Co potřebujeme na skvělé lyžařské dovolené? Sportovní a náročné sjezdovky pro opravdu skvělé lyžaře. Hravá prostranství pro začátečníky, aby se na nich děti naučily prvním krůčkům ve sněhu. To vše v přehledném areálu, aby si mohla společně zalyžovat celá rodina. Lyžařská střediska v Horním Rakousku toto všechno perfektně splňují, a navíc mají ještě jedno rozhodující plus, kterým je dobrá dostupnost a rychlá dosažitelnost.

7 špičkových středisek od Šumavy k Alpám

Horní Rakousko sahá na jihu k Alpám, na severu k hřebenům Šumavy. Oba regiony nabízejí celkem sedm špičkových lyžařských středisek, která jsou dobře a pohodlně dostupná především ze severu a z východu. Dá se říci, že je to nejbližší a nejlepší adresa pro zimní dovolenou v Rakousku.

„Hornatý sever“ Horního Rakouska nabízí rodinný lyžařský areál Hochficht v Böhmerwaldu – na rakouské straně Šumavy.


Do Solné komory, krajiny tvořené neuvěřitelnou souhrou hor a jezer, zvou na zimní dovolenou čtyři lyžařská střediska: zatímco areál Feuerkogel v Ebensee u jezera Traunsee a středisko Kasberg v Grünau v údolí Almtal dýchají rodinnou atmosférou, Freesports Arena Dachstein Krippenstein skýtá zasněžené vysokohorské pláně, na kterých si můžete užívat lyžování mimo sjezdovku.


Městečko Gosau je naproti tomu ideálním výchozím bodem pro návštěvu lyžařské oblasti Dachstein West, největšího lyžařského areálu v Horním Rakousku s fantastickými panoramatickými výhledy na Dachstein, nejvyšší horu Horního Rakouska dosahující výšky 2 996 m n. m.

V regionu Pyhrn Priel na jihovýchodě Horního Rakouska najdete lyžařské středisko Hinterstoder, jediné středisko v této spolkové zemi, ve kterém se pořádají závody Světového poháru v alpském lyžování. Spolu s nedalekým sesterským střediskem Wurzeralm in Spital s rodinnou atmosférou tvoří všestranný cíl zimních dovolených v oblasti Pyhrn Priel.


Celá rodina si zalyžuje na jednom místě

Všech sedm lyžařských oblastí nabízí přehledně uspořádané sjezdovky, na kterých si blízko sebe zalyžuje celá rodina, a k tomu celou paletu lyžařských zážitků od prašanových jízd mimo sjezdovku přes závodní trať Světového poháru až po příjemné lyžování s okouzlujícími výhledy na panorama hor. Nejmenší lyžaři mohou zatím dovádět na s láskou vybudovaných a moderně vybavených pláccích pro začátečníky.


Lyžařské areály v Horním Rakousku jsou přehledné, ale především mají jednu podstatnou výhodu. V rodinné atmosféře zde žijí pohostinní a srdeční hostitelé. Od vřelého přijetí při ubytování, až po odpočinek a občerstvení v horských chatách.


Více informací:

Hochficht: www.hochficht.at

Dachstein West: www.dachstein.at

Freesports Arena Dachstein Krippenstein: www.dachstein-salzkammergut.com

Feuerkogel: www.feuerkogel.info

Kasberg: www.kasberg.at

Hinterstoder: www.hiwu.at

Wurzeralm: www.hiwu.at

Horní Rakousko pro návštěvníky www.hornirakousko.cz