Moderně vybudovaný lyžařský areál se třemi sedačkovými lanovkami se tak může chlubit tratěmi všech náročností od těch nejplošších cvičných přes mírné a svižné až po náročný slalomák. Sjezdovky jsou přitom na české poměry nadprůměrně široké a přehledné, a lyžování na Plešivci si tak užije celá rodina.

Na Plešivci je postaven i jeden z největších dětských parků v republice, je vybaven pojízdnými koberci, kolotočem a až čtyřmi desítkami nejrůznějších výukových prvků a atrakcí.

Plešivec je zároveň velmi dobře dostupný z celého Karlovarska, z Plzeňska i z Prahy bez nutnosti zdolávat horské úseky silnic. Parkoviště se nacházejí jak v Pstruží, tak kousek od Abertam.


Novinka 2018/19: rodinné skipasy

Novinkou jsou výhodné rodinné skipasy – jeden den lyžování přijde oba rodiče s jedním dítětem na 1 500 Kč, se dvěma až třemi dětmi na 1 900 Kč. Samotný rodič se dvěma až třemi dětmi zaplatí jen 1 200 Kč. V nabídce je i celosezónní rodinný skipas, kterým lze ušetřit až 30 % z běžných cen. Navíc držitel sezónního skipasu získá dva vouchery na nákup rodinného skipasu s 30% slevou a 10% slevu v gastroprovozoech Skiareálu Plešivec.Sjezdovky na Plešivci

Hana (délka 1 820 m, převýšení 306 m)

Hlavní červeně značená plešivecká sjezdovka nejprve klesá z vrcholu ve středně strmém sklonu, brzy se ale zmírňuje a až na jeden svižnější úsek doputuje jako lehká, modře značená trať do Pstruží.

Milena (délka 1 230 m, převýšení 259 m)

Po odpojení z hlavní červené tratě Hana se vydává mírně a ve značné šíři do Modesgrundu.

Jitka (délka 905 m, převýšení 248 m)

Černě značený poctivý slalomák padá z vrcholu zpříma, uprostřed nabídne jeden terénní zlom a nakonec mírněji dojíždí do Modesgrundu.

Aida (délka 1 100 m, převýšení 248 m)

Po strmém, černě značeném sjezdu z vrcholu následuje lehká zatáčka a dlouhá červeně značená pasáž s příjemným středně strmým sklonem a pohodovým dojezdem do Modesgrundu.

Pavla (délka 1 550 m, převýšení 232 m)

Velmi mírná a široká modrá sjezdovka sjíždí z vrcholu velkým obloukem do Modesgrundu.

Renata (délka 450 m, převýšení 74 m)

Cvičná louka se svižným rozjezdem z vrcholu a mírným dojezdem se rozlévá na straně Plešivce přivrácené k Abertamům.

Daniela (délka 4 250 m, převýšení 306 m)

Nejdelší plešivecká trať je spíš lyžařskou cestou, propojující vrchol s Abertamy a Pstružím.

Magda a Veronika (délka 300 až 350 m, převýšení 66 m)

Krátký mírnější a modře značený svah s freestylovým parkem přímo v obci Abertamy. S plešiveckými sjezdovkami je propojen lyžařskou cestou Daniela.


www.skiarealplesivec.com