Ski areál Přemyslov patří jednak k nejmodernějším střediskům v Jeseníkách, jednak k nejvšestrannějším – je totiž vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak sportovnější lyžaře. Jeho modrá sjezdovka je navíc nejdelší osvětlenou tratí nejen v Jeseníkách, ale i na celé Moravě.

Modře, červeně i černě dolů

Na svahu, obslouženém 4sedačkovou lanovkou a dvěma vleky, čekají čtyři sjezdovky všech obtížností. Úplní začátečníci se mohou bezpečně učit na samostatné cvičné louce se dvěma vleky, mírně pokročilí zamíří na dlouhou modrou sjezdovku a ti sportovnější pak ocení přímý a široký černo-červený „slalomák“ podél lanovky – zkrátka lyžování opravdu pro celou rodinu. Na modré sjezdovce Esíčko, dlouhé 1 250 m, se přitom lyžuje v pátek a sobotu i večer od 18.30 do 21.00 h.

Příjemná restaurace s krbovými kamny

Přímo na úpatí svahu je parkoviště a k němu přiléhající multifunkční budova s bufetem, restaurací, lyžařskou školou, půjčovnou a ski servisem. V loňské sezóně byl otevřen ještě bufet na modré sjezdovce, který v příjemném prostředí s krbovými kamny nabízí teplé i studené nápoje a pokrmy, wi-fi a toalety s teplou vodou. Restaurace u nástupní stanice lanovky byla letos rozšířena a zútulněna. V příštích letech zde vznikne i penzion.

Nově rozšířená příjezdová silnice

Příjezdová silnice z Loučné nad Desnou byla v loňském roce rozšířena a vybavena novým povrchem. Parkoviště je zdarma.

Ceny skipasů

dospělí 1 den     480 Kč
děti (6–15 let) 1 den     330 Kč
dospělí večerní.     350 Kč
děti (6–15 let) večerní     240 Kč

Děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma.


www.skipremyslov.cz
Aktuální informace o lyžování ve středisku Přemyslov(sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz