Ski areál Přemyslov patří jak k nejmodernějším střediskům v Jeseníkách, tak k nejvšestrannějším – je totiž vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak sportovnější lyžaře.

Hlavní modrá sjezdovka v areálu Přemyslov je navíc nejdelší osvětlenou tratí v Jeseníkách. Na svahu, obsluhovaném 4sedačkovou lanovkou, vlekem a pohyblivým pásem, se upravují čtyři sjezdovky všech obtížností. Úplní začátečníci se mohou bezpečně učit na samostatné cvičné louce, mírně pokročilí zamíří na dlouhou modrou sjezdovku a ti sportovnější pak ocení přímý a široký černo-červený „slalomák“ podél lanovky – zkrátka lyžování opravdu pro celou rodinu. Na modré sjezdovce Esíčko, dlouhé 1 250 m, se lyžuje v pátek a sobotu také večer od 18.30 do 21.00 hodin.

Před zimní sezónou 2022/23 byl vylepšen dětský areál. Vlek Kindle byl nahrazen pohyblivým pásem a přibyl také nový obslužný domek pro návštěvníky. Instalovány byly rovněž nové turnikety, a to stejného typu, jako jsou u lanovky.

Přímo na úpatí svahu je bezplatné parkoviště a k němu přiléhající budova s bufetem, restaurací, lyžařskou školou, půjčovnou a ski servisem. Na modré sjezdovce se nachází ještě bufet, který v příjemném prostředí s krbovými kamny nabízí teplé i studené nápoje a pokrmy a toalety s teplou vodou. Nedávno byl otevřen nový penzion přímo na sjezdovce.

650 Kč

Dospělý zaplatí v sezóně 2022/23 za jednodenní skipas 650 Kč, děti 6 až 15 let pak 460 Kč

Novinky 2022/23

  • dětský vlek Kindle byl nahrazen pohyblivým pásem
  • v dětském areálu byl postaven nový obslužný domek pro návštěvníky
  • staré turnikety v dětském areálu byly nahrazeny novými, stejného typu jako u lanovky
  • u pokladny byl nainstalován automat na vracení čipových karet

www.skipremyslov.cz