Protože si ve Švýcarsku uvědomují, že děti na lyžích určují budoucnost horských destinací, rozhodli se rodiny s dětmi podpořit. Z centrály turistického ruchu oslovili lyžařská střediska, která věnovala omezený počet dětských 6denních skipasů formou „inteligentní“ loterie – tedy loterie, která vedle faktoru náhody sleduje i typy návštěvníků nebo oblibu jednotlivých středisek. Díky této loterii bude moci 12 770 dětí lyžovat v sezóně 2018/19 na švýcarských sjezdovkách bez toho, aniž by jejich rodiče museli platit skipas.

Vyhrajte dětem skipas!

Ve většině švýcarských středisek lyžují děti do věku 6 let zdarma. Pokud máte děti starší, máte tedy nyní možnost získat skipasy zdarma i pro ně. Výhra není zaručená, ale šance jsou slušné – v závislosti na zájmu účastníků o to které středisko. Každý region se totiž rozhodl věnovat do soutěže jiný počet skipasů, navíc polovina z nich je určena stálým hostům a polovina těm, kteří přijíždějí poprvé.

Vyberte si jedno ze 44 středisek a vyhrajte některý z 12 770 týdenních skipasů pro děti do 13 let.

Soutěž běží ode dneška do 2. 12. 2018, 23:59 hod. Soutěžit může jeden dospělý o skipasy pro jedno dítě do 12,99 let (v době pobytu). Losování provede náhodným výběrem počítačový program 4. 12. 2018 a všichni účastníci budou vyrozuměni e-mailovou zprávou.

Detailní pravidla soutěže najdete na MojeSvycarsko.com.

12 770 týdenních skipasů - 44 švýcarských středisek - Děti od 6 do 13 let

Hrajte na MySwitzerland­.com/kids4fre­e!

Hodně štěstí přeje SNOW!

Jeden tip na konec: pokud chcete mít jistotu skipasu zdarma, zkuste středisko Splügen v kantonu Graubünden. Tam lyžují zdarma děti až do dvanácti let.


Střediska zapojená do soutěže Kids4Free:

Graubünden: Engadin Sv. Mořic, Arosa Lenzerheide, Davos Klosters, Laax, Scuol, Disentis Sedrun, Bergün - Filisur, Grüsch - Danusa, Tschappina - Heinzenberg, Vals, Bivio a Splügen.

Wallis: Zermatt, Aletsch-Arena, Saas-Fee, Blatten-Belalp, Grächen - St. Niklaus, Leukerbad, Bellwald, La Fouly - Champex-Lac, Bürchen - Törbel, Ovronnaz, Rosswald a Unterbäch.

Berner Oberland: Adelboden - Lenk, Jungfrau Ski Region, Gstaad, Meiringen - Hasliberg, Grimmialp a Selital.

Střední Švýcarsko: Andermatt - Sedrun, Engelberg Titlis, Melchsee-Frutt, Sörenberg, Stoos, Rigi, Klewenalp - Stockhütte a Marbachegg.

Fribourg / Waadland: Les Paccots, Moléson a Sainte-Croix / Les Rasses

Ticino: Airolo - Pesciüm a Nara

Východní Švýcarsko: Pizol a Braunwald


Více o lyžování s dětmi ve Švýcarsku čtěte ve SNOW 113 time - vychází 15. listopadu 2018