Hochpustertal Tre Cime - aktuální report z 14.12.2014 - SNOW.CZ

Hochpustertal Tre Cime | aktuální report z 14.12.2014

Hochpustertal Tre Cime - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Hochpustertal Tre Cime:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 14.12.2014 do: 14.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Původně samostatné lyžařské areály Helm a Rotwand jsou od letoška propojené přes nově zpřístupněnou lokalitu Stiergarten, která se nachází na jižním svahu hřebene Helmu – je to krásný vyhlídkový balkón nad hranicí lesa, odkud se dají mezi zubatými hřebeny Sextenských Dolomit za pěkného počasí zahlédnout i slavné vrcholy Tre Cime. Lyžařská premiéra celého nového propojení areálů Helm a Rotwand vyšla na neděli 14. prosince, a to s viditelně ohromným úsilím zasněžit během několika mrazivých dnů všechny klíčové sjezdovky, zejména dojezd po jižním svahu do Sextenu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřené jsou jen páteřní tratě z Vierschachu přes Sexten až do Bad Moosu, takže nově propojený areál se dá kompletně projet na lyžích tam i zpět. Nové sjezdovky (Stiergarten, Drei Zinnen) se prosmýkají prostornými lesními průseky a jsou proměnlivé a celkově docela sportovně červené, takže určitě atraktivní i pro zdatnější lyžaře.

Sjezdovka Stiergarten (1,4 km / 365 m) mířící směrem na Sexten se po úvodní lehké a vyhlídkové pasáži noří mezi stromy a postupně přidává na sklonu, přičemž po několika terénních stupních vrcholí „načernalým“ a o něco užším cílovým hangem u mezistanice stejnojmenné kabinky, která lyžaře vyveze zpět na Stiergarten (v opačném směru pokračuje krátkým úsekem směrem k Sextenu, přičemž překonává hlubokou rokli).

Sjezdovka Drei Zinnen je dost dlouhá červená (2,5 km / 655 m), místy i sportovněji skloněná a zároveň vyhlídková, neboť se po celé trase můžete kochat hlavním hřebenem Sextenských Dolomit. Trať klesá v mnoha mírnějších i strmějších „červených“ stupních, mezi nimiž jsou vždy krátké mírnější úseky pro odpočinek, díky nimž sjezd není tak vyčerpávající, přičemž kromě dojezdového hangu nemá vyloženě náročnou pasáž.

Na Rotwandu byla vysněžená jen páteřní serpentinovitá červená trať a pak oblíbená lehčí červená Signaue.

Sněhové podmínky:

Výborně vysněžené, skoro v plném profilu, jsou obě nové sjezdovky (Stiergarten, Drei Zinnen). Prakticky bezchybná je i dlouhá červená z Helmu do Vierschachu, zúžená je jen v jednom strmějším místě a pak na dlouhé dojezdové rovince. Nouzově vysněžený s upozorněním na „omezení“ je sjezd po jižním svahu do Sextenu, který je nutné překonat při návratu z Rotwandu na Helm – strmé pasáže jsou pokryté poměrně tlustou vrstvou sněhu, ale jsou velmi zúžené a jen tak tak sněhu je v bezprostředním okolí nové nástupní stanice kabinky Stiergarten.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Obě nové lanovky na Stiergarten od Helmu a Rotwandu jsou pohodlné 8místné kabinky, takže je možné s nimi cestovat nahoru i dolů. To se může podle podmínek hodit třeba při odpoledním návratu z Rotwandu na Helm – jednak kvůli prudšímu dojezdu sjezdovky, jednak kvůli nepohodlnému, ale nutnému nástupu v mezistanici: kdo směřuje na Helm (do Sextenu), musí podchodem na protější nástupiště – pohodlný nástup ze sjezdovky má jen směr Stiergarten.

Zalidněnost:

Návštěvnost byla navzdory neděli slabá, a to jednak kvůli kazícímu se počasí a možná i nejisté informaci, zda bude celý okruh nakonec otevřen. Nárazově rušněji bylo pochopitelně na nových sjezdovkách, ale i tak převažovala liduprázdná „okna“. O sjezd do Vierschachu byl malý zájem po celý den, takže zůstal i odpoledne navzdory oteplení až na pár míst prakticky nedotčený.

Občerstvení a aprés-ski:

  • milá kultovní dřevěnice „kurník“ (Hennstall) na dojezdu sjezdovky Signaue (Rotwand)
  • velká a moderní samoobslužná restaurace Helm
  • dřevěná chata Groberhütte (Vierschach): polévka 5 až 6,50 eur, špagety 8 až 9 eur, hlavní jídlo 9,50 až 14,50 eur

Doprava do střediska a parkování:

Bezplatné parkoviště přímo u lanovky ve Vierschachu, kam se dá přijet z celého údolí Pustertal i vlakem – jezdí každou hodinu a zastávku má přímo naproti lanovce přes silnici (tzv. mobilní karta je obvykle v ceně ubytování).

+ plusy

  • tři nově propojené vrcholy
  • dlouhé sjezdovky všech červených odstínů
  • krásné panorama
  • slabší návštěvnost než na Kronplatzu

- mínusy

  • zatím uzavřena polovina sjezdovek
  • nouzově vysněžený dojezd do Sextenu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13. - 16.12.2017  | Hochpustertal Tre Cime

autor: silversurfer
hodnocení:

Tak kam letos? Opet koumani, kam by clovek zajel a sledovani aktualniho pocasi. Letos to v soutezi mezi Val Gardenou, Latemarem, Kronplatzem a Sextenem vyhral prave Sexten. J Val Gardena me lakala hlavne z duvodu, ze jsem tam byl v lete se podivat na Giro, ale vzhledem ke Svetovemu poharu ve stejne...

zobrazit celý report

12. - 18.12.2015  | Hochpustertal Tre Cime

autor: MaVa
hodnocení:
Přes absenci přírodního sněhu vše, co bylo otevřeno, bylo vysněženo perfektně (dokonce nebyl problém stavět slalomy) - a byly to všechny rozhodující sjezdovky až do údolí (do Versciaco, Sesto i Moos), nefungovalo pouze propojení na Kreuzbergpass, ale tam je minimální kilometráž (spíše metráž) sjezdovek, takže to nebyl takový handicap. Počasí jasné, v noci -5 až -9, přes den do 0 (zasněžovali celodenně) a postupně zprovozňovali další varianty dojezdů. Přes spoustu podniků světového významu o následném víkendu (běh na lyžích Toblach, skicross Innichen a alpské Alta Badia a Val Gardena) návštěvnost minimální.

08.02.2012  | Hochpustertal Tre Cime

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Dva malé, dosud jen skibusem propojené areály na severovýchodním okraji Dolomit jsou klidnou alternativou velkých a rušných center Dolomit. Na Helmu se nově každou středu lyžuje už od 7.30 hodin.

zobrazit celý report

10. - 12.12.2011  | Hochpustertal Tre Cime

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Perspektivní popelka Dolomit
Trojice menších středisek v jihotyrolském údolí Hochpustertal, nově pod značkou Sextenských Dolomit, působí v Dolomitech skromnějším dojmem, nicméně jednou z jejich výrazných kvalit je sněhová jistota – všechny hlavní tratě jsou v provozu.

Sextenské Dolomity js...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Parkhotel Kirchberg
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 518 Kč/os.
Résidence Le Valset
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 709 Kč/os.
Residence Serrada
Orientační cena za noc vč. skipasu 873 Kč/os.