Trekové modely

Vlajkovým modelem z nové kolekce pro trekking je prémiová pohorka Liberty Ridge navržená pro techničtější terén a delší turistiku. Tato prvotřídní bota vyrobená v Evropě v dámské a pánské variantě je vyrobena z jednoho kusu velmi kvalitní pevné usně se syntetickými výztužnými prvky dodávajícími oporu a pevnost. Vnitřek boty vyložený kůží je opatřen nepromokavou a prodyšnou membránou KEEN.DRY. S použitím patentované přímo vstřikované PU pěny a integrovaného odpružení paty je mezipodešev extrémně odolná vůči stlačení a uchovává si své tlumicí vlastnosti od prvního po milióntý krok v jakémkoli terénu. Klenek vedený v celé délce dodává botě výjimečnou stabilitu a podrážka z pryže dvojí hustoty zajišťuje perfektní trakci.


Od svého uvedení na trh v roce 2014 se nyní také evropské boty Durand Mid WP a Durand Low WP staly oblíbenými společníky na všech výpravách za dobrodružstvím. Pro sezónu podzim/zima 2015/16 rozšířil KEEN sortiment o nové barvy typické právě pro Evropu. Durand poskytuje vynikající odolnost a pohodlí a předvádí výsledek jedinečné konstrukční techniky přímého vstřikování. Model Durand je navržen tak, aby poskytoval nohám oporu, měkký došlap a ochranu při dlouhých pochodech. Využívá vlastností mezipodešve z PU pěny, která si každým krokem zachovává svůj tvar, a integrovaného odpružení paty. Díky tomu poskytuje oporu nohy a současně maximální tlumicí komfort. Podrážka v sobě spojuje dvě rozdílné hustoty pryže – jednu kolem okrajů pro maximální ochranu hran a gripu a druhou ve středu pro vysokou odolnost v místech podléhajících vysokému opotřebení.


Logan Mid WP a Logan Low WP jsou nové lehké výkonné trekovky dostupné v dámském a pánském provedení. Díky nepromokavé a prodyšné membráně KEEN.DRY jsou boty Logan v nepříznivém počasí nezastavitelné. Tento model je vyroben z lehkého syntetického materiálu a síťoviny a vyznačuje se propracovaným systémem vázání tkaniček, který rovnoměrně rozloží jejich tlak a přináší tak optimální komfort. Patní část poskytuje nastavitelnou oporu kotníků a vyjímatelná anatomicky tvarovaná vložka dodává komfort navíc. Pevný TPU klenek poskytuje stabi¬litu a podporu mezipodešve, zatímco podrážka z pryže zajišťuje vysokou trakci. Díky patentované mezipodešvi z PU pěny odolává tato lehká turistická bota stlačení a uchovává si své skvělé tlumicí vlastnosti i po mnoha nachozených kilometrech. Integrované odpružení paty poskytuje komfort při došlapu a maximální absorpci nárazů.Zimní modely

S novým modelem Durand Polar slaví KEEN dvojí premiéru: Tato robustní a vysoce výkonná zimní bota nejen že znamená rozšíření oblíbené kolekce bot Durand, ale je také vrcholem zimního sortimentu této sezóny. Jedná se zároveň o jeden ze tří modelů, které jsou vyráběny v Evropě. Nový evropský výrobní závod umožňuje značce KEEN zaměřit se na ty nejinovativnější a nejkvalitnější produkty v blízkosti jejich trhů tak, jak je tomu již od roku 2010 v případě továrny KEEN v Portlandu v USA.

Durand Polar je model, který poskytuje pohodlí, skvěle padne a je nekompromisní i k těm nejchladnějším podmínkám. S použitím přímo vstřikovaného polyuretanu (PU) patentovaného společností KEEN je mezipodešev extrémně odolná vůči stlačení a uchovává si své tlumicí vlastnosti od prvního do milióntého kroku. TPU klenek zlepšuje s každým krokem stabilitu a integrované odpružení paty poskytuje maximální komfort při došlapu a absorpci nárazů. Materiál podrážky dvojí hustoty poskytuje vynikající trakci při teplotách pod bodem mrazu na sněhu i ledu. Tato zimní bota má 400 gramů izolace KEEN.WARM, vložku s tepelnou izolací a nepromokavou a prodyšnou membránu KEEN.DRY, takže noha zůstává jako v bavlnce i při outdoorových aktivititách v tom nejchladnějším počasí. Dámské boty Durand Polar se vyznačují příjemným kožešinovým límcem dodávajícím v chladných podmínkách komfort a eleganci.


KEEN v této sezóně přepracoval oblíbené zimní modely a vznikly tak novinky Revel III a Hoodoo III. Obě boty jsou vybaveny ještě lepší podrážkou z materiálu dvojí hustoty pro vysokou trakci na zledovatělém a kluzkém povrchu.

Model Revel III byl vylepšen specifickým pánským a dámským střihem. Teplem chrání celou nohu kolem dokola pomocí 200 gramů izolace KEEN.WARM a izolačním systémem podrážky Heat Trapolator. Konstrukce boty Revel sestává ze svršku z nubukové usně a z nepromokavé a prodyšné membrány KEEN.DRY.


Dámský model Hoodoo III je trendy bota se šněrováním a s příjemným kožešinovým límcem. Tento zimní model do výše lýtek je izolován 200 gramy materiálu KEEN.WARM a je opatřen svrškem z kombinace textilu a nubukové usně s podlepenými švy. Podrážka z materiálu dvojí hustoty poskytuje vysokou trakci na ledu a sněhu, vložka s uchovávající teplo uvnitř boty a ochrana prstů typická pro boty KEEN poskytují ještě vyšší komfort a uchovávají nohy v teple a pohodlí při delších outdoorových aktivitách v zimních podmínkách.