Tvrdý boty tvarově jako Hawx Magna? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Tvrdý boty tvarově jako Hawx Magna?

01.06.2018 22:11:02 #1 

DejvL muž

Potřebuju sehnat co nejtvrdší lyžáky, který budou celkově vnitřním prostorem tvarovaný podobně jako Atomic Hawx Magna.

Většina bot je pro mně bohužel naprosto nesnesitelná už po prvních pár minutách v lyžařskym nákleku. Mám trochu vyšší klenbu a k tomu výrůstky po vnějších stranách chodidel, zhruba uprostřed. Největší bolest cejtim z vnějších stran nártů po stranách, ale taky ze shora a ta bolest mi pak střílí skrz celý holeně a nemůžu kvůli tomu normálně jet dýl než pár desítek sekund… Pak musim stavět a rozdejchávat bolest.

Zkoušel jsem různý boty s šířkou 102mm ve vel. 280 a jediný boty, který mi sedly a ve kterejch jsem letos strávil týden ve Francii bez jakýchkoli problémů, jsou zmiňovaný Atomiky, ve kterejch mám ještě mimochodem Sidasky a jsou tepelně vytvarovaný.

Třeba HEADy mi nikdy neseděly vůbec žádný. Zkoušel jsem jak nějaký starší Raptory s flexí asi 130 (což bylo asi zbytečný vůbec zkoušet, protože jsou úzký), tak i nějaký Vectory 100 i jen tak ze zvědavosti tochu jiný Vectory 90 a všechno to bylo k nevydržení.

Přitom ty Vectory 90 určitě měly šířku taky 102mm, stejně jako ty Atomiky, takže se ukázalo, že v mém případě s mojí divnou nohou to nehraje žádnou roli…

Zkoušel jsem náhodně nějaký Dobermanny, Dalbella i další značky v šířce 102+mm a všechno stejnej případ… Docela dobře mi ještě seděly Tecnica Mach1, ale úplně perfektní to taky nebylo.

Nevíte náhodou někdo o botách s flexí 140–160 (nebo zkrátka podobně tvrdejch – vim, že ty čísla znamenaj u každý značky trochu jinou tvrdost), který by byly podobně prostorně koncipovaný jako ty Atomiky?

21.06.2018 13:02:15 #2 

chlebik.marian

>> #1, DejvL, 01. 06. 2018 22:11:02

Ahoj. 102mm boty mají těch 102mm ve velikosti 26/26,5 MP. Ve 280 je to cca +4mm (s každou velikostí je to cca +2mm). Jen pro zajímavost, můžu se zeptat na délku a šířku Tvých chodidel?

Jinak u jiných výrobců je typově Atomic Hawx Magna 130 nejblíže asi: Dalbello Avanti AX120 – 102mm, Dalbello Panterra 130 – taky 102mm (jiná konstrukce skeletu, možná Ti právě takové sednou), Lange SX 130 – 102mm, Nordica Speedmachine 130 – 102mm, Rossignol Alias 120 – dokonce 104mm.

Vše udáváno při MP26/26,5 – u Tvých 28 to bude kolem těch 106, Rossi 108mm.

Otázka 2., jaká je Tvoje váha/výška a dovednosti? Že chceš jen ty nejtvrdší.. tady se obávám, že v kategorii takto širokých nad 130 nikdo nedělá…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

16.07.2018

Bike SNOW tour: Donovaly – dětské atrakce s horskou kulisou

Jak v zimě, tak i v létě si Donovaly zakládají na mn...
15.07.2018

Bike SNOW tour: jak pilovat techniku na Špičáku

Už několikrát jsem uvažovala o nějakém bikovém campu...
07.07.2018

Bike SNOW tour: Malinô Brdo – dobrodružství za městem

Na Malinô Brdo můžete v létě vyrazit prakticky za kt...
05.07.2018

„Secondhandové“ lanovky

Nové lanovky rostou na českých horách jako houby po ...
05.07.2018

Bike SNOW tour: Bílá – ráj dětí i bikerů

Bílá láká v létě bikery na své poměrně jednoduché si...
01.07.2018

Jak se v Česku staví lanovky

Lanové dráhy rostou na českých horách v posledních 1...