Nové spodní prádlo Craft Pro Warm

Craft patří k leaderům mezi výrobci funkčního spodního prádla, ale jeden segment mu unikal. Dá se říct, že se značným zpožděním oproti konkurenci doplnil skulinu v sortimentu a přidal  takzvané bezešvé prádlo, které je v oblasti těla upleteno z jednoho kusu. V jednotlivých zónách, dle chování těla a odvodu tepla jsou použity různé materiály, největší podíl tvoří duté vlákno (polyamid), déle je jednou třetinou zastoupený tradiční materiál Craftu polyester a elastan. Craft pro Warm je nejteplejší prádlo v sortimentu, takže rozšiřuje zavedenou řadu o prádlo vhodné hlavně na lyžování, a to zejména to sjezdové. Krom toho, že je nejteplejší, je i nejdražší.

Craft Pro Warm - Jens Byggmark
Jens Byggmark a Craft Pro Warm

Ergonomie nade vše

Craft - XC SkiErgonomie, respektování lidského těla při dané fyzické aktivitě ap., to je cesta, kterou se vydává snad každý výrobce, který chce obstát v tvrdé konkurenci. Pořád je co vylepšovat, jinak to v dnešní spotřební době asi ani nejde. Bez novinek, vylepšení, nových materiálů, systémů ap. se těžko prodává každý rok další a další zboží. Nakolik je to jen věc marketingového oddělení a nakolik práce vývojářů dané značky, to nakonec nejlíp pozná zákazník buď v už prodejně při zkoušení, nebo v akci při sportování.

Craft prolnul ergonomická vylepšení do velké části kolekce. Začal u spodního prádla, kde jsou například na rukávech asymetricky vedené švy, což má za cíl lépe kopírovat ruku při pohybu. Řada Craft Pro Zero Extreme dostala nový vsazený díl mezi rameny a podpažím, aby rukávy seděly a neposouvaly se ani v krajních polohách.

Spodní i střední vrstvou se prolíná Craft Bodymapping systém, což už není ani tolik novinka, jako standard u předních výrobců.  Materiály a jejich síla jsou do jednotlivých částí oblečení  vybírány v souvislosti s chováním lidského těla při zátěži. Pokud si vyberete modely ze spodní i střední vrstvy ctící tento systém, máte záruku dobře navazujícího odvodu vlhkosti v těch nejinkriminova­nějších partiích.

Jak bylo zmíněno v úvodu, s oblečením pro běžecké lyžování si u Craftu hráli hodně. Šéf vývoje Jonas Peterson, v minulosti špičkový závodní lyžař, aplikoval se svým týmem do několika modelů bohaté zkušenosti z terénu. Velký důraz byl kladen na tvarování kolen a rukávů, límce a celé horní části v oblasti trupu. Pracovalo se i s připojením rukávů (využití různě elastických materiálů), aby docházelo k jejich minimálnímu posunu v celém rozsahu pohybů při běhu na lyžích, to jak klasickou tak bruslařskou technikou. Příkladem jsou například kalhoty a bunda z řady Craft CX Ski Performance Light.


Klasické moudro na závěr musí pravit, že z papíru nebo monitoru si vhodné sportovní oblečení vyberete jen těžko. Nezbývá než vyrazit do obchodu a zkoušet prádlo v reálu a při pohybu. Zimní kolekce nejen Craftu, ale i dalších značek jako je Sensor, Swix, Sportfull a mnoha dalších už budou za pár týdnů v obchodech...

Foto: CraftPartner portálu SNOW.CZ pro lyžařské zájezdy: