Jedna z nejdelších sjezdovek na Slovensku

Vstupní branou do střediska je městská část Hrabovo, vzdálená z centra města pouhý 1 km. Z Hrabova na Malinô Brdo vás pohodlně vyveze moderní 1 770 m dlouhá 8místná kabinová lanovka, která za hodinu přepraví 1 500 osob. Přímo v centru střediska se nachází 4sedačková lanovka, 2 lyžařské vleky a 4 vleky pro začátečníky a děti. Ve středisku je k dispozici celkem 12 km sjezdových tratí, z nichž nejdelší měří 3 900 m, překonává výškový rozdíl 698 m a je jednou z nejdelších technicky zasněžovaných sjezdovek na Slovensku. Lyžařskému svahu dominuje široká přehledná pláň středně strmého sklonu, kterou ocení jak náruživí carveři, tak méně zdatní lyžaři.

Odvážnějším lyžařům je k dispozici snowpark s délkou přibližně 250 m a překážkami vhodnými jak pro snowboardisty, tak i freestylové lyžaře. Milovníci statistik mohou i nadále využívat evidenci a přehled ujetých kilometrů přes www.skiline.cc.

Novinkou sezóny je dětská lyžařská školka u nástupní stanice kabinové lanovky, kde je o víkendech a prázdninách i večerní osvětlení.
Aktuální informace o lyžování ve středisku Ružomberok – Malinô Brdo (sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz

Opojné posezení na slunci

Ve středisku je přímo na svahu nový Aprés Ski Bar, kde si můžete po lyžování příjemně posedět a vychutnávat nejen okolní panoramata. Pravou horskou atmosférou dýchá chata Daria, která slouží jako samoobslužné stravovací zařízení, a během pěkných dní ocení návštěvníci hlavně její velkou sluneční terasu.

Novinka: na kole po sněhu

Horští cyklisté určitě ocení možnost vyzkoušet si speciálně upravená kola na zimní podmínky – tzv. fat bike. Běžkaři si v případě vhodných sněhových podmínek mohou vychutnat pohyb v přírodě na 10 km upravovaných běžeckých tratí. Zimní sezóna bývá nabitá i mnoha akcemi. Lyžaři se tak mohou těšit ještě na karneval na lyžích, víkendové animační programy pro děti, veřejné lyžařské závody ve sjezdovém lyžování a skialpinismu či různé testovačky lyžařských značek přímo na svahu.

Za půl hodiny v termální vodě

Návštěvníci Malina Brda mohou využívat slevy regionu Liptov prostřednictvím regionální slevové karty, která platí nejen na lyžařských svazích Liptova, ale i v termálních bazénech. Z lyžařského svahu můžete být do půlhodiny v příjemně hřejivé vodě několika blízkých termálních aquaparků. Do aquaparků navíc ze střediska jezdí zdarma skibus. Kromě toho, že Malinô Brdo je druhým největším střediskem na Liptově, je zároveň jedním z cenově nejvýhodnějších.

www.skipark.sk