Skiareál Ještěd odstartuje svou první sezónu pod taktovkou TMR Ještěd a.s., svého nového provozovatele. Stavební úpravy proběhly v trojúhelníkovém prostoru mezi centrálním parkovištěm, konečnou stanicí tramvaje a nástupní stanicí na lanovou dráhu Skalka, kde se otevřel nový prostor pro rozšíření dětského lyžařského parku s novým přízemním multifunkčním objektem. „Zbrusu nová budova na dojezdu Skalky a u centrálního parkoviště poskytne komfort v rámci sjednocení služeb do jednoho místa. Lyžař přijede tramvají nebo autem na parkoviště central P1 a hned si může koupit skipas, využít infocentra, zapůjčit si nebo nechat servisovat lyže, dát dítě do lyžařské školy. Kdyby něco zapomněl, otevíráme nově i obchod se sportovním vybavením. Pak už nezbývá nic jiného než nasednout na čtyřsedačkovou lanovku Skalka a vyzkoušet sjezdovky,“ zve k návštěvě areálu ředitel Jakub Hanuš. Skipasy či jednotlivé jízdné bude možné zakoupit nejen v multifunkční budově, ale i na pokladnách na sjezdovkách F10 a Bucharka. Ceník jízdného prošel proměnou, došlo ke zjednodušení, zrušení produktů, které se nevyužívaly, celkově však neproběhnulo žádné zdražení. Denní skipas pro dospělého je vzhledem k velikosti střediska na velmi nízké cenové hladině a zůstal na 590 Kč.

Naopak díky cenové revoluci, která byla v měsíčních vlnách zahájena již v září, měli lyžaři možnost pořídit si sezónní skipas již od neuvěřitelných 999 Kč.

„Revoluce s cenami sezónky zaznamenala velký úspěch. Věříme, že zkvalitněním služeb, které jsme letos uskutečnili během modernizace, potvrdíme náš záměr vytvořit z Ještědu nejlepší příměstský skiresort. Součástí první fáze modernizace Ještědu je i nová marketingová strategie, s novým logem nebo webovými stránkami,“ dodává k dalším plánům za marketing Renata Balašová.

Pro rodiče s dětmi se nabízí nové cvičiště Maxiland pro výuku začátečníků, kde jsou instalovány dva pojízdné pásy a děti zabaví například pohádkový slalom a další výukové prvky a atrakce. Lyžařským zážitky provedou začátečníky i pokročilé profesionální instruktoři.

Ve Skiareálu Ještěd se bude nově lyžovat již od 8 hodin ráno, aby se vyšlo vstříc lyžařům, kteří si ráno před prací chtějí zalyžovat na čerstvém manšestru. Odpolední lyžovačka končí v 15 hodin a poté bude fungovat osvětlená sjezdovka F10 od 17 do 20 hodin v rámci večerního lyžování.

Více informací najdete na www.skijested.cz.