K tomu přidejte 300 slunečních dní v roce, vždy kvalitní servis, alpinsko-středomořský mix kultury i kuchyně. Unikátní gastronomii a excelentní vína. To je ta pravá italská dolce vita i na svazích.

Oblast Dolomiti Superski se rozpíná přes několik italských provincií, umožňuje lyžařům dohromady najet až 1200 km uprostřed velkolepých Dolomit s jediným skipasem. Dolomiti Superski jsou největší světovou lyžařskou sítí zahrnující 12 různých zimních resortů. Velikost této sjezdové sítě zaručuje, že je zde velký rozsah obtížností sjezdových tratí. Od tratí pro začátečníky a děti až po superzávodní sjezdovky. Kvalitní terén čeká i na vyznavače běžeckého lyžování.

Jižní Tyrolsko se svými 26 michelinskými hvězdami v 19 místních restauracích drží rekord v nejhustší koncentraci špičkových kuchařů.

Navíc je ideální oblastí pro hezkou rodinnou dovolenou na horách. Nabízí totiž velké množství perfektně upravených tratí, pohodlné kabinky a sedačkové lanovky a výborné zázemí, včetně pestré škály lyžařských škol.

Obereggen
Copyright: Obereggen AG/Paolo Codeluppi


Tip na výbornou lyžovačku: Obereggen a Carezza

Jižní Tyrolsko se pyšní řadou lyžařských regionů, z nichž mezi ty, které lze směle doporučit, patří určitě údolí Eggental/Val d’Ega. A v něm dvě perfektně vybavená střediska - Obereggen a Carezza - jež jsou součástí Dolomiti Superski. A co je podstatné, leží jen 20 minut jízdy od Bolzana/Bozen, hlavního města Jižního Tyrolska.

Obereggen se může směle pochlubit 49 kilometry sjezdových tratí různých obtížností a jde o jejich dobře vyvážený mix (19% nenáročných, 67% středně obtížných a 14% velmi obtížných). Na tyto sjezdovky lyžaře dostane 18 opravdu moderních přepravních zařízení. Obereggen v minulých letech obdržel několik prestižních ocenění za prvotřídní servis v oblasti úpravy sjezdových tratí. Samozřejmostí je možnost večerního lyžování a své kouzlo má i večerní sáňkování (koná se od prosince každé úterý, čtvrtek a pátek).

Obereggen nožní lyžování
Copyright: Obereggen AG/Paolo Codeluppi


Středisko s oblibou vyhledávají i snowboardisté a milovníci freestyle lyžování, a to proto, že se mohou dosytosti vyřádit ve zdejším snowparku, kde je pro ně přichystáno na 30 různých překážek a vychytávek. A k dispozici je i Noční park za asistence umělého osvětlení.

Carezza za Obereggenem nezaostává a její portfolio 40 kilometrů sjezdových tratí s 15 lanovkami a vleky je rozhodně konkurenceschopnou záležitostí. Inteligentní řízení zasněžovacích systémů a do detailu promyšlené plánování dělá z tohoto lyžařského střediska resort pro každé klima! A zdejší snowpark, to je něco pro absolutní profíky – ale stejně tak si zde přijdou na své i začátečníci, šikovné děti a rodiny.

Carezza je jedním z nejlepších rodinných lyžařských středisek v Jižním Tyrolsku. Pro nejmladší lyžaře je k dispozici lyžařská školka, speciální vleky a další komfortní prvky. Najdete zde dětskou říši Naniland a krále Laurina, tematickou sjezdovku se šesti stanovišti, mýtický parkour, snowpark s dětskou a rodinnou funline, tři sáňkařské dráhy a hlídání dětí už od dvou let.

Carezza – lyžařské střediso ideální pro rodiny s dětmi
Copyright: Carezza Ski/Laurin Moser


Hurá na ski safari

Pro lyžování v obou střediscích můžete využít stejného skipasu. A to nejlepší z obou středisek lze objevit prostřednictvím služby ski safari, kdy se spolu s místním průvodcem, zkušeným lyžařským instruktorem, vydáte na okružní lyžařskou jízdu. V období od 11. ledna do 29. března vždy ve čtvrtek.

Jak Obereggen, tak Carezza mají co nabídnout i milovníkům gastronomie. Horských chat nabízejících delikátní jídlo a pití tu najdete dostatečný počet. Za zmínku v tomto ohledu stojí především chata Oberholz v regionu Obereggen, která disponuje úžasným výhledem na masiv Dolomit, ale i na rakouskou a švýcarskou část Alp. Však také leží ve výšce 2 096 metrů.

Horská chata Oberholz
Copyright: Oberholz Hut/Paolo Codeluppi


Ještě výše - 2377 metrů nad mořem - se rozprostírá Laurin's Lounge v regionu Carezza, kde se vám též naskytne dechberoucí pohled na okolní hory. Ve vybraných březnových dnech (7.3., 14.3, 21.3. a 28.3.) tu navíc můžete zůstat až do 17 hodin, neboť je prodloužena provozní doba lanovek, a díky tomu si užijete nezapomenutelný západ slunce s růžovým, fialovým a červeným odleskem světla dopadajícího na majestátné Dolomity.

V březnu 2019, a to každou středu, je připraven další extra zážitek. V Obereggenu můžete stát na svazích sjezdovek už v sedm hodin ráno a vychutnat si ten parádní pocit z carvingu na čerstvě připraveném „manšestru“.


Více informací na: www.eggental.com/cs