Ski centrum Říčky v srdci Orlických hor lyžaře láká krásnou přírodou, ale hlavně skvělými lyžařskými podmínkami.

Rozmanité sjezdovky

Říčky těží z výhodné polohy svých sjezdovek, díky které tu bývají po většinu sezóny velmi dobré sněhové podmínky. Velmi vítaná je také rozmanitost sjezdovek, kde si na své přijdou nejenom začínající lyžaři nebo snowboardisté, ale také pokročilí až velmi nároční lyžaři. Nechybí tak modrá, červená ani černá trať. Právě černá Slalomka má homologaci FIS pro mezinárodní závody a jako žáci na ní začínaly budoucí hvězdy světového lyžování jako Ester Ledecká, sourozenci Kosteličovi nebo Petra Vlhová.

Perfektní zázemí pro výuku lyžování

V Říčkách byl vybudován zcela nový prostor, který má ideální příčný i podélný sklon pro bezproblémové začátky jízdy na lyžích nebo prkně. Výhodou je také 100 m dlouhý pohyblivý pás, který pohodlně a bezpečně dopraví začínající lyžaře na vrchol cvičné louky, odkud se postupně spouští dolů. V prostoru Bobíkovy výcvikové louky, jak se zdejší prostor pro výuku nazývá, naleznete také kolotoč sloužící pro lepší zvládnutí rovnováhy. S výukou samozřejmě souvisí také lyžařská škola a zkušení instruktoři. V Říčkách si proto vychovávají silnou skupinu lyžařských instruktorů, kteří berou svoji činnost spíše jako poslání než pouhou práci.

Investice do širších sjezdovek i sněhu

V posledních letech se nejvíce investovalo do zasněžování, ale také do rozšíření sjezdovek nebo pořízení moderního odbavovacího systému. Po letech rozsáhlých investic letos v Říčkách nabírají síly, aby je mohli napnout do rozvoje střediska již v příštím v roce.

Hory a dobré jídlo k sobě patří

Velmi příjemným místem k odpočinku a občerstvení je restaurace Skirest s 200 místy k sezení a velkou slunečnou terasou. Nabídku občerstvení doplňují menší zařízení, každé se svou jedinečnou atmosférou.

Závodní lyžování mají Říčky v krvi

Nejenom že místní oddíl vychovává nové naděje závodního lyžování, ale vlastník areálu Ski klub Ústí nad Orlicí již od roku 1962 pořádá mezinárodní závod žactva ve sjezdovém lyžování Skiinterkriterium. Právě při něm se v Říčkách objevila všechna ta slavná jména světového lyžování. V lednu se bude konat již 58. ročník nejstaršího závodu ve své kategorii na světě.


Skipas zdarma v Říčkách 1+1 ZDARMA

Jeden z dvojice lyžuje v Říčkách 1x v sezóně zdarma!