V současné době není v Evropě - s výjimkou několika velmi vzdálených míst na severu Skandinávie - otevřen žádný lyžařský areál. Po ukončení sezóny na Pradědu k 30. dubnu ovšem mohou čeští lyžaři s opatrnou nadějí hledět do Alp. V Rakousku by mělo během května dojít k uvolnění karanténních opatření a koncem měsíce pak i ke znovuotevření hotelů a volnočasových areálů všeho druhu.

Jako první z rakouských ledovců oznámil úmysl od 29. května spustit své lanovky a vleky Kitzsteinhorn (více na Kitzsteinhorn.at) ze spolkové země Salcbursko.

V plánu je otevřít lanovku Panorama pro výjezd z údolí, dále kabinovou lanovku na Kitzsteinhorn a pro lyžaře pak kabinku Gletscherjet 4 a vlek Magnetköpf. Provoz má být celotýdenní kromě středy. Otevřené budou i vybrané restaurace.

Lyžařský provoz od 29. května obnoví i tyrolské ledovce Hintertux (více na Hintertuxerglet­scher.at) a Kaunertaler Gletscher (více na Kaunertaler-gletscher.at).

Od 6. června se začne znovu lyžovat také na Mölltalském ledovci (více na Moelltaler-gletscher.at) v Korutanech, který provozuje česko-slovenské konsorcium TMR. Skipas má podobně jako ve Špindlerově Mlýně nebo v Jasné plovoucí ceny a lze si jej s kartou Gopass v předstihu a se slevou pořídit on-line.

Z Česka do Rakouska zatím vyrazit za lyžováním není snadné - podmínkou překročení hranic je negativní PCR-test (za poplatek jej lze pořídit např. přímo na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti). Dá se však očekávat, že s blížící se letní dovolenkovou sezónou bude zájem otevřít hranice bez velkých omezení i pro turisty sílit.

Aktuální informace o podmínkách cest do Rakouska najdete na webu ministerstva zahraničí.