Kdo by se chtěl ocitnout na sjezdovce ve středisku Ratschings-Jaufen/Racines-Giovo ještě před tím, než se do ní zaříznou lyže prvních ranních návštěvníků, může se nechat za úsvitu vyzvednout přímo ve svém hotelu a spolu s průvodcem vyvézt do 2 000 m n. m., kde si kromě výhledu na vrcholky ozářené vycházejícím sluncem užije i nedotčeného manšestru. Brzký ranní zážitek završí bohatá snídaně v chatě Wasserfalleralm.

Večerní sáňkování na Rosskopfu/Monte Cavallo není jen sportovním, ale i kulinářským a společenským zážitkem. Necháte se totiž vyvézt lanovkou a s čelovkou podle chuti navštívíte jednu či více horských chat, kde si dáte aperitiv a nakonec se svezete po 10 km dlouhé osvětlené sáňkařské dráze zpět do údolí.

Wellness centrum Balneum disponuje krytým a venkovním bazénem s prostornou saunovou částí v alpském stylu. Vestavěné materiály pocházejí z okolních údolí Sterzing-Ratschings. Velkolepá hornina z údolí Pfitsch se stříbrným leskem dodává koupeli eleganci a pomáhá vám se uvolnit.

Více než 20 hotelů v oblasti je vybaveno relaxačními wellness centry. Jedinečný odpočinek slibují i lázně Balneum ve Sterzingu, které kromě vnitřních a venkovních bazénů a saunového světa nabízejí i velice elegantní architekteru, která přispívá k příjemné regeneraci těla i duše.


Foto: Balneum Sterzing / Klaus Peterlin

Probudit a aktivovat tělo i ducha můžete procítěným dechovým a protahovacím cvičením. A pak z podložky na jógu plni síly přímo na sjezdovku! Ráno začíná malou cestou k sobě samému. Počáteční relaxace nám umožňuje vnímat místa na těle, která jsou přepjatá. Následná cvičení (ásany) pomáhají rozehnat tato přepětí a znovu vytvořit více prostoru a pružnosti v našem těle. Závěrečná relaxace a šálek čaje uzavřou cvičení jógy. Perfektní příprava na lyžařský den!

Termíny: 13. 3. 2020 + 20. 3. 2020 + 27. 3. 2020
Cena: 10 € na osobu


Foto: Tourismusgenos­senschaft Sterzing – Pfitsch – Freienfeld / Manuel Kottersteger


Lyžařská oblast Ratschings-Jaufen, Rosskopf, Ladurns

  • 950 – 2 150 m n. m.
  • 61 km sjezdovek
  • sezóna: prosinec až duben

Více na www.sterzing-ratschings.com