Podzim je ideální čas pro turistiku, běh, cyklistiku nebo in-line bruslení. Nemusíte přitom lámat žádné rekordy. Zaměříme se nyní na spodní prádlo, které je v sychravém počasí důležité nepodceňovat. SILVINI přináší pro podzimní/zimní sezonu spodní prádlo LANA, které je vyráběno z jemné merino vlny.

Merino vlna přináší uživateli pohodlí a v neposlední řadě vysoký komfort při nošení.

„Všechny pohybové aktivity budou fyziologicky efektivní jen za předpokladu, že zvolíte vhodné oblečení a před výkonem zahřejete organismus na „provozní teplotu“, vysvětluje ing. Jan Pejsar, odborník ze společnosti SILVINI, která vyrábí vysoce funkční oblečení na základě výzkumů z oblasti fyziologie pohybu. „Je prokázáno, že když na sobě budete mít více vrstev, nebude vaše tělesná teplota kolísat. Jednotlivé součásti by měly být lehké, odvádět vlhkost od těla směrem ven, a měly by „dýchat“. Transport vlhka i přebytečného tepla směrem od pokožky zajišťuje merino vlna,“ vysvětluje odborník, a dodává: „Přesto se stále setkávám s tím, že si lidé pod funkční bundu nebo mikinu oblečou bavlněné triko. Důležité je, aby byly funkční všechny vrstvy.“

Merino vlna kvalitně izoluje a pomáhá udržovat stálou tělesnou teplotu za jakýchkoliv podmínek. Trvá déle, než pocítíte chlad nebo horko ve srovnání s jinými materiály. V zimě hřeje a chrání před prochladnutím, v horkém letním počasí dokáže ochladit a ochránit organismus před přehřátím. Na slunci navíc poskytuje vysokou ochranu proti UV záření. Vlna hřeje, i když je vlhká. Dokáže pojmout vlhkost rovnající se až třetině své váhy, aniž by na dotyk působila mokrá.
Jako většina vln, merino obsahuje lanolin, který má antibakteriální vlastnosti. Merino vlna má přirozenou schopnost vydržet dlouhou dobu bez zápachu. Ten způsobují bakterie, které se množí v klasickém spodním prádle ze syntetiky nebo bavlny. Díky jedinečnému složení vlněného vlákna není vlna vhodná pro život bakterií a virů, omezuje jejich rozklad a množení a tak oblečení nezapáchá ani při dlouhodobém nošení. Vlněný výrobek stačí pouze "přes noc" vyvětrat nebo lehce vymáchat ve vodě a lze jej nosit dále bez vyprání. Proto jsou vlněné výrobky tak oblíbené zejména pro několikadenní a týdenní outdoorové aktivity a cestování.

Pro letní období jsou vhodné výrobky s nižší gramáží, 185 g/m2. Lehké úplety lze efektivně využít i jako první vrstvu v kombinaci s druhou vrstvou s vyšší gramáží při chladnějších večerech nebo v zimě.

www.silvini.com