostmi lyže prodávané v krámě. Naopak, spíš je to kontraproduktivní. Když firma xyz investuje do kolotoče zvaný SP, tak její marketingový rozpočet je ohromný. A ohromný marketingový rozpočet znamená zase, velká masírka lidí, co jim to žerou (dobrý příklad je lyže od Rossignolu, která má v názvu tuším Radical- Race-World Cup a přitom má pod botou 80mm) a taky maximální prodej s minimálními výrobními náklady. Minimální výrobní náklady podle mě neznamenají nejlepší kvalitu. Důsledkem toho, je že dnes některé lyže vydrží rok a naprostou většinu z nich vyhazuješ nebo se pak snažíš prodat za hubičku s pseudo deskou a vázáním, což jsou další prachy, které z tebe vytáhnou. Teď nejsem vůbec konkrétní a neříkám, že by si tady kolega neměl koupit Elánku nebo Rossignolu nebo třeba něco jinýho. Ale to, že když některá značka jezdí SP, NENÍ garancí super kvality komerčních modelů, stejně tak jako CocaCola neuhasí žízeň.....

27.03.2009 16:39:40 #4 

administrator

(Robin Ševčík, Robinsevcik@seznam.cz) no ono, je sice hezký, žes tady kolegu, který se aspoň snažil mi poradit shodil, ale mně si tím moc nepomohl :)

27.03.2009 17:01:37 #5 

administrator

(TomáS, ) kdybych ty Elánky jezdil tak ti rád poradím. Ale bohužel jsem je nikdy nejel. Tady na fóru je dost kluků, co je jezdí, tak se pravděpodobně někdo ozve. Diskuzí nad slalomka už proběhlo spoustu, tak je tam třeba najdeš. Abys dostal vypovídající odpověď, tak bys ale musel najít někoho, kdo ty lyže jezdí obě a navíc je schopen nějakého úsudku. Což je už docela těžké!!! navíc u dvou stejných lyží. Diskuze většinou končí u ceny, nebo u sendviče, nebo u malosériových lyžích (většinou z Itálie) nebo u Lusti a Sporten 06. Píšeš doslova o tvrdosti, která má údajně „vysoko převyšovat ostatní“. O ničem takovém jsem neslyšel (nebavíme-li se o „závodních“ racestock lyžích). Kdyby tomu tak bylo, tak to zjistíš VELMI JEDNODUŠE, půjdeš do krámu, lyži prohneš a uvidíš, jestli je tvrdší, než ta tvoje. Když jsem jednou ohýbal racestock fischerku, tak mi bylo jasný hned, že mám v ruce zbraň. T

27.03.2009 17:11:45 #6 

administrator

(tuty, ) myslím,že TomáS nikoho neshodil,ale bylo by opravdu bláhové si myslet,že ta lyže ze svěťáku je lyže,kterou vidíš v obchodě,byť tě o tom nápisi jako worldcup ujišťují. Určitě má Bory pravdu v tom,že je nejlepší si tu lyži půjčit a vyzkoušet.

27.03.2009 17:22:44 #7 

administrator

(Robin Ševčík, Robinsevcik@seznam.cz) Ano určitě souhlasím s tomasem a také jsem si nic takového nemyslel a myslím si, že ani autor oného článku to tak nemyslel. No nedá se nic dělat budu to muset zkusit pár lyží jsem jezdil, ale tyhle ještě opravdu ne, jinak sehnat racestockové lyže kdykoliv je velmi obtížný ukol, tak si myslím, že se mi na tyhle lyže asi nepoštěstí

27.03.2009 17:27:00 #8 

administrator

(HonzA, ) Vypadá to že víš co chceš. Domácí úkol s prvotním zjištění informací jsio už taky absolvoval. Takže teď to nejdůležitější – rozhodnutí za tebe nikdo neudělá.
Jestli jsi pročítal diskuse, následující pro tebe určitě nebude překvapení. Máš teď v podstatě 2 možnosti:<ul><li>k­oupit naslepo podle subjektivních dojmů – nemusí to být až tak špatná varianta, jak nám na první pohled rozum říká, i když řídit se subjektivními dojmy lidí které neznáme je dost ošidné</li><li>n­ěkde vyzkoušet a pak se rozhodnout, připadně porovnat i s dalšími lyžemi. Vím, testovačky se špatně hledají, je jich jen pár do roka a navíc většinou úplně někde jinde než jsme tou dobou my</li></ul>Moc jsem neporadil, co. Tak jenom přidám pár informací – Elan SLX byla až donedávna se dvěma titanaly. Teď se objevily verze, hlavně např. ve Sportissimu, které mají titanal jen jeden (MONO TITANAL) a navíc vázání systému Fusion. Jaký to má vliv na jejich tvrdost, nevím. Osobně jsem nejezdil tu starou ani tu novou. Ale očekával bych že jí to změkčí a navíc i ta volba vázání v setu ukazuje na přesun spíš na pozici „odladěné“ slalomky s orientací na nižší cenu. Toť můj subjektivní názor bez praktické zkušenosti s lyžemi. Jinak jsem teď někde viděl doprodávat ještě dvoutitanalové SLX, myslím že to bylo Hope.

27.03.2009 17:32:02 #9 

administrator

(HonzA, ) Elan SLX Dual Titanium. Ale ta cena za holou lyži je mnohem víc než současné doprodeje Mono Titanal v setu s vázáním :-(.

27.03.2009 18:38:22 #10 

administrator

(TomáS, ) na tuhost lyže je myslím docela zásadní věc. Dokonce bych žekl, že jedna lyže se s dvěma různýma deskama se bude chovat dost odlišně. Rebound a tuhost lyže, to jsou vlastnosti, které právě deska ovlivňuje. Proto mám rád systém speedlock od Vistu, kzerý 1) dělá perfektní desky 2) máš jenom jedno vázko a neplatíš Xkrát 3) vázko i deska ti zůstanou. Právě ten příklad ze Sportissima je docela dobrý. Ty velké firmy jedoucí v kolotoči velkých rozpočtů jsou prostě nuceny prodat za každou cenu. Takže se klidně neštítí udělat pro Sportissimo tísíce párů sl v designu slx a prsknou na to sračku vázko z plastu a miniaturní nápis monotitanium. Hlavně, že se prodá! To je to hlavní sdělení, z mého prvního příspěvku! Koncový uživatel, může být klidně napálen i přesto, že se jedná o vyhlášenou značku ze světového poháru, nebo právě proto??????

27.03.2009 19:13:31 #11 

administrator

(PetrAT, ) Mám pocit, jakoby si prodejci hojili rány za poslední dvě špatné zimy a s těma slevama se nikdo nějak nepředává.
Já kupoval holou SLX před 2 roky v Hope za 6.800,– . Také to byl 2 zimy starý model.

27.03.2009 19:35:11 #12 

administrator

(PetrAT, ) S tou „vysoko převyšující " tvrdostí bych to neviděl tak dramaticky. Mám SLX 04/05 bez fusionu s deskou Tyrolia. Zkoušel jsem SLX 08/09 waveflex fusion, Rossi 9S, Sporten 06 a rozhodně bych netvrdil, že je SLX "tvrdší“. Spíše mi připadá, že nový model je ještě ochotnější k zatáčení než starší model a než zmíněné dva konkurenční. Ale to si nejlépe odzkoušej sám a pak se v klidu rozhodni. Každému sedí něco jiného. Jinak se dá koupit i prodejní verze SLX WC s fabrickou deskou. Viděl jsem ji za 13tKč

27.03.2009 20:50:22 #13 

administrator

(ivan, ) Kdybys byl dnes ve Špindlu, měl bys důvod radovat se i smutnit. 1. Radovat: inasport přivezl při příežitosti MR (mistrovství republiky) lyže na vyzkoušení. Vypadalo to, že závodní, jaké ostatně jiné na takovou akci. 2. Smutnit: počasí se podělalo, teplo, vlhko, mlha, takže žádné podmínky pro testování TAKOVÝCH lyží. (Např. já jsem brzy ráno zkušeým frňákem očuchal situaci a vytáhl 93 mm Nomad Savage. Dneska geniální lyže! A ty Elanky nechal stát a jel makat.) Btw, k té tvrdosti: Filip Trejbal je zkoušel a nenašel tak tvrdé slalomky, jak má rád. A tak je pořád u Dynastaru. Když jsem někdy před dvěma lety osahával Kitanovy (Kryštof Krýzl, nová česká hvězda) obřačky, tak byly sice tuhý, ale nijak extrémně. Ale chlapec od té doby vyspěl a posílil, tak má teď asi jiné. Podle letošní sezony se zdá, že jemu vyhovující. Schválně, kdy ho někdo přetáhne…) Nezdá se, že by aktuálně Elan byl připravený dávat do alpských závodníků kdovíjaké peníze. Ale to, že firma spíš strká prachy do lyží vydělávajících peníze místo do závodních, není žádná nová ani ojedinělá strategie.

27.03.2009 21:34:21 #14 

administrator

(Bory, Boracek@seznam.cz) Já mám poctivý dvoutitanalový sendvič, že nemám lyži co jezdí borci v SP to vím taky a fakt jim nežeru , že jezdím lyži ze SP . Chtěl jsem pomoct Robinovi , že dobré půjčovny ti půjčí kvalitní lyži, ať si můžeš udělat obrázek o ní. Při letošní zimě jsou ted sjezdovky ráno poloprázdné a přimrzlé , takže si můžeš řezat oblouky ostošest a to je ta největší pecka !!! určitě se ti vyplatí testnout víc modelů , chce to dát si s tím práci .Pro mě to byla parada si v jednom týdnu zkusit top modely různých značek a nakonec jsem si koupil ELany SLX .Hodně štěstí při výběru

28.03.2009 11:44:34 #15 

administrator

(Robin Ševčík, Robinsevcik@seznam.cz) Díky díky všem za rady, opravdu jde vidět, že se v tom vyznáte jinak peťo (PetrAT) mohl bys mi sem napsát odkaz, nebo nějaký kontakt na ty WC, ty jsem totiž původně chtěl bez toho slavného WaveFlexu, ale měl jsem problém je sehnat.

28.03.2009 12:05:54 #16 

administrator

(HonzA, ) Zkus dovozce INASPORT.

28.03.2009 12:07:01 #17 

administrator

(PetrAT, ) http://www.dominosport.cz/index.php měli je nové, zabalené na testovačce. Ale myslím, že už tam nějaký náznak WFlexu je. Osobně bych to neřešil.Také můžeš zkusit inasport.cz

28.03.2009 12:15:01 #18 

administrator

(TomáS, ) toužíš-li po tvrdé zbrani, tak taky můžeš zkusit sport Fischer v Dělnický v Praze, kde občas mají recestock lyži. Nebo další variantou je Sporten SL 07 popřípadě měkčí, ale stále dost tvrdá 06. Racestock Voelkl se dá taky docela snadno sehnat na fóru určitě najdeš odkaz kde). Tady je dost lidí, co ti o nich poreferují, osobně by mě ta 07 a 06 od Sportenu taky zajímala. Mám je v hledáčku až ojezdím svojí Vistu SL, to bude tak za dvě sezóny. T

28.03.2009 12:16:23 #19 

administrator

(Robin Ševčík, Robinsevcik@seznam.cz) no já je teď nalezl zde http://www.superkup.cz/…ax/index.php?… přesto, že se jedná o starší model, myslím si, že to není žádný problém ne?:)

28.03.2009 12:46:47 #20 

administrator

(TomáS, ) myjí asi jenom 155 a od tvrzení, že jde o závodní kousek by mě odrazovalo vázání s ELD 11. Na tom rozhodně teda Vráblík nejezdí :-). Jak říkám, deska dělá hodně a to vázko je průměrný šunt. Jestlib vážíš do 70kg, tak ok. Ale jestli vázíš víc, tak je to pro mě s otazníkem. Než tohle, osobně bych vzal slalomku od Lusti s pořádným Markerem Piston Control xyz. Ještě by tě to vyšlo o něco levněji. T.

28.03.2009 12:48:02 #21 

administrator

(HonzA, ) Žádný problém, ale mají jen 155cm. Ale jestli ti délka vyhovuje, je to v pohodě.

28.03.2009 12:57:57 #22 

administrator

(Robin Ševčík, Robinsevcik@seznam.cz) Jo dobrý tohle jsem potřeboval slyšet, délka sedí a naštěstí vážím pouhopouhých 65kg, takže se o to vázání nemusím zas tolik bát, jinak díky tome všiml jsem si toho také a celkem mě to odradilo a nebyl jsem si jistý jeslti se jedná o tu udajnou top elanku, tak myslím, že mám jasno. Jinak k těm sportenum a lustim (nevím jak se správně píší), nemůžu říct a ani posoudit nikdo v mém okolí na nich nejezdí, tak nedokážu posoudit jejich kvalitu a musel bych si je pujčit a jelikož mám pouhých 16let a nevydělám teda aspoň zatím, nemám takové možnosti, ikdyž bych velmi rád.

28.03.2009 13:18:51 #23 

administrator

(TomáS, ) kdyby mi tolik znovu bylo, hned to měním. Nicméně nechci pochybovat o tvých lyžařských schopnostech, ale zbytečně hodně tvrdé!!!!!!! lyže by tě mohly spíše trápit. Přeci jenom budeš ještě sílit a nikterak těžký nejsi. Fakt HODNĚ BACHA na hodně tvrdou lyži. V tomhle případě bych šel klidně do Lusti, což je trochu měkčí slalomka, ale i tak dost tvrdá pro normálního sportovního lyžaře. Podívej se na www.lusti.cz. Je dobrý sendvič se širokýmy hranami, takže ti lyže dlouho vydrží. Navíc ušetříš, stojí 7.500 + nějaký Marker v tvém případě (bez nějaké zvláštní desky, není důvod lyži ztužovat) pořídíš klidně do 2.500. Třeba v Happy Sportu na kulaťáku. Bude tě to stát do 10.000 a navíc to bude možná ještě tak na hraně tvých schopností. V každým případě přes léto, hodně posiluj :-))))) Fakt si nekupuj nějakou zbytečně tvrdou lyži. Tos měl říct hned na začátku, že ti je 16 a že vážíš 65kg!!!!! Nebo jsme se tě měli zeptat. T

28.03.2009 16:47:54 #24 

administrator

(Robin Ševčík, Robinsevcik@seznam.cz) No tak mám přes 65 kg a jezdil jsem závodně, takže mé schopnosti jsou oprávněné, chci opravdu to nejtvrdší jezdím na fischerkách wc sc a chci něco pořádnějšího, takže jsem zvědavý, nejraději bych si koupil racestockovou lyži, ale na tu si ještě počkám nechce se mi teď totiž shánět, no každopádně díky za rady. :)

28.03.2009 17:49:35 #25 

administrator

(PetrAT, ) JJ, je to starší model WC. Proč to bandlovali s Tyrolkou 11 FF netuším. Viděl bych to na práci prodejce, protože jinak ta ski bývala k vidění bez vázka. Cena si myslím už mohla být nižší

28.03.2009 22:40:48 #26 

administrator

(Jetson, ) Já mohu pouze subjektivně posoudit SLX s WF (vlnkama) a letošní Fischer WC SC. Fischer je tvrdší. SLX mne překvapila, čekal jsem tvrdší (ovšem to nemusí platit o starších modelech) a protože tvrdosti jsem si užil s magnéziovejma Blizzardama, sáhl jsem právě po SLX. Při mé váze over 100 je to pro mne odpočinková lyže, která ale slušně podrží. Fischerkám jsem musel dávat o dost víc energie a jak píšu na to mám už Blizzardy. Tu tvrdší lyži ocením stejně, jen když chci honit oblouky od lesa k lesu v maximální rychlosti. To ale po pár hodinách už odmítají stehna. Prostě SLX WF je fajn pohodová lyže, která může mít pro Tebe negativní vlastnost v tom, že nijak extra nevykopává z oblouku. Přesně to, co s mojí minimální fyzičkou a maximální váhou, je pro mne plus. A ještě k té tvrdosti. Shodli jsme se s kámoškou, že tvrdost SLX WF přibližně odpovídá jejím Fischerkám Race SC Pro.

28.03.2009 22:59:02 #27 

administrator

(Robin Ševčík, Robinsevcik@seznam.cz) Moc fajn názor a díky za přiblížení vlastností vlnek.

29.03.2009 00:01:55 #28 

administrator

(Drack, ) Ďakujem za zaujímavé info. Chcem si kúpiť nové lyže a momentálne sa rozhodujem medzi Elan SLX WF a Fischer RX 8 Fire RF. Mám 104 kg 184 cm. Ešte nie som celkom rozhodnutý, ale asi vezmem Elánky 170 cm. Neviem či to nie je veľa. Akú majú dĺžku Tvoje lyže? V obchode ma upozorňovali že SLX je vraj dosť tvrdá nech idem radšej do RX 8. Skúsim si ich požičať ak to bude niekde možné a presvedčiť sa o ich tvrdosti. Má niekto skúsenosti so spomenutými Fisherami FX8???

29.03.2009 13:38:16 #29 

administrator

(Robin Ševčík, Robinsevcik@seznam.cz) No já měřím zhruba 178cm a beru 155ky, je to dost málo, a protože jezdím vyloženě krátký oblouk a jiné délce ani neuvažuju, ta délka 170cm ti vyloženě umožní větší univerzálnost lyže a nemyslím si, že je to špatný kup to rozhodně ne a já osobně bych dal přednost elánce.

29.03.2009 13:40:17 #30 

administrator

(Robin Ševčík, Robinsevcik@seznam.cz) No a ještě si můžeš každopádně koupit měkčí a levnější verzi elanky, mrkni třeba na stránky lyze-slevy.cz, kde se dají pořídit a za velmi solidní cenu.

Nalezené položky: 31 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

včera 22:26:57 od BigBang

Crans-Montana: [Středisko]

včera 22:02:17 od mirjur

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:33:57 od Mefko1

Ester Ledecká

včera 18:44:23 od m3

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

včera 00:38:48 od MMartin

vosky Skivo

02.12.2016 20:26:55 od Marek Bednář

Alpine Ski World Cup 16/17

02.12.2016 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

02.12.2016 16:18:08 od Martin_B