Kromě nadmořské výšky a rozsahu sjezdovek je předností Klínovce i velmi dobrá dostupnost – jen 120 km od Prahy, 100 km od Plzně a 15 km od Karlových Varů. Na jednom kopci čeká lyžaře vše, co mohou od moderního středoevropského lyžařského areálu očekávat. Přepravní park Klínovce je jedinečný v tom, že prakticky na všechny tratě dosáhnete ze dvou pohodlných 4sedaček krytých oranžovou bublinou. Kromě nich v areálu slouží dvě další sedačkové lanovky, 5 vleků a v dětských parcích pak ještě 3 pojízdné koberce.

Turistická sjezdovka se prodloužila na 1 700 m

Nejdelší sjezdovka vede po jižní straně Klínovce do Jáchymova a s délkou 2 950 metrů a šířkou 50 až 100 metrů patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v České republice. Na Klínovci se postupně realizuje dlouhodobý plán rozšiřování sjezdovek na severní straně hory. V sezóně 2016/17 se rozšíření dočkala spodní část sjezdovky Přemostěná pod mostem, díky čemuž se významně zlepšilo napojení sjezdovky Turistická až k lanovce Suzuki, která se tímto prodloužila z 1 100 na 1 700 m. Zároveň se tak uleví i provozu na oblíbené červené sjezdovce Přemostěné.

Už plně automatický zasněžovací systém

Všechny páteřní sjezdovky jsou zasněžované, přičemž systém výroby technického sněhu nedávno posílilo dalších pět sněhových děl a zasněžovací systém je prakticky plně automatizovaný.

Klínovec i pro freeridery

Za příznivých sněhových podmínek si mohou na Klínovci užít i freerideři, což nebývá v českých podmínkách zvykem – čeká je dvoukilometrová neupravovaná trať s přírodním sněhem.

Přeshraniční lyžování s jedním skipasem

Vícedenní skipasy jsou platné i v sousedním německém lyžařském areálu Fichtelberg. Interskiregion Fichtelberg – Klínovec má celkem 34 km sjezdovek, 1 kabinovou lanovku, 6 sedačkových lanovek a 11 vleků. Spojení mezi areály zajišťuje skibus zdarma.

Skipas levněji a pohodlněji

Návštěvníci Klínovce si mohou pořídit skipas on-line, čímž se vyhnou návštěvě pokladny a zároveň ušetří.

www.klinovec.cz


Nově skiareál podporuje i českého reprezentata v alpském lyžování Ondřeje Berndta.

Trénujete sice především v zahraničí. Přijedeš si ale v rámci přípravy zatrénovat i na Klínovec?

„Doufám, že mi to vyjde. Klínovec má v rámci České republiky jedny z nejstabilnějších sněhových podmínek a sjezdovky, na kterých člověk může dobře pilovat techniku. V minulosti jsem již Klínovec v rámci tréninku párkrát navštívil – trénovali jsme obří slalom na Pařezovce a slalom na sjezdovce U zabitýho. Na Dámské zas začínal s prvními obřákovými oblouky po jednom ze zranění i Ondra Bank. Nově se dá na Klínovci i plnohodnotně jezdit na lyžích na super-G. Jáchymovská je jako stvořená pro tyhle dlouhé oblouky a je krásně členitá. Ne náhodou se na ni také letos pojede Mistrovství ČR žáků v super-G. Má parametry i na mezinárodní závody dospělých.“

Celý rozhovor čtěte na Klinovec.cz!