Článek je průběžně aktualizován (poslední aktualizace k 14. 4. 2021). Sledujte také semafor lyžaře, který informuje o aktuálních omezeních cest z Česka do zahraničí a platných opatřeních.


Aktuality:

- i po Velikonocích se lyžuje v několika švýcarských střediscích


V Alpách si většina Čechů ani na konci sezóny 2020/21 nezalyžuje. V Rakousku jsou sice některé lyžařské areály v provozu, uzavřené však jsou hotely a restaurace a není umožněn vstup do země turistům. V Itálii je provoz lanovek a vleků zakázán do 30. 4. Lyžuje se ve Švýcarsku, kde jsou otevřené i hotely, ovšem bez karantény je země přístupná pouze lidem, kteří mají potvrzení o prodělání covidu.

Česko

Lyžařská střediska: uzavřena

Areály jsou mimo provoz.

Slovensko

Lyžařská střediska: uzavřena

Od 1. 1. je provoz lanovek a vleků zastaven, omezené jsou i cesty mezi okresy.

Polsko

Lyžařská střediska: uzavřena

Od 20. 3. je v Polsku znovu zaveden lockdown.

Rakousko

Lyžařská střediska: otevřena pro domácí obyvatele

Lanovky a vleky jsou pro domácí obyvatele v omezeném provozu, mnohde ale jen o víkendech. Zahraniční návštěvníci se do nich nedostanou, jsou totiž zavřené hotely a navíc platí zpřísněný režim přechodu hranic (bezpodmínečná karanténa). Hotely a restaurace zůstávají uzavřeny i po Velikonocích.

Německo

Lyžařská střediska: uzavřena

Itálie

Lyžařská střediska: uzavřena

Lanovky a vleky budou uzavřeny nejméně do 30. 4. Hotely jsou v tzv. žlutých regionech otevřeny, není však dovoleno překračovat hranice jednotlivých regionů.

Švýcarsko

Lyžařská střediska: otevřena

Až na výjimky není provoz lyžařských středisek omezen. Od 15. 1. je pro přijíždějící z Česka povinná 10denní karanténa a od 8. 2. ještě PCR test, bez omezení ovšem mohou přicestovat osoby s potvrzením o vyléčení z covidu v posledních 90 dnech.

Pravidelně aktualizované podrobné informace k plánování lyžařského pobytu ve Švýcarsku a cestě tam najdete také na MojeSvycarsko.com!

Francie

Lyžařská střediska: uzavřena

Kromě uzavření lyžařských středisek je zakázán pohyb mezi regiony.

Slovinsko

Lyžařská střediska: konec sezóny

Podmínky pro příjezd ze zahraničí a pobyt ve Slovinsku neumožňují lyžování zahraničním návštěvníkům, hotely jsou uzavřené.

Bulharsko

Lyžařská střediska: konec sezóny

V Bulharsku jsou otevřeny lyžařské areály i hotely, sezóna je ale u konce. Podmínkou je test při vstupu a dva testy při návratu.