Jak na to? Předpokladem, ale ne nezbytnou podmínkou, že si budete moci skipasy na donovalské sjezdovky zakoupit přímo přes svůj počítač nebo mobilní telefon je, že budete mít doma čipovou kartu. Je jedno, jestli vám zůstala doma z letní návštěvy lanovky, bobové dráhy nebo loňského lyžování na Donovalech, či dokonce v Rakousku nebo v jiném středisku na Slovensku, které využívá systém Skidata. Skipas si můžete "nabít" přes internet na každou takovou čipovou kartu, pokud znáte její číselný kód, který je zpravidla vytištěn na zadní straně. Pak se stačí už jen na skipas.parksnow­.sk zaregistrovat, vyplnit osobní údaje a zmíněné číslo čipové karty a od tohoto momentu můžete začít při nákupu skipasů na Donovaly dokonce i šetřit.

Každým nákupem získáváte body, které si při dalším nákupu můžete buď odečíst ve formě slevy, nebo si je sbírat až si jich nasbíráte tolik, že skipas budete mít zcela zdarma. Jedno euro = jeden bod. Hodnota jednoho bodu je 5 centů. Takže např. při koupi 1 ks 7hodinového skipasu za 30 € pro dospělou osobu v hlavní sezóně získáte 30 bodů, které si při koupi lyžařského skipasu v budoucnu můžete uplatnit ve formě slevy v hodnotě 1,50 €. Zbytek pohodlně doplatíte prostřednictvím své platební karty nebo interntbankingu přes zabezpečenou platební bránu na webové stránce střediska.

Pokud čipovou kartu doma nemáte, nevadí. Skipas si můžete zakoupit on-line i bez ní a obdržíte e-mail s číslem skipasu. Toto číslo předložíte při první návštěvě střediska na pokladně a po úhradě zálohy za čipovou kartu ve výši 2 € dostanete reálný skipas. Následně si můžete číslo čipové karty "doregistrovať" v profilu v e-shopu a v budoucnu si "dobíjet" skipasy přímo na tuto čipovou kartu. Tím se vyhnete návštěvám pokladny, skipas si aktivujete přímo prvním přechodem přes turniket na jedné z našich lanovek.

Jaké skipasy je možné přes internet koupit? Úplně všechny typy skipasů, které středisko nabízí: od 3hodinového až po celosezónní skipas, a to jak pro dospělé, tak i pro děti či juniory. Stejně držitelé karet ISIC, ITIC a EURO26 si budou moci skipasy koupit přímo přes internet, ověření platnosti průkazu je zajištěno propojením s databází vydavatele těchto karet.

Celý proces prodeje skipasů je nyní mnohem efektivnější i proto, že u okénka pokladny již není třeba při vícedenních skipasech vyhotovovat fotografii majitele skipasu. Neznamená to, že by skipasy byly přenosné, avšak moderní technologie v turniketů na lanovkách a dalších nejvíce využívaných vlecích ve středisku se o to postará sama. Kromě toho, že prvním přechodem přes takovýto turniket si zaktivujete na své čipové kartě zakoupen skipas, dokáží tyto turnikety i sledovat, zda skipas využívá jen ten, kdo si ho skutečně v pokladně nebo přes internet zakoupil. Bližší informace ohledně online prodeje skipasů jakož i všeobecné obchodní podmínky lze nalézt na webu skipas.parksnow­.sk.

Lyžování i na Štědrý den jen za 15 €!

I letošní začátek lyžařské sezóny 2019/20 se v Donovalech nese v duchu nízké ceny skipasů. Až do 24. prosince 2019 (včetně) je možné na Donovalech lyžovat jen za 15 € při koupi 7hodinového (tj celodenního) skipasu. V prodeji je i alternativa skipasu na kratší lyžovačku. Jen 12 € zaplatíte, pokud vám stačí lyžovačka na 4 hodiny. Děti do 12 let lyžují jen za 12 € (7 hodin denně), resp. 10 € (4hodinový lístek).

Lyžujte celou sezónu byť každý den jen za 200 €!

Zakupte si celosezónní skipas a brázděte sjezdovky na Donovalech třeba každý den! Jedinečná nabídka pro všechny pravidelné návštěvníky je platná pro každého bez rozdílu věku až do 24. prosince 2019! Za stejnou cenu je možné zakoupit si i přenosný 10denní lístek a střídat se při jeho využívání např. s kamarády nebo ostatními členy rodiny. Výhodou koupě sezónního lístku je jeho platnost i během večerního lyžování, na rozdíl od přenosného 10denního lístku, který je možné využít pouze na lyžování během denního provozu lanovek a vleků v čase 8:30-16:00.

Všichni majitelé sezónních skipasů získávají i letos bonusovou PARK SNOW Card ke koupi skipasu gratis a mohou tak až do konce dubna 2020 čerpat zajímavé slevy u partnerů karty na Donovalech a blízkém okolí. Rovněž při koupi celosezónní skipasu čeká pro každého majitele dárek v podobě slevy na nákup v síti prodejen outdoorového oblečení ALPINE PRO na Slovensku.

Sezónku v předprodeji za výhodnou cenu 200 € je možné zakoupit pohodlně a rychle on-line i v e-shopu. Po registraci je klientovi na konto připsaných 200 bodů, což je ekvivalent 10 €, které může využít při dalším nákupu. Nákupem bez registrace však klient nezískává žádné body a tedy ani žádný kredit na další nákup! Nákup je možný i bez čipové karty, stačí si ji vyzvednout při první návštěvě střediska na pokladně.

8hodinový výběrový skipas (8 hodin ze sezóny)

8hodinový výběrový lístek je vhodný pro všechny, kteří se nechtějí vázat koupí časových lístků a při častějších návštěvách našeho střediska nelyžují celý den. Prvním přechodem přes turniket se odečte z lístku 1 hodina, během níž může majitel lístku uskutečnit neomezený počet jízd. Pokud po uplynutí této hodiny už žádný další přechod přes turniket neuskuteční, na lístku zůstává 7 hodin, které může opět libovolně využít v kteroukoliv dobu během provozu dopravních zařízení v našem středisku na denním nebo večerním lyžování. Další hodinu majiteli lístku odečte až přechodem přes turniket po uplynutí 60 minut od prvního průchodu přes turniket.

Příklad využití 8hodinového výběrového skipasu
Přijíždím do střediska, v 8:25 si v pokladně koupím 8hodinový výběrový lístek. Poprvé procházím přes turniket v 8:31. V tomto okamžiku mi z lístku odečte celou jednu hodinu do 9:31. Další jízdy provedu např. v 8:44, 9:05, 9:18, 9:29. Pak se rozhodnu, že si udělám přestávku a jdu do Husky baru. Na lístku mám stále k dispozici ještě celých 7 hodin.
Opět lyžuji od 11:40 (bude mi odečtena druhá hodina do 12:40), udělám však jen jednu jízdu a potkám známého, který mě zavolá na oběd. Po obědě se už na svah nevrátím, zůstává mi lístek se 6 hodinami, které mohu využít podobným způsobem kterýkoliv jiný den, příp. ještě ve stejný den na večerní lyžování.

Na Donovalech lyžují děti zdarma až do 8 let!

Téměř ve všech lyžařských střediscích na Slovensku si lyžování užívají děti do 6 let v doprovodu dospělé osoby s platným lyžařským skipasem zdarma. Tuto tradici jsme však na Donovalech zrušili a pro pobytové hosty, zejména rodiny s dětmi, zavedli možnost získat bezplatný skipas pro děti až do dovršení 8 let! Tato nabídka platí při koupi 3- až 7-denních skipasů, kdy za skipas platí pouze jen rodiče, příp. doprovodné osoby.

Hranice 6 let pro děti, které nepotřebují skipas a lyžují spolu s rodičem zůstává při koupi krátkodobých skipasů – tj. všech s platností kratší než 3 dny. Rovněž hranice 6 let je uplatňována i při koupi celosezónního skipasu.

S velkým úspěchem se setkalo zavedení nepřetržitého provozu 4sedačkové lanovky a vleku P2 na Záhradišti od 8:30 až do 21:00. Denní lyžování tak plynule přechází do večerní provozu. S flexibilní platností např. 7hodinového skipasu mají lyžaři možnost spojit denní i večerní lyžování, např. pokud začnou lyžovat od 13:45, lyžují na Záhradišti až do 20:45! Samozřejmě je stále možné si zakoupit i skipasy jen na večerní lyžování, jejichž platnost je již od 16:00 do 21:00.