Největší dětský FUN PARK ve střední Evropě

Dětský Funpark na Donovalech se nachází v části Mistríky, v nejvhodnější lokalitě pro výuku lyžování - a to přímo mezi dvěma lyžařskými svahy Nová hoľa a Záhradiště. K 2500 m2 původní plochy FUN PARKu Patty Ski přibylo v prosinci 2011 nových skoro 10 000 m2, čímž se řadí spolu s vybavením do popředí dětských parků, je druhým největším svého druhu v Evropě. Ve FUN PARKU je k dispozici 9 posuvných pásů, pomocí kterých se děti naučí lyžovat mnohem snadněji, bez strachu a hlavně zažijí při tom spoustu zábavy. Ve FUN PARKu nechybí ani karusel - kolotoč poháněný motorem, který je velkým pomocníkem při lyžařské výuce. Děti se učí lyžovat v lyžařské školce již od 3 let a právě pro děti, které začínají jsou posuvné pásy největším pomocníkem.
Každý den ve 12.00 zveme všechny děti i dospělé na jedinečnou "Show na sněhu" se spoustou her a zábavy a nezapomenutelnou jízdu ve sněžném vláčku. Těší se na vás naši maskoti Dodo, Lulu, Brumík a myšáci PARK SNOW.
Rezervace a objednávky přímo na recepci ubytovacího zařízení!

Ceník FUN PARKu

Typ lístku / období do 24.12.19
a od 07.01.20
Jednotné vstupné
25.12.2019–06.01.2020
Jednotné vstupné
1 hodina 6,00 € 7,00 €
2 hodiny 10,00 € 12,00 €
1 den 13,00 € 15,00 €
1 den s PARK SNOW Card 11,00 € 12,00 €

Riders Park Záhradište - nejlepší snowpark Slovenska

Ve středisku PARK SNOW Donovaly se upravuje nejlepší snowpark na Slovensku (podle výsledků ankety na portálech www.boardlife.sk a www.freeskier.sk). Naším cílem a celé naší "crew" je park co nejdříve na začátku sezóny otevřít a denní údržbou ho udržovat v nejlepším stavu. V posledních dvou sezónách byl RIDERS PARK Donovaly vždy prvním otevřeným parkem na Slovensku.

V parku se nacházejí obvykle 3 skoky a 12 překážek, které se během sezóny obměňují, aby bylo ježdění v něm stále výzvou. Každou sezónu přibývají do parku nové překážky, třeba chillout zóna s hudbou.

Riders Park Záhradište je střediskem přípravy slovenské reprezentace ve snowboardingu a akrobatickém lyžování.

Všechny informace o snowparku jsou dostupné na webové stránce www.riderspark.sk.

Donovaly pro běžkaře

Na Donovalech si na své určitě přijdou i vyznavači běžeckého lyžování. K dispozici jsou 2 běžecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donoval až na Šachtičku. Celková délka pravidelně upravovaných běžeckých tras je 18,4 km. Jsou upravovány vždy před víkendem pro bruslařský styl.

Novou mapu běžeckých tratí je možné bezplatně získat v místním infocentru nebo si ji stáhnout z webové stránky www.parksnow.sk, sekce "mapy".

Fotopoint Nová hoľa

Co určitě nemůže chybět skvělému dni strávenému u nás v PARK SNOW Donovaly? Přesně tak, fotka na památku s těmi nejbližšími! Pošlete pozdrav rodině, přátelům či známým, pozdravte je jednoduše přes facebook či instagram. Jak na to? Dopravte se lanovkou na Novou holi, kde přímo naproti vrcholové stanici uvidíte nové zařízení. Ne, nejde o radar či meteostanici, je to skříňka vybavena kvalitním fotoaparátem a bezkontaktním čtecím zařízením. Přiložte čipovou kartu se svým skipasem nebo zpátečním lístkem na lanovku k čtečce na vyznačeném místě a přesuňte se do 10 sekund na místo ke své partě, usmějte se a vyčkejte na blesk. Tak a fotka s panoramatem Nízkých Tater v pozadí je hotová. Do pár minut si ji jednoduše najdete v mobilní aplikaci Skiline nebo na webu www.skiline.cc spolu se statistikou kolik kilometrů jste již u nás nalyžovali. Nejste spokojeni s fotkou? Nevadí, vyfoť se znovu a znovu ... :-)

Moderní medicínské centrum

K zimní dovolené bohužel někdy patří i úrazy, které dosud řešily pracovníci horské záchranné služby přímo na svahu a po transportu byl zraněn předán do lékařské péče přivolané záchranné služby. Tento častokrát časově zdlouhavý postup je již minulostí díky novému modernímu pracovišti medicínského centra, které se nachází přímo v centru obce na přízemí apartmánového domu Hořec. V zrekonstruovaných prostorách soukromé ambulance úrazové chirurgie vybavené i rentgenovým přístrojem je od prosince 2017 poskytovaná zdravotní péče nejvyššího standardu. Lékař je k dispozici denně po dobu trvání zimní sezóny v době od 9:00 do 19:00. I když jde primárně o traumatologické ambulanci, lékař vyšetří i pacientů s akutními onemocněními jako např. dýchacích cest nebo břicha.


Informační systémy

V oblasti informačních systémů využíváme již několikátou sezónu informačně-rezervační systém Deskline, který nám zajišťuje profesionální zpracování informací v každé oblasti - turistické informace, informace o provozovatelích služeb, kalendář akcí, rezervace ubytování, prodej suvenýrů, a také prodej vstupenek na místní akce. Jde opravdu o komplexní systém, jehož výhodou je propojitelnost všech informací a výstup pro zákazníka v jednotném vizuálním provedení. Důležité pro nás je, že náš systém je propojitelný i s některými rezervačními systémy přímo na recepcích ubytovacích zařízení, což garantuje skutečně aktuální informaci o obsazenosti ubytovací kapacity v těchto zařízeních. Momentálně se v "dílně" dodavatelské firmy pracuje na novém vizuálním provedení, na který se můžeme brzy těšit.


Další atrakce ve středisku PARK SNOW Donovaly

  • bezplatná umělá ledová plocha
  • Riders park - snowpark,
  • dětský PATTY SKI Funpark s animačním programem pro děti
  • 18,4 km běžeckých tras
  • snowparagliding, psí a koňské spřežení

Více informací na www.parksnow.sk