Jak na to? Předpokladem, že si budete moci skipasy na donovalské sjezdovky zakoupit přímo přes svůj počítač nebo mobilní telefon je, že budete mít doma čipovou kartu. Je jedno, jestli vám zůstala doma z letní návštěvy lanovky, bobové dráhy nebo loňského lyžování na Donovalech, či dokonce v Rakousku nebo v jiném středisku na Slovensku, které využívá systém Skid. Skipas si můžete "nabít" přes internet na každou takovou čipovou kartu, pokud znáte její číselný kód, který je zpravidla vytištěn na zadní straně. Pak se stačí už jen na stránce Skipas.PARKSNOW­.sk zaregistrovat, vyplnit osobní údaje a zmíněné číslo čipové karty a od tohoto momentu můžete začít při nákupu skipasů na Donovaly dokonce i šetřit. Každým nákupem získáváte body, které si při dalším nákupu můžete buď odečíst ve formě slevy, nebo si je sbírat až si jich nasbíráte tolik, že skipas budete mít zcela zdarma. Jedno euro = jeden bod. Hodnota jednoho bodu je 5 centů. Takže např. při koupi 1 ks 7hodinového skipasu za 28 € pro dospělou osobu v hlavní sezóně získáte 28 bodů, které si při koupi lyžařského skipasu v budoucnu můžete uplatnit ve formě slevy v hodnotě 1,40 €. Zbytek pohodlně doplatíte prostřednictvím své platební karty nebo interntbankingu přes zabezpečenou platební bránu na webové stránce střediska.

Jaké skipasy je možné přes internet koupit? Úplně všechny typy skipasů, které středisko nabízí. Od 3hodinového až po celosezónní skipas a to jak pro dospělé, tak i pro děti či juniory. Stejně držitelé karet ISIC, ITIC a EURO26 si budou moci skipasy koupit přímo přes internet, ověření platnosti průkazu je zajištěno propojením s databází vydavatele těchto karet.

Celý proces prodeje skipasů v nadcházející sezóně se ještě zrychlí a zároveň zefektivní tím, že u okénka pokladny již nebude třeba při vícedenních skipasech vyhotovovat fotografii majitele skipasu. Neznamená to, že by skipasy byly napříště přenosné, moderní technologie nových turniketů na lanovkách a dalších vlecích ve středisku se o to postará sama. Kromě toho, že si prvním průchodem přes takovýto turniket zaktivujete na své čipové kartě zakoupený skipas, dokáží tyto turnikety i sledovat, zda skipas využívá jen ten, kdo si ho skutečně v pokladně nebo přes internet zakoupil. Bližší informace ohledně online prodeje skipasů jakož i všeobecné obchodní podmínky lze nalézt na webové stránce https://skipas.parksnow.sk/.

Největší dětský FUN PARK ve střední Evropě

Dětský Funpark na Donovalech se nachází v části Mistríky, v nejvhodnější lokalitě pro výuku lyžování - a to přímo mezi dvěma lyžařskými svahy Nová hoľa a Záhradiště. K 2500 m2 původní plochy FUN PARKu Patty Ski přibylo v prosinci 2011 nových skoro 10 000 m2, čímž se řadí spolu s vybavením do popředí dětských parků, je druhým největším svého druhu v Evropě. Ve FUN PARKU je k dispozici 9 posuvných pásů, pomocí kterých se děti naučí lyžovat mnohem snadněji, bez strachu a hlavně zažijí při tom spoustu zábavy. Ve FUN PARKu nechybí ani karusel - kolotoč poháněný motorem, který je velkým pomocníkem při lyžařské výuce. Děti se učí lyžovat v lyžařské školce již od 3 let a právě pro děti, které začínají jsou posuvné pásy největším pomocníkem. Každý den o 12.00 zveme všechny děti i dospělé na jedinečnou "Show na sněhu" se spoustou her a zábavy a nezapomenutelnou jízdu ve sněžném vláčku. Těší se na vás naši maskoti Dodo, Lulu, Brumík a myšáci PARK SNOW. Rezervace a objednávky přímo na recepci ubytovacího zařízení!

Na Donovalech lyžují děti zdarma až do 8 let!

Téměř ve všech lyžařských střediscích na Slovensku si lyžování užívají děti do 6 let v doprovodu dospělé osoby s platným lyžařským skipasem zdarma. Tuto tradici jsme však na Donovalech zrušily a pro pobytové hosty, zejména rodiny s dětmi, zavedli možnost získat bezplatný skipas pro děti až do dovršení 8 let! Tato nabídka platí při koupi 3- až 7-denních skipasů, kdy za skipas platí pouze jen rodiče, příp. doprovodné osoby. Hranice 6 let pro děti, které nepotřebují skipas a lyžují spolu s rodičem zůstává při koupi krátkodobých skipasů – tj. všech s platností kratší než 3 dny. Rovněž hranice 6 let je uplatňována i při koupi celosezónního skipasu.

S velkým úspěchem se setkalo zavedení nepřetržitého provozu 4-sedačkové lanovky a vleku P2 na Záhradišti - od 8:30 až do 21:00. Denní lyžování tak plynule přechází do večerní provozu. S flexibilní platností např. 7-hodinového skipasu mají lyžaři možnost spojit denní i večerní lyžování, např. pokud začnou lyžovat od 13:45, lyžují na Záhradišti až do 20:45! Samozřejmě je stále možné si zakoupit i skipasy jen na večerní lyžování, jejichž platnost je již od 16:00 - 21:00.

Donovaly i pro běžkaře

Na Donovalech si na své určitě přijdou i vyznavači běžeckého lyžování. K dispozici jsou 2 běžecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donoval až na Šachtičku. Celková délka pravidelně upravovaných běžeckých tras je 18,4 km. Jsou připravovány vždy před víkendem pro bruslařský styl. Novou mapu běžeckých tratí je možné bezplatně získat v místním infocentru nebo si ji stáhnout z webové stránky www.parksnow.sk, sekce "mapy".

Nejlepší snowpark na Donovalech - Riders Park Záhradište

Ve středisku PARK SNOW Donovaly provozujeme nejlepší snowpark na Slovensku (podle výsledků ankety na portálech www.boardlife.sk a www.freeskier.sk). Naším cílem a celé naší "crew" je park co nejdříve na začátku sezóny otevřít a denní údržbou ho udržovat v nejlepším stavu. V posledních dvou sezónách byl RIDERS PARK Donovaly vždy prvním otevřeným parkem na Slovensku. V parku se nacházejí obvykle 3 skoky a 12 překážek, které se během sezóny obměňují, aby bylo ježdění v něm stále výzvou. Každou sezónu přibývají do parku nové překážky, v předminulé sezoně i chillout ZÓNA s hudbou.

I v této lyžařské sezóně 2017/2018 bude Riders Park Záhradište střediskem přípravy slovenské reprezentace ve snowboardingu a akrobatickém lyžování.

Všechny informace o snowparku jsou dostupné na webové stránce www.riderspark.sk.

Celodenní lyžování s PARK SNOW Card v hlavní sezóně pro dospělou osobu již od 19,50 €!

PARK SNOW Card - Vezměte svou dovolenou do vlastních rukou!

Co je PARK SNOW Card?
Produkt PARK SNOW Card je v našem středisku znám již několik sezón. Hosté ho znají prostřednictvím karty, kterou obdrželi v hotelu, pokud se ubytovali alespoň na 2 noci, a mohli s ní využívat služeb za výhodnější ceny. Vydání karty je zpoplatněno částkou 2,20 EUR. Spolu s kartou získává host zdarma i klasickou poštovní pohlednici, kterou si můžete ponechat třeba jako suvenýr.

Nejatraktivnější slevy, které s kartou získáváte:

  • slevy na 3denní a 6denní skipas v středisku PARK SNOW Donovaly
  • sleva na celodenní vstup do dětského funparku
  • slevy v půjčovně lyžařského & snowboardového vybavení, slevy v lyžařských a snowboardových školách, v aquaparcích
  • další slevy a výhody najdete na www.parksnowcard.sk

PARK SNOW Card je klíčem k získání plnohodnotného zážitku z dovolené strávené na Donovalech, ale také u mnoha našich partnerů po celém Slovensku.

Jak získat kartu hosta - PARK SNOW Card?

Pobytovou kartu hosta se všemi jejími výhodami získáte na základě objednávky u svého ubytovatele před příjezdem do střediska. Záleží na délce pobytu, protože rozlišujeme pobytovou kartu pro krátkodobý pobyt (2-4 noci) a pobytovou kartu pro dlouhodobý pobyt (5-7 nocí). Samotnou kartu si převezmete buď na recepci ubytovacího zařízení nebo v infocentru. Cena karty je 2,20 EUR (včetně DPH). Podmínkou jejího získání je, že se ubytujete minimálně na 2 noci v partnerském zařízení (seznam je uveden na www.parksnowcard.sk) a je vám více než 6 let.

Jak funguje karta PARK SNOW Card?

Jednoduše - host kartu nosí stále s sebou a u našich partnerů - akceptačních místech – se jí prokáže a využívá její výhody při čerpání skvělých slev! Každý partner akceptující PARK SNOW Card má svůj provoz označený nálepkou. Seznam akceptačních míst je průběžně aktualizován a vždy je dostupný na www.parksnow.sk. Více informací na www.parksnowcard.sk

8hodinový výběrový skipas (8 hodin ze sezóny)

8hodinový výběrový skipas je skipas vhodný pro všechny, kteří si chtějí užít svobodu a nechtějí se vázat koupí časových skipasů a při častějších návštěvách našeho střediska nelyžují celý den. Prvním průchodem přes turniket se odečte ze skipasu 1 hodina, během níž může majitel skipasu uskutečnit neomezený počet jízd. Pokud po uplynutí této hodiny už žádný další průchod přes turniket neuskuteční, na skipase zůstává 7 hodin, které může opět libovolně využít v kteroukoliv dobu během provozu lanovek na denním nebo večerním lyžování. Další hodina se majiteli skipasu odečte až průchodem přes turniket po uplynutí 60 minut od prvního průchodu přes turniket.

Příklad:
Přicházím do střediska, 8:25 si v pokladně koupím 8hodinový výběrový skipas. Poprvé procházím přes turniket v 8:31. V tomto okamžiku je mi ze skipasu odečtena jedna hodina - do 9,31. Další jízdy provedu např. 8:44, 9:05, 9:18, 9:29. Pak se rozhodnu, že si udělám přestávku a jdu do Husky baru. Na skipase mám stále k dispozici ještě celých 7 hodin.
Opět lyžuji od 11:40 (bude mi odečtena druhá hodina do 12:40), udělám však jen jednu jízdu a potkám známého, který mě pozve na oběd. Po obědě se už na svah nevrátím, zůstává mi skipas se 6 hodinami, které mohu využít podobným způsobem kterýkoliv jiný den, příp. ještě ve stejný den na večerní lyžování.

Další atrakce ve středisku PARK SNOW Donovaly

  • bezplatná umělá ledová plocha
  • Riders park - snowpark,
  • dětský PATTY SKI Funpark s animačním programem pro děti
  • 18,4 km běžeckých tras
  • snowparagliding, psí a koňské spřežení
  • tobogánová bobová dráha (v provozu jen během letní sezóny)

www.parksnow.sk