Tanvaldský Špičák je ze tří jmenovaných největším lyžařským areálem s nejdelšími sjezdovkami Jizerských hor. Na jeho vrchol dopravují lyžaře dvě 4sedačkové lanovky, z toho jedna odpojitelná s bublinou. Na úpatí se nacházejí ještě 4 kratší vleky poma a ti nejmenší se mohou při výuce svézt na pojízdném koberci Sunkid. Z vrcholu pak vede hned 5 sjezdovek všech obtížností, přičemž ta nejdelší měří bezmála dva kilometry při převýšení 280 m. Špičák je tak dokonale všestranným kopcem pro celou rodinu, navíc je dobře dostupný nejen autem, ale – zejména pro obyvatele Liberce – i vlakem.

Pohodlně vzhůru i dolů

V minulých letech se na Tanvaldském Špičáku významně investovalo do lyžařské infrastruktury i kvality a sněhové jistoty sjezdovek a ani letošek není výjimkou – lyžaři se budou moci svézt na rozšířené Turistické sjezdovce. Loni se v lokalitě Tanvaldský Špičák II rozjela odpojitelná 4sedačka s bublinou, která pohodlně obsluhuje lehkou Kostelní sjezdovku a sportovnější Slalomák. Na sjezdovkách přibyla také další sněžná děla a původně užší sjezdovky byly rozšířeny. Letos přichází na řadu modrá Turistická sjezdovka, která tak méně zdatným lyžařům nabídne výrazně větší prostor.

Jak je to se skipasy?

Skipasy zakoupené na Tanvaldském Špičáku platí i na Severáku a Bedřichově bez výjimky. Skipas zakoupený na Severáku platí i na Bedřichově a naopak. V ceně tří- a vícedenního skipasu zakoupeného na Severáku či Bedřichově je jeden den lyžování na Tanvaldském Špičáku.

Skibus i pro běžkaře

Skibus mezi skiareály jezdí od zimní sezóny 2011/12, a to 3x denně na trase Jablonec nad Nisou – Janov nad Nisou – Bedřichov – Severák – Tanvaldský Špičák a zpět. Skibus je určen nejen pro sjezdaře, ale mohou ho využít i běžkaři například při návratu z výletu.

www.skijizerky.cz