Wedʼze FIT 900 FR - recenze (mini test) z 08.11.2018 - SNOW.CZ

Wedʼze FIT 900 FR | recenze (mini test) z 08.11.2018

Boty - skialpinistické | Počet recenzí: 0 | Značka: Wedʼze
Vložil: Ondřej Novák - SNOW | Ročník: 2018 | Doba užívání: týden

Decathlon pod svou značkou Wed'ze připravil novou botu z kategorie „resort touring“. Model FIT 900 nabízí flexi 100, tři přezky, režim chůze, inserty pro pinové vázání a 2 podrážky (pro sjezdové vázání a pro skialpinistické vázání).

Zkušenosti s užíváním produktu

Decathlon už delší dobu potvrzuje, že vlastní vývoj mu není cizí stejně jako krok na půdu, která se zdá zdánlivě už obsazena.

A na půdu lyžařských bot určených pro tzv. „resort touring“ vkročil tradičně po svém a nutno podotknout, že vůbec ne špatně. Boty určené pro lyžování s občasnými výlety na stoupacích pásech jsou v poslední době velmi populární a málokterý výrobce je ve svém portfoliu ještě nemá. Obecně nevynikají zcela nízkou hmotností, ale umožňují přepnutí do režimu stoupání, a to pro kratší výlet za prašanem úplně stačí. A těchto parametrů se přesně drží i Wed’ze FIT 900 FR.

Jaké jsou?
Šířka 100 mm v referenční velikosti 26,5 ukazuje na sportovnější zaměření a spolu s flex indexem 100 je to naprosto ideálně kombinace pro allmountain a freeride. V botách najdeme velmi příjemnou a zateplenou botičku s technologií Thermoforming, kterou lze tepelně tvarovat a podle návodu to zvládnete i sami v domácí troubě.

Boty velmi dobře sedí hned na první dojem. Po dvou dnech lyžování se vnitřní botička mírně vytáhla a usazení bylo velmi komfortní, přesto stále přesné. Díky tomu i boty velmi dobře reagují na pokyny a i přes měkčí flexi snesou i sportovnější jízdu na upravené sjezdovce. Jejich naladění ale vyniká v měkkém sněhu, kde jsem ocenil zejména dobré tlumení i komfort vnitřní botičky.

Zásadní byl ale test v režimu stoupání. Je potřeba si uvědomit, že se nejedná o skitouringovou ultralehkou speciálku, která je zaměřena hlavně na výkon. Pohyb komínu 30° vpřed i vzad není výhercem v soutěži o nejvyšší pohyblivost, ale pro běžné výlety od lanovky k prašanovým pláním slouží perfektně. Boty lze navíc použít s pinovými stoupacími vázáními díky vyměnitelným podrážkám. A to je ten zásadní bonus. Boty jsou totiž dodávány s podrážkami pro alpské lyžování a s druhým párem podrážek, které mají normu pro stoupací vázání a obsahují inserty pro pinová vázání. Výměna podrážek trvá s imbusovým klíčem necelých 15 minut.

+ plusy

  • dobré zpracování
  • tepelně tvarovatelná vnitřní botička
  • mechanismus přepínání do režimu stoupání ovladatelný i v rukavicích

- mínusy

  • menší a tužší pohyb komínu v režimu stoupání

Diskuze: Wedʼze FIT 900 FR

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze dle kategorii

Recenze dle značek

Lyžařské zájezdy

Hotel Hubertus
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 770 Kč/os.
Residence Kalinda Village
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 2 406 Kč/os.
Hotel Andossi
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 038 Kč/os.

Reporty

Ratschings

Ratschings

autor: mirjur
Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

autor: Lehla
Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

autor: Martin2
Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

autor: sejk68
Sella Nevea / Kanin

Sella Nevea / Kanin

autor: vasek4545
Seefeld

Seefeld

autor: Lukanius
Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

autor: pmaja