Široké, bezpečné a špičkově upravené sjezdovky a lyžařská škola se zaměřením na výuku těch nejmenších dělá z Lipna „nejrodinnější“ areál u nás. Na 12 km sjezdovek vyvezou návštěvníky 3 čtyřsedačkové lanovky, v dětských výukových hřištích Fox Park a Bambini Park se pak malí lyžaři svezou na pojízdných kobercích. Parky jsou pro návštěvníky zdarma, stejně jako velké parkoviště přímo u nástupu lanovky.

V lyžákách jen pár kroků

Vše potřebné je na jednom místě včetně vlastní půjčovny a servisu lyžařského a snowboardového vybavení Intersport Rent a prodejny sportovního oblečení a doplňků. Během pobytu oceníte i bezplatný skibus, který vás dopraví od vlaku nebo ze širokého okolí Lipenska přímo do areálu.

Ještě více zábavy v sezóně 2017/18

Těšit se můžete na 1 200 m zábavného skicrossu, který je postaven tak, aby si ho užily i děti. V provozu bude snowpark pro začínající i pokročilé freestylisty a také měřený slalomový úsek. I ten je přístupný pro všechny a užijí si ho malí i velcí lyžaři s duší závodníka.

Baví i Skischool Lipno

Kromě klasické jízdy se můžete naučit základy freestylu a během vícedenních lekcí absolvují děti lyžařský závod o věcné ceny. Lipenská lyžařská škola patří k tuzemské špičce a má mnohaleté zkušenosti s metodikou výuky těch nejmenších lyžařů. První obloučky s instruktory zde zažívají děti již od 3 let. Ty se učí formou hry v dětském hřišti Fox park, kde je baví a motivuje oblíbený maskot lišák Fox. Pro pokročilé klienty je vyhrazena samostatná sjezdovka, kde mají potřebný prostor a bezpečné zázemí pro zdokonalování techniky.

Pobyt na Lipně se spoustou výhod

Stačí použít kartu hosta Lipno.card a získat třeba zvýhodněné skipasy, vstupy na Stezku korunami stromů se slevou 20 % a další akční nabídky. Například Stezkabus a Skidepot, ve kterém si uschováte lyže a půjčíte boty pro výstup do korun stromů, máte s Lipno.card zcela zdarma.

Pro děti jsou připraveny každodenní animační programy s lišákem Foxem, občerstvení najdete přímo na svahu nebo pod ním v jedné z provozoven Lipno Gastro. A v okolí naleznete i další zázemí pro sport a relaxaci. Po lyžování můžete vyrazit například do Aquaworldu a odpočinout si ve vířivce nebo sauně. Na Lipně je také naplánováno mnoho akcí se spoustou zábavy pro celou rodinu.

Skipas zdarma: 1+1 zdarma pro cestující vlakem ČD

Jeden z dvojice lyžuje 1x v sezóně zdarma

Více informací najdete na www.skipas-zdarma.cz
Z Českých Budějovic na Lipno vlakem se slevou ČD Yetti 30 %

Nově je do projektu ČD Ski zařazen bonusový produkt ČD Yetti ve skiareálu Lipno. Lyžařům, kteří přijedou do skiareálu Lipno na Šumavě vlakem Českých drah, nabízí areál slevu 30 % na denní skipas. Voucher pro získání slevy cestující získá bezplatně na vyžádání na pokladně ČD při zakoupení jízdenky nebo ve vlaku při cestě do skiareálu. Výhodné lyžování na Lipně využijí především obyvatelé Českých Budějovic nebo Tábora. Cesta vlakem a návazným skibusem přímo k lanovce trvá z Českých Budějovic necelé 2 hodiny.

Do Lipna je možné pohodlně dojet vlaky Českých drah z Českých Budějovic v 6.00 h nebo 8.08 h za 1 hodinu a 45 minut (s návazným přestupem v Rybníku). Zpět se spoje ČD vrací v 16.14 nebo 18.14 h s příjezdem do Českých Budějovic v 17.51 nebo 19.58 h. Při zakoupení Skupinové víkendové jízdenky pro Jihočeský region (na jízdenku můžou cestovat tam a zpět 2 dospělí a až 3 děti) zaplatí všichni 259 Kč. Přeprava lyží, snb a zavazadel je zdarma.

Čtenáři SNOW, kteří přijedou vlakem, mohou využít od 13. do 28. ledna a od 18. března do 2. dubna 2018 po předložení platné jízdenky vydané ve stanici České Budějovice nebo Tábor s cílovou stanicí Lipno nad Vltavou skipas 1+1 zdarma.

Bližší podmínky použití slev najdete na:

www.cd.cz/cdski