Boty jsou základ... - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Boty jsou základ...

14.04.2009 20:56:51 #1 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Nějak nám to tu na sklonku sezóny vadne. Užíváte ještě jarního ježdění? Zrovna zítra se chystám do Špindlu, tak pak podám reference. Jinak k věci, poznamenán VL2 vážně přemýšlím o nových lyžácích (že by se chystal další zážitek sezóny?). Posezóní slevy by byly, tak už jen vybrat to pravé. Jelikož se v této problematice vůbec neorientuju, prosím Vás, zkušenější o radu co vybrat. Chci prostě tvrdý boty, jen se bojím nutnosti případných úprav. Doporučili byste vyšší sportovní modely, nebo jít opravdu do plugů s tím, že se bez individuální úpravy prostě neobejdu? Jinak bych ocenil nějaké tipy a rady na co si dát při výběru bacha. Pokud tu už někde něco podobného je, omlouvám se, ale už je to tu opravdu hodně nepřehledné a obsáhlé, těžko se vyznat. Už aby se realizovala nová koncepce fóra. Díky za odpověď.

16.04.2009 00:24:06 #2 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Jak jsem slíbil, podávám info. Dneska Svaťák po ránu krásně tvrdo všude, málo lidí, takže horní partie vydržely v perfektním stavu cca do 10:30, kdy jsem končil. Rozloučení se Sv. Petrem už asi proběhlo, ale chystám se ještě na Mísečky. Nebyl jste někdo v posledních dnech na Mísečkách, jak to tam vypadá? Co se týče bot, beru zpět, trochu jsem se začetl do obsáhlé diskuze a je toho tu víc než dost. :-) Jen si najít čas, někam se vydat a zkoušet a zkoušet. Hned po botách půjdou na pořad dne i lyže, potřebuju něco delšího… Je to hrozný, jak člověk časem zjišťuje, že to co nedávno pořídil přece jenom nebude to pravý, ale to je život. :-)

16.04.2009 13:25:40 #3 

administrator

(PetrN, ) Stav Míseček by mne taky zajímal, když to vyjde tak se v neděli pojedu, jak říkáš, „rozloučit“. Jenom co si lze představit pod pojmem něco delšího?

16.04.2009 14:17:28 #4 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Podle kamer na Holidayinfo to vypadá luxusně, jen to počasí aby přálo. Něčím delším mám na mysli výměnu mých racecarvů 173cm za nějakou komerční „skoroobřačku“ až babskou obřačku kolem 180 – 185cm. O víkendu jsem v rámci Rossignol Demo Tour pojezdil na tom nejdelším co měli (180cm) a opravdu to točí krásně ač jsem se délky původně zbytečně obával. Ale to je zatím ve hvězdách, priorita jsou teď boty. Dneska jsem pošmejdil po různých sportech, ale všude už se in-linuje, jezdí na kole, ba i plave. Nenarazil jsem na nic zajímavého, bohužel. Pokud byste kdokoli narazil na nějaké zajímavé výprodeje lyžáků, budu rád když mě na ně (třeba na mail abysme to tu neplnili reklamou) upozornili. Předem díky.

16.04.2009 15:26:58 #5 

administrator

(HonzA, ) Vejdeš se do 26? To bych jeden tip měl.

16.04.2009 16:07:17 #6 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Maximálně 27 bych snad ještě dal, teď mám obrovský 28–28,5, holt jsem před 5ti lety nevybral nejlíp. :-)

16.04.2009 16:20:49 #7 

administrator

(HonzA, ) Škoda, vím o Head RD SH3 v 26 za velice dobrou cenu, jsou podobné jako má Krab – viděl jsi na VL2. Jestli se nepletu, Krab má RS a RD je o něco měkčí. Zkus si někde jinou 27 a 26 a možná budeš překvapený, do čeho všeho se vejdeš ;-). Taky jsem kdysi jezdil v „odborníkem“ vybrané 28.5 (nebo 29) a teď mám 27 a v 26 bez úprav pár jízd s pokrčenými prsty vydržím. Normální botu mívám 43–44. Když budeš někdy mít cestu přes Plzeň, ozvi se.

16.04.2009 16:35:16 #8 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Normální botu mám taky 43–44, „odborníkem“ vybrané 28,5. O loňského roku mi ty boty příjdou čím dál větší, přesky na max, no hrůza. :-( Při – 10 °C to jde, ale teď na jaře je to opravdu dáreček. Někde zkusím těch 27 a pokud bych tam vlezl, tak hned jak pojedu kolem Plzně, volám a rvu se do 26. ;-) Díky Ti za info.

16.04.2009 17:01:40 #9 

administrator

(vašek, ) tak to se hlásím do party. Noha 44, původně bota snad 29, nové boty 27.0 a seděj jako víno…

16.04.2009 21:28:51 #10 

administrator

(ivan, ) Dnes (čtvrtek) naprosto vynikající, krásně upravený kopec, beton do cca 8:45, skvělé do 9:30, ale ještě v 10:30 se dalo cvičit. Lyžařů odhadem tak 10, nanejvýš 15. Včera podobně tvrdé, ale podstatně hůř upravené se „schody“. Sněhu zatím dost, nahoře na cestě to navíc vypadá na slušnou zásobu na případné zahrnování. Deprimující teploměrové hodnoty (i brzy ráno vysoce nad nulou) nic neznamenaly, jasno, nízká vlhkost a místní fluidum (čti nejspíše jako mikroklima) fungují. Do neděle se jezdí za 150,–/dopoledne, od pondělka za 150,–/celý den. Ale ten je zbytečný, systémem nahoru-dolů se za 2–3 hodiny dá ujezdit k smrti. Svaťák už tak trochu mele z posledního, stará Hromovka dole odešla, na nové se už pracně zahrnují fleky, jinde podobně. K tomu kamínky, takže tam už nepatří dobré lyže. (Docela slušně (kromě vršku) zatím dnes odpoledne na pohled odspodu z cesty vypadal Stoh.) Kdežto Mísečky zatím bez těchto problémů. I obě medvědínské sjezdovky jsou sjízdné, i když místně trochu zúžené. Ale nejel jsem je, jen lanovkou nahoru a dolů. Lanovka ale nedělí končí, takže z celého Skiareálu zbydou oba návazné vleky na Mísečkách. Jako obvykle :-)))

16.04.2009 21:51:09 #11 

administrator

(marťas, ) Ahoj. Tak zdravím účastníky Rokytnického V.L.2, jasně že jsme se tam viděli, akorát nevím kam vás dva zařadit co se týče nicku. Jinak podle mě boty Head RD jsou závodní plugy zatímco RS je jejich civilnější verze…Těch inzerátů na boty Head RD SH 3 jsem už pár viděl, možná to souvisí s těmi výprodeji v Hypernovách. Osobně jsem je tam viděl na dvou různých místech v Pha i Pa, taky jsem si je tam zkoušel jak sedí na noze. Tahle bota je teda hodně tvrdá a trochu bych váhal s tím doporučit jí někomu na celodenní ježdění. U těch závodních bot totiž hrozí že to co ti sedne v pokojové teplotě se může na kopci v –15 stupních změnit v tvrdý neforemný svěrák. Samozřejmě že i závodní plug bota, když pominu ten nižší tepelný komfort za mrazu se na celodenní ježdění upravit dá, je tu ovšem otázka jestli potom nebude volnější při jarních teplotních režimech. Úprava skeletu dá někdy dost práce, než vše správně sedne, vím o čem mluvím, sám teď budu muset poupravit svoje Atomicy Racetech (používám k jaru nebo přes léto na ježdění na trávě). Jinak loňské a předloňské modely sportovních bot s flexí kolem 120 se dají sehnat za dobré peníze taky, chce to jenom hledat a zkoušet. Ideální by byl trošku měkčí skelet, botička s flexí kolem 120 – 130 a rozebíratelný komín skeletu. Tady je škoda že většina sportovních komerčních modelů mají skelety nýtované v celku.Velikost botičky může být klidně tak o půl čísla menší a tak bych taky doporučil poměřit chodidlo v prázdným skeletu. Já bych zkusil pokud se ještě teď na jaře dá prolézt prodejny s lyžařským vybavením a třeba i tu již zmiňovanou Hypernovu, opatrnější bych byl u inzerátů na závodní plugy. Do závodních plug bot bych šel jenom v případě že mám kontakt na někoho prověřeného kdo mi tu botu upraví či když jsem přesvědčen že tuto úpravu zvládnu udělat sám a svými prostředky. Přitom ani zavedený zahraniční úpravce bot není zárukou toho že se vše povede.Jeden náš spoluúčastník našeho lednového V.L. 1 by o tom mohl vyprávět svoje .A tu cenu tuším někde kolem 500 éček za celkem jednoduchou a navíc zpackanou práci ani nemá cenu komentovat.Takže popřemýšlej co se ti ještě vyplatí. Jinak samozřejmě přeji dobrý závěr sezony.Ve Špindlu případně na Mísečkách pokud bude někdy ráno ještě mrazík chystám ještě pojezdit taky.

16.04.2009 22:25:29 #12 

administrator

(marťas, ) Ahoj, taky jsem dneska ráno přemýšlel jestli vyrazit do Špindlu, nakonec mě to ranní teplo odradilo, mám to přeci jen kus cesty.Tak snad dopadne neděle nebo začátek příštího týdne, já myslím že ty ranní mrazíky ještě přijdou.Loni Mísečky končily 5.5.

17.04.2009 09:06:48 #13 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Tak to jsem to ještě ve středu (15.) se Svaťákem vybral dobře, když na Mísečkách byly zrovna „schody“. S těma mrazíkama, jak říká Ivan, nemusí mrznout, stačí nízká vlhkost, jasno, těsně nad nulou a beton se koná. Spíš se obávám nadcházejících deštů, které by mohly přijít během dneška a soboty. V neděli bych rád vyrazil na poslední komplet Medvědín + Mísečky, ale nevím co s tím ten déšť může napáchat a jak to může v neděli vypadat.

17.04.2009 09:31:08 #14 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Ahoj, taky nevím kam si Tě zařadit, ale určitě jsme se tam aspoň chvíli viděli. Jinak díky za příspěvek. Na „celodenní“ ježdění se dostanu většinou jen 2 krát za sezónu v alpách, i tam však převážně jen dopoledne. Pokud se nechci jen vozit, což nechci až na vyjímky prakticky nikdy, tak 3 hodiny maximálně stylem nahoru dolu. Pak už to zavání přetažením a průserem. Tudíž bačkory opravdu nepotřebuju (ty už mám :-) ). Potřebuju si najít tu svou subjektivní optimální tuhost boty a hlavně vychytat velikost. Do plugů nepůjdu, ty pro mě nemají význam. Přemýšlím hlavně nad tím, jakou flexi ještě jo a co už bude zbytečně moc (vzhledem k alespoň troše relativního pohodlí). Potom by mě taky jako laika zajímalo, kde ještě nejsou úpravy nutné, ač se jedná už o kvalitní a tuhou botu?

17.04.2009 12:05:00 #15 

administrator

(HonzA, ) úpravy nejsou třeba když bota dobře sedí a vyhovuje ;-). Když vynecháš plugy, tak pokud máš odpovídající tvar nohy a vybereš si botu dobře, jsou i tuhé boty připravené k použití.
Některé věci se dají řešit stélkou, které odpovídá tvojí noze a nahradí unifikovanou z výroby. Já třeba mám poměrně výraznou klenbu. Dokud jsem nepoužil klínek pod nárt, byla mi bota malá (na délku) a věčně mně bolely chodidla. Podepření klenby ulevilo noze a „zkrátilo“ jí na délku. Takže teď mám ještě před prsty trochu místa.
Potom máš případy, kdy něco trošku vadí, ale dá se s tím celkem v pohodě jezdit – a prostě to buď upravíš a nebo ne. Další případ je ten, že chceš změnit vlastnosti boty – typicky třeba tuhost. No a nakonec to, že v botě nevydržíš a nebo že máš špatný postoj a potřebuje to korekci. Na to můžeš přijít až na sněhu potom, co se třeba botička nevyšlápne tolik co jsi čekal, nebo se právě po vyšlápnutí objeví nějaký místo, který tlačí apod.

17.04.2009 12:11:47 #16 

administrator

(marťas, ) Pokud chceš botu na sportovní jízdu tak bych se nebál bot s flexí kolem 120. Ty by měly sednout bez úprav.Pokud nemáš výrůstky na patách nebo plochou širokou nohu tak by to mělo sednout. Jinak se dá říct že prakticky všechny i ty nejvyšší modely komerční nabídky by se měly relativně dobře a bez větších úprav přizpůsobit.To pohodlí v botě to je samozřejmě hodně subjektivní pojem, tam se to vnímání může dost lišit.

17.04.2009 13:10:46 #17 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Bohužel jsem právě ten plochodrážník s poměrně širokou nohou, k tomu ostruhy na patách. Lepší už to být nemůže. :-) Každopádně tady asi bude každá rada drahá, budu muset hodně zkoušet. Těch 120 by podle více ohlasů mohlo pro mě být ideálních. K vlastnímu zkoušení, zkoušíte v ponožkách co v nich jezdíte, nebo v tenčích, s tím že se přeci jen ta botička vytáhne? A ještě jedna věc, pojem „co nejtěsněji sednout“ znamená cítit palcem špičku botičky při nezapnutých lyžácích? A vůbec, kde by to rozhodně nemělo nepříjemně tlačit (co nepovolí)? Krab se mi zmínil o nártové části. Díky

17.04.2009 14:32:08 #18 

administrator

(HonzA, ) Tak stručně, jen to nejdůležitější z mého pohledu:
<ul><li>zkoušet jen v tenkých ponožkách, pokud máš vhodnou stélku pro svojí nohu tak ji vezmi s sebou a zkoušej to s ní</li><li>jako první vyndat botičku ze skeletu a zkusit si samotný skelet. Nohu posunout dopředu tak, aby se prsty lehce dotýkaly skeletu. Za patu by měl jít strčit prst. U boty jen na sportovní ježdění bych to viděl tak na 1.5 cm</li><li>ve skeletu vyzkoušet pocitově kde je noha volnější a kde naopak může být krize</li><li>pokud máš vyšší nárt, tak vyndat vložku pod botičkou a podívat se jak snadno/těžko by šla zbrousit</li><li>­dát nohu do samotné botičky – tohle je spíš pro pocit, ve skutečnosti se vytáhne a vyšlápne</li><li>v­razit botičku do skeletu a zkusit se do boty dostat. Asi to nepůjde nijak snadno.</li></ul>K­ritická místa<ul><li>Nárt – když je až moc těsný, je to problém. Buď jde upravit bootboard (vložka pod botičkou) a nebo jazyk, případně může pomoci přetvarování teplem na noze. Celkově jde ale o náročnější úpravy.</li><li>kot­ník – pata musí držet, nesmí tlačit a musí se ti do ní vejít ostruha – tu bys asi měl potom vyfrézovat, většina bot má v té oblasti dost materiálu.</li><li>„6­tý prst“ – oblast okolo malíčku, dá se nechat vytáhnout. Dělá se to běžně.</li>

17.04.2009 15:33:43 #19 

administrator

(TomáS, ) S tím výběrem můžeš trochu přitvrdit. Lepší malý než velký. Jak jsem ti říkal na VL. Mimochodem v tom teplu, co jsme jezdili v Rokytnici mi moje boty připadaly až velké. Velikost 28,5 standardně 30. Ve skeletu bez botičky bych řekl, že za patu dám prst tak hodně natěsno. Na začátku jsem v botech doma nevydržel ani 5 min. Prvních pár lyžování bylo super, ale při těch +18 stupních to nebylo ono. Hýbala se mi pata a pak fakt bolela. Doufám, že to bylo jenom teplem. Můžu ti pomoct s tím ebayjem a koupit třeba ty Lange, co mám já. Když budeš mít někoho v USA kam je pošlem a kdo je doveze vyjdou tě do 3 tis. Jinak vám závidím to lyžování. Mě už začala plachtařská sezóna. Takový začátek dlouho nepamatuju. Z lyžování hned léto!!!!! Jinak asi v pátek jsem doletěl do Kerkonoš a málem jsem musel zamáčknout slzu, začal jsem před Rokytnicí, zamával Mísečkám, koukul do Petra, přeletěl Žalí a před Černou horou jsem se musel otočit domů, protože v Kolínský rovině sláblo počasí. Jen tak tak jsem se tam asi ze 150m zvednul. Másine klidně zavolej. Kdybys měl někoho v USA, tak je to super cena. T. PS: tady důkaz z letu:-) http://www.cpska.cz/…c/index3.php?…

17.04.2009 15:57:25 #20 

administrator

(vlasta, ) Ja sem doted lyzoval v botech 27/27,5.....kdyz si premerim nohu tak me to vychazi na tech 27 a nekde sem cetl ze je dobry k te premerene delce nohy pricist zhruba velikost jednoho cisla…je pravda ze po delsim lyzovani kdy se me noha „natlacila“ dopredu tak sem trochu citil palec jak se opira o spici boty…Jaky mate nazory na skutecnou velikost boty? Pristi sezonu budu mit boty 28/28.5 tak doufam ze nebudou moc volny…

17.04.2009 17:34:48 #21 

administrator

(Krab, ) Jestli máš 27, tak je dost modelů k výběru, abys našel ten padnoucí 27, popř. s mírnou úpravou. Dost možná bys vešel i do některých 26,5, pokud jezdíš sportovně, nebojíš se mírných úprav a nemáš nějaké výrůstky. Jestli ty boty máš na apréski, tak potom máš na příští sezónu o pohodu postaráno. Pokud je uvedeno 28–28,5, tak se ještě o něco vyšlápnou, i případná zdechlá myš z léta se lehce ztratí.

17.04.2009 17:41:00 #22 

administrator

(Krab, ) se zdá každá bota měkká. Tu otlučenou patu jsem doma pořešil přetvarováním vložky (ubrousil jsem pod špičkou, znovu nahřál…) a ejhle ono to sedí. Předtím se mi zdála vložka příliš vysoká celá, teď je to přesné. Vyzkoušej si to za málo peněz zakoupením nějaké ortopedické polovložky, kterou přilepíš oboustrannou páskou cvičně na stávající. Mělo by to zabrat. Takhle jsem za 140 Kč přišel na to, co potřebuji a na základě toho pak hledal správnou vložku pořádnou.

17.04.2009 18:22:13 #23 

administrator

(HonzA, ) Souhlas s Krabem, budou velký. Ke změřené velikosti nohy nic nepřičítat. Zkusit nohu jen do skeletu bez botičky, je to dobrý indokátor toho, jak bude bota sedět až se botička vyšlápne a povolí. A jestli se ti při lyžování posouvá chodidlo směrem dopředu, můžeš si být téměř jistý že na tom špatně stojíš ;-). Leda že bys jezdil hodně v hlubokým a musel stát výrazně vzadu.

17.04.2009 21:38:03 #24 

administrator

(ivan, ) Proto píšu o těch „deprimujících teploměrových hodnotách“. Kdybych tam nebyl, taky bych jen podle předpovědi a teploměru lyžovat nevyrazil. A i když zkušenost s tím, že sníh dokáže pěkně ztvrdnout i při plusových teplotách, ze Špindlu už mám, tohle mě přece příjemně překvapilo.
Kvůli těm třem hodinkám to lyžování určitě stálo za to. Podle Velkého Bratra jsem mezi cca 7:30 a 10:30 jel 23×, většinou 8–9 minut/jízda, převýšení cca 4,5 km, při efektivní délce Machytky nějakých 800 – 900 metrů je to skoro 20 km poctivé jízdy a při 30 – 40 obloucích/jízda (střílím od boku, nepočítal jsem) by to bylo nějakých 700 – 900 zatáček. (A 900 zatáček za současný tarif 150 korun = 6 krásných oblouků za kačku = úžasná cena, co máte dneska za korunu?). Jinak řečeno, jeden plnohodnotný trénink včetně jízd na techniku s holemi za tělem či zaměřených na nějaký konkrétní prvek. Jak jsem už psal, jedno z vůbec nejlepších lyžování této sezony ve Špindlu (po 75 registrovaných dnech si to podle svých měřítek troufám takto formulovat), a to beru jen kopec a sníh, minimum lidí bylo trumfem navíc.
První půlka příštího týdne se jeví opět velmi slibně a tuším, že už neděle bude dobrá. Deště do té doby bych se tam moc nebál, to spíš ve Sv. Petru na dojezdech mohl nadělat paseku. Ve čtvrtek večer byla u lanovky na Hromovce velká louže vody bez zjevné tendence odtékat.

17.04.2009 23:13:07 #25 

administrator

(ivan, ) RD 96 SH3, kód 606000, byla udávaná flexe 140. RS 96 SH3, kód 606020, flexe 130. Ryzí plug byla ta první, taky nebyla v běžném katalogu. Šířky obou 96 mm (připomínám, že ve velikosti 26,5), RD má pár maličkostí navíc, např. všechny přezky šroubované, jiný velkropásek, vzadu dva šrouby. Botička by podle race katalogu měla být stejná. Podle ceníku dovozce 11 790 a 10 590 Kč. Jsou to modely 06/07. Myslím, že nebyly žádný velký úspěch, však také už na 07/08 udělal Head „svého Dobermanna“ jménem Raptor. Možná i proto je lze sehnat v nečekaných výprodejích.
CIT.: „U těch závodních bot totiž hrozí že to co ti sedne v pokojové teplotě se může na kopci v –15 stupních změnit v tvrdý neforemný svěrák. Samozřejmě že i závodní plug bota, když pominu ten nižší tepelný komfort za mrazu se na celodenní ježdění upravit dá, je tu ovšem otázka jestli potom nebude volnější při jarních teplotních režimech.“
U každé boty přece musíš předpokládat používání v zimě, ne v pokojové teplotě. Podle té se přece řídit nelze.
Plug rozhodně není „neforemný“, nýbrž díky těsnějšímu obemknutí nohy (tenčí botička) naopak štíhlejší. Stačí podívat se na libovolný versus třeba komerční „závodní“ Tecnicy Diablo: ty jsou podle mých měřítek „neforemné“.
Plug lze vybrat a udělat na supertěsno, ale i „lidsky“ tak, že v něm lze vydržet. Když firemní servisáci a testéři zkoušejí a zajíždějí lyže, jsou na rozdíl od svých závodníků na sněhu celé dny. Ve čtvrtek jsem boty obul v sedm ráno a zul ve dvě odpoledne. Na ledovci v nich bývám od rána, přes pauzu dopoledne je nezouvám, a pak ještě odpoledne třeba až do tří. V sezoně byly dny, kdy jsem v nich od 8 do 10 lyžoval a pak další dvě hodiny obsluhoval klienty, než jsem našel chvilku se přezout. To všechno v mrazech i pod –10. Nebylo to ideální, ale šlo to.
Teď v těch teplech je bota znatelně měkčí, ale protože sedí těsně, je i v takových podmínkách lepší než volnější komerční, z níž by v létě na ledovci šlo skoro vypadnout.
Podle mě je jedinou nevýhodou plugu nemožnost používat je rovnou, a tedy nutnost úpravy. Jinak dobře zvolená bota (velikost i tvrdost) chybu nemá a pro náročného sjezdovkového lyžaře bude vždycky lepší („lepší“ ve smyslu dokonalejší, fukčnější) než nutně kompromisní model komerční.
Závěr z toho a rozhodnutí si ale každý musí udělat sám za a pro sebe. Z plugu už ale pro jízdu na sjezdovce cesta zpátky nevede  A protože pořádnej chlap má umřít v botách, já jedině v plugu. Btw, letos jsem mohl mít zadarmo Atomic RT CS 140, ale odmítl jsem, protože to není plug a jsou na mě moc široké, a radši se sto dnů třesu, jestli ty moje přeplátovaný prasklý Lange ještě přežijou další den. Ale RT TI jsou objednané a Svatý Johann (Leitner) bude moct zase zazářit. Tolik tedy mé dva centy…

17.04.2009 23:21:29 #26 

administrator

(ivan, ) No ty Krkonoše ze vzduchu, to musela bejt nádhera! A podle trasy letu jsi mi navíc skoro mohl i plivnout na dvorek (Městec Králové)… Chci teď ještě, dokud je nahoře sníh, zkusit dostat se na Kozákov na rozhlednu, odtamtud pohled na Krkonoše taky stojí za to :-)))

18.04.2009 10:38:13 #27 

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) za spoustu užitečných podnětů k problematice lyžařských bot. Zdá se, že vybrat to pravé zas taková sranda nebude. :-) Teď už mi v hlavě vrtá jedna, patrně nejdůležitější věc – kde to všechno vyzkoušet? V týdnu jsem se trochu porozhlídnul v Hradci Králové, ale řeknu vám bída s nouzí, nikde nic pořádného. Dneska odpoledne se možná dostanu do Prahy, tak doufám, že aspoň tam na něco narazím a konečně do něčeho vlezu. Jinak TomaSi díky za nabídku, vím o té možnosti a jakmile bych se rozhodnul právě pro ty Lange, či něco jiného co se tam dá splašit za pár šupů, tak bych se případně ozval a trochu to s Tebou probral. Taky závidím ten pohled z výšky na zasněžené vrcholky, tak ať to lítá jedna báseň.

18.04.2009 15:35:17 #28 

administrator

(TomáS, ) na Kozákově vzít padák a jít letět. Za dob kdy jsem velmi aktivně létal na padáku byl Kozákov nejoblíbenější místo k pro paragliding kam jsem u nás jezdil. Dokonce hezčí než slavná Raná u Loun. No a přes ten tvůj dvorek letíme prakticky vždy, když chceme letět ze Zbaslavic na sever nebo naopak vetšinou večer z kopců domů. Já asi letos lyžování už nedám. Zítra mi začínají závody a do Alp už určitě nepojedu. No tak zase za rok. T

21.04.2009 00:59:32 #29 

administrator

(ivan, ) Tak si to léto ve vzduchu parádně užij a neflusni mi na hlavu. Já zase zkombinuju lyžování a dálkový plavání, zatím dominuje to první, Mísečky jsou ráno beton a minimálně do 10:30 to stojí za to. A ledovce čekají :-)))

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 08:51:22 od Marek Bednář

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek