Nová lanovka na jihu

Lyžařské středisko Jasná Nízké Tatry nezůstane ani tuto zimní sezonu nic dlužné své pověsti TOP střediska a střediskových vylepšeními a významnými investicemi jakou je například nová 15místná lanovka Doppelmayr na jižní straně Chopku. Lyžaři, kteří na Chopok přijíždějí ze směru Banská Bystrica a Brezno budou mít tuto sezónu své oblíbené lyžařské středisko mnohem dostupnější. Komplikované přestupy z lyžařských vleků a ze sedačkové lanovky na kabinkovou jsou již minulostí. Trasa kabinky, která jezdí z poloviny kopce na jeho vrchol, tedy v úseku Kosodrevina-Chopok, je nyní spojena s novou 15místnou lanovku již od nástupního místa Krupová. Úsek této lanovky na nové trase Krupová-Kosodrevina posílí dopravu právě pro návštěvníky parkujících v níže položené a snadněji dostupné lokalitě Krupová. Díky tomu se lyžaři komfortně vyvezou po celé délce trasy až na Chopok dvěma za sebou navazujícími 15místnými lanovkami.


Lepší sněhové podmínky

Sníh na Chopku garantuje systém technického zasněžování, který se rozšíří o 3,4 km na jižní straně a o 0,9 km na severní straně Chopku. Komfortnější lyžovačku na propojených svazích zajistí nové sněžné zábrany, nové bezpečnostní sítě, zda terénní úprava strmějších úseků na sjezdové trati na Jeleňom Grúni. Na čtyřech nástupních místech na severní i jižní straně Chopku budou pro lyžaře instalovány zobrazovače čekacích dob na lanovky. Zlepšení úpravy sjezdovek sněžnými pásovými vozidly / SPV / v lyžařském středisku Jasná Nízké Tatry zajistí technologické inovace v podobě profesionálního softwaru SNOWsat. Systém řízení s měřením hloubky sněhu a jeho vývoje v celém lyžařském středisku je založen na satelitním určování polohy SPV. SNOWsat takovým způsobem zvyšuje účinnost SPV na sjezdovce a také jejich monitorování snižuje spotřebu paliva, ale hlavně šetří sníh na sjezdovkách, protože ho SPV s pomocí inteligentnímu programu, umí efektivně rozhrnout na požadovanou tloušťku.


Širší síť skibusů

Ve spolupráci s OOCR LIPTOV středisko nadále zvyšuje kvalitu a rozsah regionální sítě skibusů a to v zájmu rozšiřování tradice využívání této formy přepravy do střediska. Vzhledem k pozitivní ohlasy na zajištění kyvadlové dopravy během Světového poháru žen v Jasné z března tohoto roku, je středisko připraveno v případě požadavků vyplývajících z dopravní situace zajišťovat do střediska kyvadlovou dopravou. Nový koncept statické a dynamické dopravy přinese aktivní koordinaci automobilové dopravy s propojením na centrální dispečink. Turistický centrální dispečink bude pohotově vyhodnocovat vzniklé situace v celém lyžařském středisku a následně je komunikovat na klienty prostřednictvím střediskového rozhlasu, informačních tabulí a LCD obrazovek až po sociální sítě, web stránky www.jasna.sk.


Vyšší bezpečnost na sjezdovkách

Bezpečný pohyb po sjezdovkách již několik sezón sleduje skipatrola - tzv. bezpečnostní hlídka na lyžích, která je letos v Jasné posílena na 15členný tým. Jejich funkce dodržování provozního řádu a bezpečnosti ve středisku, monitorování stavu sjezdovek a označování problematických míst, či spolupráce s HZS, bude rozšířena io funkci informátorů a organizaci nástupních a výstupních koridorů na určených místech.


Skialpinismus

Skialpinismus se již několik let stává masovou akcí i na lyžařských sjezdovkách, kde právě neakceptování základních bezpečnostních pravidel samotnými skialpinisty, komplikuje pohyb běžné lyžaře po sjezdovkách. Od zimní sezóny 2016/17 přistupuje lyžařské středisko Jasná Nízké Tatry k vyčlenění koridorů pro skialpinisty. Dvě trasy (základní - zelená a těžší - červená trasa) na obou stranách Chopku budou vytyčeny 1,5-2 metry na okraji sjezdovek podle sněhových podmínek. V případě dostatku sněhu budou označeny za hranicí sjezdovek a oddělené od trati denně vymezovacími tyčemi přibližně každých 25 metrů. Pro zvýšení bezpečnosti skialpinisty v souvislosti s provozem střediska a zamezením znehodnocování upravených sjezdovek v noci, budou skialpinisti informováni a upozorněni i prostřednictvím vývěsních tabulí s mapami skialpinistických tras a pokyny pro bezpečný pohyb skialpinisty na nástupních bodech koridorů. Středisko zároveň zveřejňuje mapu skialpinistických koridorů na Chopku podle jednotlivých náročností, kterou spolu s pokyny pro bezpečný skialpinismus najdou příznivci této aktivity na web stránce střediska a na nástupních bodech koridorů.


Lyžování s nejmenšími

Lyžařská škola MAXIland v lokalitě Bílá Pouť připravila pro malé lyžaře moderní lyžařskou pomůcku tubingová kolotoč Sunkid Rotondo. Díky zábavné a hravé pomůcce se děti naučí jak udržet rovnováhu a stabilitu na lyžích, jak zůstat v lyžařské stopě, udržet si její šířku a zároveň jak se připravit na jízdu skutečným vlekem. Koncept celé lyžařské školy prochází letos revolucí v podobě skupinových lekcí s novými jednotnými animacemi a příběhy. Během pěti vyučovacích dnů bude pro nejmenší výuka lyžování obohacena o edukační hry a příběhy a čas lekce se bude prodlužovat. Produkt je určen pro širokou veřejnost za velmi přijatelných podmínek. Cílem lyžařské školy MAXIland ve všech střediscích TMR je zásadně přispět k výchově nové dobře lyžujúcej mládeže.


Nové centrum

Jasná bude mít své Centrum. V loňském roce začala výstavba první fáze realitního projektu Centra Jasná, která již tuto zimu přináší novinku v podobě náměstí při stylové horské restauraci Happy End. Přestavbou Happy Endu se zlepšil komfort přístupu k pokladnám, či možnosti nákupu v novém značkovém sportovním obchodě a také se posílila kapacita restaurace Happy End, kde jsou k dispozici během zimních měsíců dvě patra. Součástí nového polyfunkčního Centra v srdci Jasné je i přebudování administrativní budovy staré pošty na nový 4hvězdičkový boutique Hotel Pošta ****. Rodina TMR hotelů se tak rozroste o specifický ski-in ski-out hotel se silně individualizovaným servisem orientovaným na individuální představy a přání hostů. Komorní hotel s avantgardním a moderním designem vedle nástupní stanice lanovky Grand Jet Bílá Pouť nabízí 24 pokojů a 14 apartmánů. Punc exkluzivity dotvářejí concierge služby. Bližší na www.hotelposta.sk


Skipas a vstupenka do aquaparku v jednom

Novinkou tohoto roku je propojení lyžování i na aqupark, tedy při doplatku za aquapark je možné využívat skipas a AQUAPAL v ten samý den.


www.jasna.sk