Malinô Brdo je horská terasa Velké Fatry nad městem Ružomberok, na níž se rozléhá příjemný a prostorný lyžařský areál s dalekým výhledem. Dvoudenní lyžování si tam můžete dopřát pohodlně a výhodně zároveň, pokud se do do Ružomberku vydáte vlakem – skibus vás „na zavolanou“ přiveze ke kabinkové lanovce, jejíž stanice je vzdála pouhý kilometr od města, navíc získáte 20% slevu na skipas. Ubytovat se můžete jak nahoře na Malině Brdu, tak v Hrabovu v moderních apartmánech.

Široká pláň i non-stop sjezd do údolí

Lyžařský areál na Malině Brdu s 12 km tvoří jedna širokánská a přehledná upravovaná pláň se sedačkovou lanovkou, v jejímž sousedství se nachází ještě řídce zalesněný a členitější svah s vlekem, kde si na své přijdou i nenároční freerideři. Až do údolí se můžete svézt po jedné z nejdelších sjezdovek Slovenska – 3,9 km dlouhé s příjemně červeno-modrým sklonem a více než 600m převýšením. Freeskieři i snowboardisté ocení zdejší snowpark s délkou přibližně 250m a mnoha překážkami. Přímo na horské terase se nachází i cvičná louka s dětskými vleky a výukovým parkem. Pro zpestření nechybí ani snowtubingová dráha.

Za dobrých sněhových podmínek mohou do stopy vyrazit i běžkaři, jimž se upravuje 10 km tratí, a to jak v údolí na vlkolíneckých loukách, tak v hřebenových partiích Velké Fatry.

Na Malině Brdu je příjemné i odpočívat – třeba na slunečné terase chaty Dária se samoobslužnou restaurací. Kdo dává přednost aprés-ski, toho přímo pod sjezdovkou uvítá Aprés Ski Bar.