Tři lyžařské areály

Tři samostatné lyžařské areály Val di Fiemme jsou od sebe vzdálené čtvrt až půl hodiny autem – Alpe Cermis, Latemar a Alpe Lusia. Dohromady mají přes 100 km sjezdovek, z toho většinu červených dálničního typu, doplněné kratšími modrými i poctivými slalomáky.

Nej sjezdovka

Val di Fiemme má jen jednu nej sjezdovku. Sportovní lyžaři budou vrnět blahem na černé sjezdovce Fiamme Oro v Alpe Lusii, která potěší prudkým, ale zároveň velmi přehledným a širokým svahem s nějakou tou kompresí v zatáčce.

Nej vyhlídka

Ve Fiemme jakákoli výše položená sjezdovka vybízí k rozhlížení se kolem dokola. Výhled s občerstvením si můžete dopřát v horské chatě Feudo v Latemaru. Kuchyně je typicky italská – pizza, lasagne, tiramisu a samozřejmě aperol a bombardino. A málokteré bombardino je tak „procítěné“ jako to zdejší!

Nová lanovka z Bellamonte

Novinkou letošní sezóny bude kabinková lanovka Bellamonte 3.0, která místo dřívějších sedaček spojí Bellamonte s Alpe Lusií. Nová lanovka bude mít jednu mezistanici a do kabinky se vejde až 10 osob.

Easy line i pro blondýny!

Velmi povedený snowpark je postaven v areálu Latemar mezi Pampeagem a Obereggenem, kde v hlavní sezóně dominuje velká u-rampa a big air. Najdete tu i několik menších skoků, stejně tak zábradlí a různé bedny. Na easy line, tedy překážkové dráze plné skoků pro úplně začátečníky, jsme i jako freestylem nedotčené blondýnky dokázaly vystřihnout naše první roznožky!

Švestky a západ slunce

Odměnu za celodenní lyžování si můžete vybrat u kulatého baru horské chaty Paion v Alpe Cermis. Ať už si dáte pravou italskou kávu, nebo šnaps La Prugna, tedy švestkový likér, západ slunce si můžete vychutnat na terase zachumláni v hřejivém kožíšku.

www.visitfiemme.it