Wedʼze FIT 900 - recenze (mini test) z 04.12.2018 - SNOW.CZ

Wedʼze FIT 900 | recenze (mini test) z 04.12.2018

Boty - sjezdové | Počet recenzí: 0 | Značka: Wedʼze
Vložil: Ondřej Novák - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden

Značka Wed’ze spadá pod široké portfolio značek Decathlonu a zaměřuje se zejména na lyžařský sortiment. Model lyžařských bot Wed’ze FIT 900 patří mezi to nejlepší, co v Decathlonu najdete. Číselné označení 900 znalcům francouzského prodejce napovídá, že se jedná o výrobek určený pro experty a časté použití, přídomek FIT naopak značí možnost individuálního přizpůsobení.

Zkušenosti s užíváním produktu

V síti sportovních obchodů Decathlon se mohou vybavit i nároční sportovní lyžaři. Jedním z důkazů je novinka v kolekci lyžařských bot.

Jaké jsou boty Wed’ze FIT 900? Už na první pohled je jasné, že se jedná o sportovně zaměřené boty. Nenápadný skelet v černé barvě si na nic nehraje a spíše dává tušit solidní výkon. To potvrzují i čtyři kovové přezky s mikro nastavením, na pohled úzký profil skeletu ve špičce i v patě, ale také velkro pásek s moderní kovovou přezkou, která u závodních modelů nahrazuje běžný suchý zip.

Když se podíváme na detaily, zjistíme, že model Wed’ze FIT 900 disponuje flex indexem 110 a šířkou 100 mm v referenční velikosti 26,5, což opět značí spíše sportovní zaměření a současný typický střih celodenních allmountainových bot. Kvalitně zpracovaný skelet doplňuje možnost nastavení cantingu nebo horní přezky na komínu boty, které lze díky třem polohám nastavit na většinu šířek lýtka.

Nejzajímavější je ale bezpochyby tvarovatelná botička EVO Fit, která celou nohu balí do zajímavé slupky namísto tradičního tvaru s typickým jazykem. Vnitřní botičku zvládnete přizpůsobit i sami doma. Stačí předehřát troubu na 80 °C a vnitřní botičku bez stélky nechat 10 min nahřívat. Po vyjmutí z horkovzdušné trouby ji vrátíte do skeletu, obujete botu, zapnete a necháte botičku 15 minut chladnout. Materiál se během té doby výborně přizpůsobí.

Při jízdě se Wed’ze FIT 900 chovají naprosto předvídatelně. Jsou to typické allmountainové boty, které jsou díky tvarovatelné botičce velmi pohodlné, přesto velmi dobře přenáší příkazy jezdce na lyže, a pokud vám bude stačit flex index 110, neměli byste na žádný limit narazit. Nerušil mě ani chybějící klasický jazyk botičky, naopak specifická „zavinovačka“ EVO Fit se vzhledem k absenci mnoha švů ukázala pro tento druh boty jako naprosto ideální. Jedinou výtku mám k vnitřní stélce, která neposkytuje chodidlu téměř žádnou oporu, a doporučuji ji hned před prvním lyžováním vyměnit za přetvarovanou lyžařskou vložku, kterou pořídíte i v síti Decathlon.

+ plusy

  • dobré zpracování
  • tepelně tvarovatelná vnitřní botička
  • tvar vnitřní botičky, absence švů, pohodlí

- mínusy

  • standardně dodávaná stélka

Wedʼze v testu

Wedʼze FR 900


(2018/2019)
Cena: - Kč

Wedʼze MT 500


(2018/2019)
Cena: - Kč

Diskuze: Wedʼze FIT 900

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze dle kategorii

Recenze dle značek

Lyžařské zájezdy

Hotel & Medi Spa Bialy Kamien

Hotel & Medi Spa Bialy Kamien

Polsko Polsko - Świeradów-Zdrój
polopenze vlastní doprava bez skipasu
Od 2 403 Kč
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 590 Kč/os.
Nationalparkhotel Klockerhaus
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 246 Kč/os.
Apartmány Klára
Orientační cena za noc 383 Kč/os.

Reporty

Klínovec

Klínovec

autor: Milka
Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Bobulini
Ovčárna Praděd

Ovčárna Praděd

autor: pmaja
Kaunertaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
Harrachov

Harrachov

autor: Nahoru Adolu
Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

autor: 0ndra
Breuil Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

Breuil Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

autor: TMa