VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ 3 - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ 3 (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 38 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

15.06.2009 18:56:32 #31 

administrator

(Pavlos, ) rozhodování „jednodušší“ :-(
O víkendu jsem se účastnil (musel) firemního fotbalového turnaje v Erligheimu. Tím pádem jsem se ani debaty neúčastnil…

16.06.2009 22:28:45 #32 

administrator

(Hanzi, sarf@centrum.cz) nezna bratra, natoz kamarady z VL. Misto kresleni carvovych oblouku na Kaunertalu, jsem kreslil projekt pro nemeckeho zakaznika v Berline. Doufam, ze to dobre dopadne a teoreticky by uspech tohoto, mohl vyplnit mezeru v mem lyzarskem vybaveni na dalsi sezonu…nebo dve?? mozna…kazdopadne zavidim.....na zarijovy termin ale kazdopadne vyrazim, doufam ze i s pocetnym osazenstvem nasi rodiny.

23.06.2009 15:29:31 #33 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) pověsit sem info o celoročním plánu Vylepšovacího lyžování. Máme po červnovým Kaunertalským výjezdu – poslední akci sezóny 2008/2009… Neumím tu dělat takový ty věci aby to vypadalo (podrtžená, zvýrazněný, barevný :-)… – a tak to možná bude trošku rozházený :-)… – snad se někdo ozve a já mu to pošlu, aby to řádně vyvěsil… Návrh termínů V.L. 2009 – 2010: 17. 9. 2009 PRAHA trenažér Štěpánská 9 – beseda s reprezentanty ČR a soutěž na trenažéru

25. – 28.9. 2009 KAUNERTAL první (neveřejná) akce V.L. = především pro účastníky prvních dvou běhů
Účel: rozjezdit se a vytvořit první „lektorský tým V.L.“

24. – 28.10. 2009 KAUNERTAL je to první OPEN termín V.L. = zcela otevřený komukoli
Účel: rozjezdit se …

10 – 13. 12. 2009 ROKYTNICE = velmi „ostrý“ – prestižní termín s bohatým doprovodným programem = TESTY
NOVÝCH LYŽÍ , VELKÁ BURZA NA SNĚHU
Účel: rozjezdit se, trénovat brankách, bude-li to už možné

4. – 10.1. 2010 ROKYTNICE = první týden po Silvestrovském je pro lyžování vždycky nejlepší – a navíc se
koncem týdne v Rokytnici konají tři veřejné závody s možnou účastí frekventantů V.L. je tento
termín nejdelší
Pátek 8.1. = 2×SG + Sobota 9.1. = modrá open + 10.1. = OS

16. 1. ŠPINDLERŮV MLÝN = SG Červená open

25.1 – 28.1. DOLNÍ ??? MORAVA!!! = standardní program V.L.

13. 2. HORNÍ MÍSEČKY = SL3 kola

25. – 28. 2. DOLNÍ ??? MORAVA!!! = standardní program V.L.

?? .3. ROKYTNICE = MR Seniorů – OS

12. – 14.3. 2010 PEC POD SNĚŽKOU = WC Masters – SG(?), SL, OS

20.3. PEC POD SNĚŽKOU = 2× OS

1. – 4. 4. ROKYTNICE = standardní program V.L.
  2. – 13. 6. KAUNERTAL přátelskej výjezd V.L. třeba jedním autem (minim 4 lidi)

Ty Kaunertaly nejsou podmínkou – myslím, že můžeme i na jiný ledovce ať je to pestřejší…

23.06.2009 22:35:03 #34 

administrator

(HonzA, ) Doufám žes to myslel nějak takhle…

Je načase pověsit sem info o celoročním plánu Vylepšovacího lyžování. Máme po červnovým Kaunertalským výjezdu – poslední akci sezóny 2008/2009… Neumím tu dělat takový ty věci aby to vypadalo (podrtžená, zvýrazněný, barevný :-)… – a tak to možná bude trošku rozházený :-)… – snad se někdo ozve a já mu to pošlu, aby to řádně vyvěsil… Návrh termínů V.L. 2009 – 2010:<ul><li>­17. 9. 2009 PRAHA trenažér Štěpánská 9 – beseda s reprezentanty ČR a soutěž na trenažéru</li><li>2­5. – 28.9. 2009 KAUNERTAL první (neveřejná) akce V.L. = především pro účastníky prvních dvou běhů Účel: rozjezdit se a vytvořit první „lektorský tým V.L.“ </li><li>24. – 28.10. 2009 KAUNERTAL je to první OPEN termín V.L. = zcela otevřený komukoli Účel: rozjezdit se …</li><li>10 – 13. 12. 2009 ROKYTNICE = velmi „ostrý“ – prestižní termín s bohatým doprovodným programem = TESTY NOVÝCH LYŽÍ , VELKÁ BURZA NA SNĚHU Účel: rozjezdit se, trénovat brankách, bude-li to už možné</li><li>4. – 10.1. 2010 ROKYTNICE = první týden po Silvestrovském je pro lyžování vždycky nejlepší – a navíc se koncem týdne v Rokytnici konají tři veřejné závody s možnou účastí frekventantů V.L. je tento termín nejdelší</li><li>P­átek 8.1. = 2×SG + Sobota 9.1. = modrá open + 10.1. = OS</li><li>16. 1. ŠPINDLERŮV MLÝN = SG Červená open</li><li>25.1 – 28.1. DOLNÍ ??? MORAVA!!! = standardní program V.L. </li><li>13. 2. HORNÍ MÍSEČKY = SL3 kola </li><li>25. – 28. 2. DOLNÍ ??? MORAVA!!! = standardní program V.L. </li><li>?? .3. ROKYTNICE = MR Seniorů – OS </li><li>12. – 14.3. 2010 PEC POD SNĚŽKOU = WC Masters – SG(?), SL, OS </li><li>20.3. PEC POD SNĚŽKOU = 2× OS </li><li>1. – 4. 4. ROKYTNICE = standardní program V.L. </li><li>10. – 13. 6. KAUNERTAL přátelskej výjezd V.L. třeba jedním autem (minim 4 lidi)</li></ul> Ty Kaunertaly nejsou podmínkou – myslím, že můžeme i na jiný ledovce ať je to pestřejší…

23.06.2009 23:50:04 #35 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) HonzO – udělals co já neumím :-)

24.06.2009 11:47:18 #36 

administrator

(ivan, ) Značně ambiciozní.
Chápu to jako určité propojení s akcemi Pro Senior Tour, resp. dalšími Masters. Budiž. V obecné rovině by se tak daly doporučit nejrůznější open závody, jichž je, pokud vím, nejvíc na Moravě.
Říjnový Kaunertal si vybral ten nejhorší možný termín, ospravedlnitelný jen českým svátkem 28. V tu dobu je tam totiž absolutně nejvíc narváno, kromě Čechů to tam zaplaví především Bavoráci s týdenními prázdninami a nejede tam plno nadržených držitelů sezonní Allgäu Gletscher Card. Ale je pravda, že podzimní víkendy na ledovcích prostě jsou plné lidí.
Že je prosinec loterie, víme. Co takhle udělat si volno dva dny těsně před Vánocemi – ideálně všední, např. po + út 21. a 22., nebo alespoň ne + po? Spolu se Štědrým dnem a 25. jsou to nadlouho poslední dny, kdy je na českých svazích k hnutí.
Podle mých zkušeností už leden dávno není ta vedlejší sezona s málo lidmi. Aspoň ve Špindlu vždypřítomní Poláci a do cca 10. Rusové plus naše školy dokážou svahy zaplnit přímo nechutně. Možná je to jinde lepší, nevím, ale v Česku se asi nic moc vymyslet nedá. Viz též dále.
Co to je DOLNÍ???MORAVA!!!? Předpokládám, že SKI centrum Sněžník, a ne Morava Velká nebo Horní… Ale vážně: proč právě tam v termínu, kdy mají jarňáky Pardubice, Svitavy, Ústí n. O. a navíc Ostrava?
Začátek dubna, Velikonoce a Rokytnice = hodně špatná kombinace.
Jaro: vím, že jsou všichni uneseni posledním Kaunertalem, ale to jsme vážně měli hroznou kliku. A jestli za rok zase nějak šikovně nebouchne někde sopka, bude spíš teplo jako v dubnu a květnu, nebo loni a předloni. Takže bych doporučoval dřív, klidně už brzy po 1. máji. To je ještě šance na opravdu plnohodnotné lyžování s dojezdem až k autu (pohodlí, rychlost, zkoušení lyží) a navíc jsou lidé po obvyklém dobrém dubnu u nás ještě v lyžařském rauši. Při případných dobrých podmínkách to navíc nevylučuje ještě červnovou rychlovku jako letos.
Který ledovec: jak víme, má Kaunertal svoje velké výhody, viz počátek tohoto vlákna. Navíc, pokud se naplánují tři akce sem, může být zajímavý celoroční skipas. Letos byl za 334 euro, což se vyplatí už při 3×5 dnech. S ním pak sem lze vyjet soukromě třeba i v únoru, kdy jsou ledovce skoro jedinými místy bez lidí.
Mně osobně letos strašně vadilo, že se všudypřítomnými a mnohdy nevypočitatelně se chovajícími lyžaři okolo se vlastně nejde soustředit na techniku a jezdit si třeba pomalu se zaměřením na určitý prvek. Furt se člověk někomu vyhejbá, případně někomu ujíždí a musí myslet hlavně na ně, ne na to, jak jede. A to se pak „zdokonalování“ provozuje blbě. Lepší je to ve skupině, která si svůj potřebný prostor spíš dokáže najít a uhájit, ale vzpomeňte si, jaké to bylo v lednu v Rokytnici, když to furt někdo valil po slalomáku dolů. A to jsem tam byl jen ve všední dny. A když přidáme leckdy problematickou úpravu nebo blbý sníh, je na zdokonalování prostoru ještě míň.
Letos jsem to nakonec neudělal, ale příští rok opravdu vyrazím uprostřed zimy na ledovec, abych si tam na prázdných svazích „vyčistil“ techniku. Narážím tím i na to, zda by cca tři dny (v lednu – levnější skipasy) někde v dobře zvolených Alpách nebyly cennější než několikerá fackovačka na českých horách. Klidně malé postranní středisko – nejde přece o sjezdovou turistiku po Třech údolích, ale o práci na technice.
Tím nikterak nesleduju vlastní zájmy. Zatím ani nevím, čím a kde se příští zimu – vedle obligátní tvorby pro SNOW, což je ale záležitost hlavně letní a podzimní – budu živit…
Kromě toho budiž vyzdvihnuto, že ocenění zaslouží hlavně HOnzova snaha tyto akce dát dohromady. Tuto zásluhu svými poznámkami a pochybnostmi, jež jsou samozřejmě mnohem méně pracné než konstrukce VL, nechci nijak snižovat.
Btw, nemělo by se založit vlákno VL 4?

24.06.2009 17:08:56 #37 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) prošlo to interní diskusí na konferenci V.L – skoro dva měsíce to tam bylo k disopozici ke změnám. O Tvejch námitkách vesměs vím, ale bylo nutno se trefit ještě mimo celou řadu jasnejch akcí, který musím respektovat, takže z hlediska termínů se nic lepšího vybrat asi nedalo…- kromě toho, že jezděj i lidi s dětma… Skicentrum Sněžník bylo vybráno hlavně na žádost Moraváků aby nemuseli cestovat furt jen oni do Česka… Navíc máme předjednaný přece jenom nějaký podmínky a denní režimy, který nám ve vybranech střediscích umožňěj se pohybovat líp než standardní návštěvníci… Ta termínovka není nehnutelný dogma, ale je to orientace. Vlákno V.L.4 založím, až bude všechno úplně jasný – což předpokládám někdy koncem srpna – a bude se jmenovat „Vylepšovací lyžování 2010“ :-)

24.06.2009 18:26:27 #38 

administrator

(ivan, ) OK, mě to zase tak moc nedrásá. Nakonec jestli zase budu v zimě okolo lyží makat, stejně bych měl minimálně času se těch akcí účastnit. Ale přečetl jsem si to až tady v diskusi a na základě snad dost bohatých zkušeností jsem se pokusil podílet na optimalizaci této „tentative schedule“.
Nevadí mi ani Sněžník, zase až tak daleko to nemám. Ale termín jarňáků v tak malém středisku mě zarazil.
Nezbývá než doufat, že ty slíbené nadstandardní podmínky skutečně vyjdou. Loňský přístup v té Rokytnici mě moc nepřesvědčil, Milan to viděl stejně, ale snad to byly dětské nemoci.
Ještě jsem chtěl uvažovat, jestli by se vstřícnost nedala vyjednat v Liberci (Kuba Čeřovský je tam snad pořád vedoucí provozu) nebo na svazích SNOWHILLU (ale Tomáš se asi do provozních věcí nemontuje), ale to už asi nemá smysl. Akorát dubnové Mísečky hned po Velikonocích bych nepouštěl ze zřetele (termínovku skicrossu jsem kromě WC zatím nenašel).
Btw, když přijedeš v lednu, únoru nebo březnu na Kaunertal s tyčemi, jsi tam s nimi jediný na vyžehleném kopci, kromě března ti do toho ani nikdo nevjíždí. Před 3 lety nám tam ve 4 lidech – hobíci, žádný oddíl – dokonce hned ráno pustili horní Nörderjoch (a to jede na agregát a vlekaře tam vozí skútrem), abysme tam mohli pojezdit v obřáku. Tomu říkám vstřícnost. Ale to jen tak pro zajímavost a pro srovnání.

Nalezené položky: 38 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

Bootfitting

dnes 00:38:48 od MMartin

Výber vhodných lyží pre muža

včera 20:46:24 od fischerbl

vosky Skivo

včera 20:26:55 od Marek Bednář

Klínovec: [Středisko]

včera 20:09:59 od BigBang

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:37:35 od Marek Bednář

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

včera 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

včera 16:18:08 od Martin_B

Krátký nebo dlouhý oblouk

včera 09:32:46 od Vvladimir

Testování Sporten Stupava

01.12.2016 20:43:35 od BoB

Slalomky

01.12.2016 16:54:56 od johnycek