V prosinci otevřená lanovka nejnovější generace na Ciampac v Alba di Canazei, nová sedačková lanovka z Pera do oblasti Catinaccio, zábavné víkendy plné hudby a sportu, lednové programy lyžování pro rodiny, březnové koncerty vysoko v horách a celosezónní moderní wellness termály, to byla největší překvapení zimy 2017/18 ve Val di Fassa.

Pojďme se podívat podrobněji na to, co Val di Fassa nabízí v březnu 2018. Celkem vás čeká sedm lyžařských lokalit, spojených přímo nebo pohodlnými skibusy, s celkovým počtem 86 moderních lanovek, 4 skitúrami včetně slavné Sellarondy, 6 snowparků a celkem 152 sjezdovek v celkové délce 210 km. Sjezdovky v oblasti Val di Fassa Carezza jsou z 95 % uměle zasněžované celkem 1 216 děly, zatímco v oblasti Alpe Lusia San Pellegrino je to 86 % a 230 sněhových děl.

Lanovka Ciampac: vydejte se na cestu s technologií budoucnosti... která už je tu!

D-Line je synonymem maximálního komfortu, tiché funkčnosti a rychlosti. Tato inovativní technologie od firmy Doppelmayr/Ga­raventa je novinkou roku 2017 a od prosince je v provozu na místě staré lanovky z Alba di Canazei (1 517 m n. m.) do oblasti Ciampac (2 160 m n. m.).

Tato absolutní novinka přepravuje pasažéry v gondolách pro 10 osob spolu s lyžemi a díky široké skleněné ploše dovoluje neomezený pohled na okolní panoramata. Cesta nahoru trvá pouhých 5 minut a za hodinu lanovka přepraví až 2 000 osob (maximální kapacita 2 400 os./h). Taková kapacita se vyrovná sousední kabinové lanovce typu Funifor Alba-Col dei Rossi, která byla otevřena v prosinci 2015. To znamená konec frontám na lanovku i ve vysoké sezoně.

Nyní je ještě jednodušší se dostat z oblasti Ciampac na Belvedere v Canazei, i na 73 km dlouhou skitúru Panorama nebo na Sellarondu, která je nyní propojena přímo s oblastí Buffaure v Pozza di Fassa.

Kromě moderní gondoly má oblast Ciampac i další nové sedačkové lanovky, které stojí za zkoušku: Sella Brunech se dočkala rozsáhlé renovace (a pozor, vystupuje se již v půlce svahu) a sedačka Roseal byla rozšířena ze dvou na čtyři místa.

Další novinky hlásíme z dolní Fassy, kde byly modernizovány tři lanovky: ta čtyřsedačková v Pera di Fassa, která vás nyní přepraví do oblasti Cattinaccio ještě pohodlněji a rychleji. Na vrcholku pak sedačka Vajolet 1 má nyní hodinovou kapacitu až 1 500 osob, zatímco Vajolet 2 až 1 800 osob.

Modernizace proběhla i na Passo Pordoi, kde jsme vyměnili zastaralou sedačkovou lanovku Vauz-Pordoi za moderní kabinu pro 10 osob s hodinovou kapacitou 2 800 osob.

Ze sjezdovek rozhodně stojí za zmínku černá La Volata na San Pellegrinu, která - krátce po svém vzniku v roce 2017 - doznala dalších úprav, aby se mohla, spolu s dalšími tratěmi z Alpe Lusia a černou Aloch v Pozza di Fassa, stát dějištěm významných závodů světového poháru juniorů, naplánovaných na únor 2019.

Březen: vysokohorský valčík

Až do údolí Val di Fassa přijdou delší dny a jarní slunce, úchvatná panoramata budou pro ještě příjemnější dovolenou podkreslena živou hudbou. Již 24. března se vrátí zimní edice festivalu Panorama Music, aby přinesla do vybraných (pěšky dostupných) horských chatek jazzovou, rockovou i populární hudbu. Vaše zastávky na oběd se tak stanou skutečným vysokohorským valčíkem mezi pěti chatami, kde si budete moci vychutnat špičkovou gastronomii za poslechu živé hudby (vstup volný). K tomu účelu je pro vás připravena akční nabídka Val di Fassa Panorama, Hudba, Lyže & Gurmet: sedm nocí za cenu šesti, šestidenní skipas za cenu pětidenního a 20% sleva na týdenních skupinových kurzech lyžování / snowboardingu.

Více info najdete v akcích na www.fassa.com

Zimní relax v termálech

Svěží vítr a náročné sjezdovky často vyžadují správnou regeneraci - nejlépe v našich termálech, otevřených po celou zimu. Ve Fasse je už snad povinnost namočit se do termálních vod Aloch v Pozza di Fassa, kde už od prosince 2016 vyvěrá nejen známý pramen Dolomia, ale čeká na vás i nové středisko QC Terme Dolomiti: více než 4 000 m2 masážních van a vaniček Kneipp, vodopádů, japonských vířívek, parních komor, saun a biosaun, masážních zón, ale i odkrytých bazénů s příjemnými 36 stupni a výhledem na masiv Catinaccio. Jak jinak zakončit dovolenou, než relaxačním zážitkem, který tato hlavní lázeňská oblast Dolomit nabízí?

Více info o termálech najdete na www.fassa.com