Třikrát výkonnější zasněžování

Český lyžař je náročný, vyžaduje kvalitní lanovky a vleky, ale i povrch, po kterém jezdí. Nový systém zasněžování nám umožní snadněji překlenout období, kdy nepadá přírodní sníh, ale jsou podmínky pro výrobu umělého. Díky nové rolbě budeme moci sjezdovky lépe upravit.

„A myslíme samozřejmě i na to, že do našich areálů míří hlavně rodiny s dětmi, které je třeba nejen naučit lyžovat, ale i zabavit,“ říká jednatel SKI Bižu Pavel Bažant. Nový automatický systém zasněžování bude třikrát výkonnější než dosavadní, takže zvládne v začátku sezóny rychleji pokrýt sjezdovky dostatečnou základovou vrstvou sněhu.


SKIPAS ZDARMA

do střediska Tanvaldský Špičák najdete na vytrhávací kartě na konci časopisu SNOW 93!Nové koberce pro děti

Na Špičáku se děti budou nově učit lyžovat na třicetimetrovém pojezdovém koberci. Více než padesát metrů dlouhý koberec na ně bude nově čekat v Dětském světě na Severáku a úplně nový Dětský svět s pojezdovým kobercem se stane součástí areálu v Bedřichově na Malinovce.

Kromě toho děti do šesti let budou na Špičáku lyžovat v doprovodu dospělé osoby na lanovce a kotvě na Špičáku 2 zdarma.

„Pokud se dítě naučí dobře a hlavně bezpečně lyžovat hned od začátku, výrazně se snižuje riziko úrazu, jakmile se dostane na velký svah. Pojezdové koberce jsou proto nezbytnou součástí výuky jak pod vedením rodičů, tak proškolených instruktorů, kteří budou v našich areálech i v sezóně 2015/16 k dispozici,“ doplňuje marketingový manažer Petr Bažant ze SKI Bižu.

On-line prodej skipasů

Nově si budou moci návštěvníci zakoupit skipasy také z tepla domova on-line na www.skijizerky.cz.

Celková letošní investice do modernizace lyžařských areálů Skiarény Jizerky ve výši 35 milionů korun je největší od roku 2004.


www.skijizerky.cz
Aktuální informace o lyžování ve středisku Tanvaldský Špičák (sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz